Kuidas valida oma arvuti katkematu toiteallikas (UPS)

Odav vooluriba võib küll seadmeid elektrilöögi eest kaitsta, kuid see ei aita midagi, kui toide kustub ja teie süsteem peatub. Selleks soovite aku varukoopia, mida nimetatakse ka katkematu toiteallikaks (või UPSiks).

Toimetaja märkus: Kas te ei soovi kõike lugeda? Selle CyberPower1500VA mudeli puhul ei saa te valesti minna hinnaga 140 dollarit või vähem. See on see, mida me siin How-To Geeki kontoris kasutame, ja kuigi saate sisseoste tehes saada midagi veidi odavamat, saate seda, mille eest maksate, ja kulude erinevus pole palju.

Mis on katkematu toiteallikas?

Äkiline voolukatkestus ja voolupinge on arvutite ja muu tundliku elektroonika kahjustamise kaks peamist põhjust. Isegi odavad vooluribad teevad piisavalt korralikku tööd, kaitstes elektrilöökide eest, kuid ei paku kaitset liinipinge languste, elektrikatkestuste, elektrikatkestuste ja muude toiteallikate eest.

Arvuti kaitsmiseks toiteallika katkestuste eest vajate aku varukoopiat. UPS-seadmed on nagu vooluribad, mille sees on suur aku, pakkudes puhvrit toiteallika katkestuste vastu. See puhver võib sõltuvalt seadme suurusest ulatuda mõnest minutist kuni tunnini või rohkem.

Lihtne viis mõelda UPS-i seadme kasulikkusele on mõelda sülearvutiga töötamisest. Olete kodus, teie sülearvuti on ühendatud sobiva liigpingekaitseliistuga ja olete mõne tööaruande jaoks kiiresti valmis. Suvine torm lööb voolu välja. Ehkki tuled kustuvad, on teie töö sülearvutiga katkematu, kuna sülearvuti lülitati sujuvalt üle akutoitele, kui toitejuhtmest voolav vool ära kadus. Nüüd on teil palju aega oma töö salvestamiseks ja masina graatsiliseks sulgemiseks.

Lauaarvutitel pole aga sisseehitatud patareisid, nagu sülearvutitel. Kui te oleksite selle voolukatkestuse ajal töötanud töölaual, peatuks süsteem koheselt. Te mitte ainult ei kaotaks oma tööd, vaid see tekitab teie masinale tarbetut stressi. Kõigi meie arvutitega töötamise aastate jooksul võib valdava osa riistvaratõrgetest otseselt seostada riistvara komponentide pingestamisega seiskamise ja käivitamise ajal (eriti kui tegemist on elektrilöögi või elektrikatkestustega).

UPS-seade pakuks minimaalselt isegi väga väikese seadmega aja akna, kus teie arvuti saaks graatsiliselt välja lülitada või talveunerežiimi saata ja uuesti võrku tuua, kui voolukatkestus või muu vooluolukord on lahendatud. Kui olukord laheneb, kui UPS-i seadmel on veel piisavalt aku kasutusaega, saate töötada ilma tormita segamatult. Isegi kui te ei istu otse arvuti ees, on paljudel UPS-i seadmetel tarkvara, mis suudab tuvastada, kui seade lülitub akutoitele, ja teie puudumisel automaatselt (ja korralikult) välja lülitada.

Kui sellest teie veenmiseks piisab, lugege edasi, kui juhendame teid teie UPS-i vajaduste väljaselgitamisel, teie UPS-i vajaduste arvutamisel ning erinevate UPS-i seadmete funktsioonide ja kujunduse tüüpide mõistmisel.

Kuhu on minu majas vaja UPS-i ühikuid?

UPS-i turg on väga mitmekesine. Siit leiate pisikesi töölauaüksusi, mis on loodud selleks, et hoida kerge lauaarvuti 10 minutit töös, või sügavkülmikusuuruseid üksusi, mis on paigutatud andmekeskustesse, et hoida kogu serveripank tormis.

Sellisena on võimalik kulutada alates sadast dollarist odavama UPS-i seadmele kuni tuhandeni. Kõige olulisem samm teie UPS-i valiku- ja ostuprotsessis on istuda maha ja koostada oma energiavajadus, enne kui kulutate oma teenitud sularaha vahenditele, mis on teie olukorra jaoks liiga suured (või mis veelgi hullem, vähese jõuga).

Kõigepealt mõelge läbi kõik oma kodus või kontoris olevad süsteemid, mis vajavad UPS-i pakutavat laiendatud toitekaitset, et jääda võrgus elektrikatkestuste või mõlema korral. Igal lugejal on erinev seadistus. Näiteks kasutame oma kodu mallina, mis aitab teil mõelda kõikidele tavalistele elamutele mõeldud erinevatele elektrivajadustele.

Kõige ilmsem süsteem oleks teie lauaarvuti. Meie puhul on meie kodus kaks lauaarvutit - üks kodukontoris ja üks laste mängutoas.

Vähem ilmselged, kuid siiski olulised on mis tahes sekundaarsed arvutisüsteemid, näiteks kodune meediumiserver või võrguga ühendatud salvestusseade, mida kasutatakse kohalikuks varundamiseks. Meie puhul on keldris meediumiserver / varuserver.

Kas lisaks põhiarvutitele ja abiarvutitele on veel muid elektroonilisi seadmeid, mida soovite elektrikatkestuste eest kaitsta ja võrgus hoida? Meie puhul on meil ka kaabelmodem, ruuter ja WiFi-sõlm, mida tahaksime kaitsta voolukatkestuse eest. Näiteks kaabelmodemil pole "graatsilise väljalülituse" ekvivalenti, kuid meie konkreetne kaabelmodem on peen ja nõuab pärast elektrikatkestust käsitsi lähtestamist. Selle kinnitamine lähedal asuva UPS-i seadmele lisaks meie UPS-i vajadustele väga vähe üldkulusid, kuid tagaks, et need tugevad tuuled ja suvetormid tekitavad väikesed mikroelektri katkestused ei saadaks teid hullu andmekappi, et taastada.

Kui suurt UPSi seadet mul vaja on?

Miinimumil vajate UPS-is piisavalt mahla, et anda arvutisüsteemile piisavalt aega korralikuks väljalülitamiseks. See on absoluutne aktsepteeritav miinimum. Kui teie UPS-seadmel ei ole süsteemi jaoks piisavat mahla alates toite väljalülitamisest kuni selle eduka väljalülitamiseni, on teil oht masina kahjustamiseks ja andmete kaotamiseks.

Niisiis, kuidas saate arvutada süsteemi energiatarvet? Esimene samm on põhisüsteemi ja lisaseadmete uurimine, mida soovite voolukatkestuse korral hoida. Meie koduserveri puhul pole meil vaja arvutada välisseadmete koormust, kuna välisseadmeid pole (see on peata server, millel pole energiatarvet, mis ületaks otse tornis oleva riistvara). Teisest küljest on meie kahel arvutil (kodukontoris ja mängutoas) välisseadmeid nagu monitorid, välised kõvakettad jne. Voolukatkestuse korral, kui töötate arvuti taga, tasub lasta monitoril tarnida ka akut, et saaksite masinaga suhelda. Vajaduste arvutamisel ärge unustage välisseadmete toitekoormuse lisamist.

SEOTUD:Näpunäide energiakasutuse mõõtmiseks

Alustame oma koduserveri toitevajaduse määramisest, kuna see on meie seadistustest kõige lihtsam. Kui soovite oma arvutustes olla äärmiselt täpne, võite oma seadme tegelike tarbimisharjumuste mõõtmiseks kasutada võimsusmõõturit.

Teise võimalusena võite arvuti maksimaalse võimsuse mõõtmena vaadata arvuti toiteallikat. Oluline on siiski märkida, et 400w toiteallikas ei tõmba pidevat 400w koormust. Meie koduserveril on 400w toiteallikas, kuid mõõdetuna Kill-a-Watt mõõtevahendiga, on selle tippkäivituskoormus veidi üle 300w ja ühtlane töökoormus ainult umbes 250w.

Kui soovite oma võimsuse hindamise vajaduste osas olla väga konservatiivne, kasutage PSU ja välisseadmete maksimaalset hinnangut (nii saate liiga väikese aku tööea asemel lisakuid). Teise võimalusena saate mõõteseadme abil oma arvutuste täpsust suurendada ja eraldada suurema osa oma eelarvest soovitud UPS-i funktsioonide jaoks ja vähem suurema aku ostmiseks.

Sõltumata sellest, kas kasutate vähem täpset või täpsemat meetodit, on teil võimsuse väärtus. Arvutusnäidete jaoks kasutame väärtuseks 400w.

Lihtne rusikareeglite arvutamine, mida saate kasutada järgmise UPS-i määramiseks:

1,6 * võimsuskoormus = minimaalne amprit (VA)

Volt-Amprit on standardmõõt, mida kasutatakse UPS-i võimsuse kirjeldamiseks. Kasutades ülaltoodud võrrandit, näeme, et minimaalne VA-nimiväärtus, mida meie 400w vajaduste jaoks soovime, oleks 640 VA-nimeline süsteem.

Niisiis, kui kaua see minimaalne süsteem seadistust töötab? Lõppude lõpuks saate arvuti jaoks aku varusüsteemi, mis hoiab kõike töös, kui toide on lõppenud.

Kahjuks pole tööaja määramiseks ülikiiret rusikareeglite arvutamist, nagu vajaliku minimaalse VA määramiseks. Tegelikult on vajaliku teabe (eriti kasuteguri hinnang) ülesmõtestamine nii tohutu vaev, et palju otstarbekam on kasutada tootja hinnangulisi tabeleid (mis meie arvates on igal juhul konservatiivsed). Populaarsemate UPS-i seadmete tootjate arvutus- / valikutööriistadega saate tutvuda siin:

  • APC UPS-i valija
  • CyberPoweri UPSi nõustaja
  • Tripp Lite'i valikujuhend

Praktikas võib öelda, et kui olete oma seadistuse jaoks kehtestanud minimaalse VA-nõude, võite minna ja alustada selle minimaalse VA-nõude täitvate UPS-üksuste käitamisaegade võrdlemist kõrgema reitinguga süsteemidega, et teha kindlaks, kui palju olete valmis kulutama et saada lisajooksuaega.

Kolm peamist tüüpi UPSi seadmeid

Siiani oleme tuvastanud, kuhu vajame UPS-i ja kuidas arvutada, kui suurt UPS-i üksust vajame. Lisaks neile kahele tegurile on oluline mõista, kuidas erinevad peamised turul olevad UPS-i tehnoloogiad üksteisest ja miks võib kahe 1000 VA hinnatud seadme hinnavahe olla vähemalt 100 dollarit (ja mida saate selle lisaraha eest).

Saadaval on kolm peamist UPS-i disaini tüüpi. Kõige odavam disain on tuntud kui Offline / Standby UPS. Kui vaadatav UPS-seade ei maini, millist tüüpi seade see on, siis on see tõenäoliselt ooterežiimi UPS.

A UPS-i ooterežiim laadib aku ja ootab siis vooluvõrku. Kui see juhtub, lülitub ooterežiim UPS mehaaniliselt aku varundamisele. See ümberlülitamine võtab aega umbes 20–100 millisekundit, mis on enamasti enamiku elektroonika tolerantsiläve piirides.

A Line-Interactive UPS-seade on sarnase disainiga kui ooterežiimi UPS-seade, kuid sisaldab spetsiaalset trafot. See spetsiaalne trafo muudab Line-Interactive UPS-seadmed paremini elektrikatkestuste ja voolu languste käsitlemiseks. Kui elate piirkonnas, kus esineb sageli elektrikatkestusi või liinipinge probleeme (nt tuled tuhmuvad sageli, kuid te ei kaota tegelikult voolu), on Line-Interactive UPSi ostmiseks kindlasti väärt väikest kasvu.

An Online UPS-üksus on kõige kallim UPS-i tüüp, kuna see nõuab märkimisväärseid lisalülitusi. Online-UPS-seade eraldab selle külge kinnitatud seadmed täielikult seinakontaktist. Selle asemel, et kiiresti välja lülitada või pinge reguleerimisega seotud probleemid, nagu ooterežiim ja interaktiivsed seadmed, hakkab online-seade pidevalt akusüsteemi kaudu seina toite filtreerima. Kuna lisatud elektroonika voolab täielikult akupangast (mille välimine toiteallikas täiendab pidevalt), pole voolukatkestuse või pinge reguleerimise probleemide korral kunagi ühtegi millisekundit elektrikatkestust. Online-UPSi seade on seega teie seadmete ja välismaailma vaheline elektrooniline tulemüür, mis puhastab ja stabiliseerib kogu elektrit, millega teie seadmed kunagi kokku puutuvad. Eeldage, et peate maksma 200–400-protsendilist lisatasu Online UPS-i seadme eest sarnase spetsifikatsiooniga Line-Interactive Unit'i eest.

Teised funktsioonid, mida võite soovida

Isegi kui UPS-seade on tegelikult lihtsalt kogenud aku, on hulgaliselt väikseid funktsioone, mis võivad teie UPS-i kogemust oluliselt parandada. Nüüd, kui teate, kuidas UPSi põhielemente mõõta ja võrrelda, vaatame lisafunktsioone, mida võiksite UPS-seadme valimisel arvesse võtta.

Täiendav tarkvara / operatsioonisüsteemi ühilduvus: UPS-seadmed ei ole lihtsalt toiteallikad, millele on kinnitatud suured vanad patareid. Kõik raha väärt UPS-üksused sisaldavad mõnda meetodit arvutiga, mille külge ta on ühendatud, liidestamiseks. Enamiku seadmete jaoks on see lihtne USB-kaabel, mida juhitakse UPS-i ja arvuti vahel, nii et kui seade lülitub akutoitele, saab see hoiatada ühendatud arvutit ja käivitada seiskamise.

UPS-i seadme ostmisel veenduge, et vaadatav seade suudaks 1) suhelda ühendatud seadmetega ja 2) suhelda konkreetselt valitud operatsioonisüsteemiga. Kui kasutate Windowsi, ei tekita see erilist muret, kuid kui kasutate MacOS-i või Linuxi, ei soovi te pärast ostmist teada saada, et kõik reklaamkoopias nähtud lahedad tarkvarakellad ja viled on Windows -ainult.

SEOTUD:Kasutage oma UPSi, et voolukatkestuste korral arvuti graatsiliselt välja lülitada

UPS-i tarkvara opsüsteemiga suhtlemise kohta leiate meie APC tarkvara PowerChute seadistamise õpetuse.

Pistikute arv: UPS-i seadmetel on üldjuhul segu nii akust kui ka akust (kuid siiski ülepinge eest kaitstud). Veenduge, et teie vajadustele vastavaid müügikohti oleks. Mõned kaubamärgid hõlmavad täiendavaid pistikupesaga seotud funktsioone, nagu näiteks välisseadmete pistikupesad, mis säästavad välisseadmeid automaatselt.

Kaablifiltrid: Kui teate, et seadet kasutatakse näiteks teie kaabelmodemi ja ruuteri jaoks, siis kontrollige spetsifikatsioone uuesti, et veenduda, et UPS-seade sisaldab teie Etherneti ja Coaxi kaablite jaoks ülepinge kaitstud / filtreeritud porte. (Märkus: UPS-i Etherneti pordid on teadupärast ebatasased, nii et sageli on kõige parem eraldada Etherneti allikas, nt ruuter või võrgulüliti, oma kaitsega, selle asemel, et muretseda iga üksiku kaabli eraldamise pärast enne, kui see jõuab arvutisse või seadmesse .)

Kuvab: Kõigil UPS-i üksustel pole kuvareid (ja te ei pruugi sellest hoolida, kui teie oma on), kuid need võivad olla üsna kasulikud. Vanemad ja uuemad madalama hinnaga seadmed ei sisalda kuva. Seetõttu on teil seadmelt tagasisidet piiratud kas USB- / jadakaabli kaudu edastatava ühenduse kaudu või (häirivamalt) seadme piiksude kaudu. Kompaktne ekraanikuva, mis annab teile lisateavet, näiteks järelejäänud tööaega, aku seisundit ja muid pisiasju, on väga mugav.

Müra / fännid: Väikestes UPS-üksustes pole tavaliselt ventilaatoreid. Sageli teevad seda suuremad üksused ja tasub lugeda arvustusi ja veebis uurida, kas ventilaatorid on nii vaiksed, nagu tootja väidab. Kuigi fännide müra pole probleem, kui lisate UPS-seadme keldris hoitavasse koduserverisse, on see tõeline suur asi, kui lisate UPS-i seadme oma kodukino seadistustesse.

Kasutaja poolt vahetatavad patareid: Kas seadmel on kasutaja poolt vahetatavaid patareisid ja kui palju need maksavad? UPS-i akud ei kesta igavesti (3-5 aastat on UPS-i aku üsna tüüpiline elutsükkel). Kui aku lõpuks ära töötab ja nii läheb, peate kas ostma uued patareid (kui saate neid ise vahetada) või ostma täiesti uue seadme. Välja arvatud väga madala hinnaga UPS, peaksite alati otsima seadmeid, millel on kasutaja vahetatavad patareid. Pole mingit põhjust 100 dollarit maksnud üksus ära võtta, kuna pole suutnud selle sees olevaid lihtsaid 12 V patareisid välja vahetada.

Ülekoormatud? Siin on see, mida me soovitame

Oleme selles artiklis palju käsitlenud. Mõistame täiesti, kas tunnete end pisut sügavamalt ja otsite siinkohal lihtsalt teadliku sõbra kindlat soovitust.

Kuigi me soovitame tungivalt hankida täpselt vajalik UPS-i seade soovitud funktsioonidega (ja pole mingit võimalust selle ideaalsuse saavutamiseks, kui teete ülalkirjeldatud matemaatikat koos hoolika ostmisega), ei tähenda see, et me ei ole meie kogemusel põhinevaid väga tugevaid soovitusi.

Kui rääkida parimast väärtusest tööaja minuti kohta koos paljude funktsioonidega, on CyberPower UPS-i seadmete võitmine väga keeruline. Kuigi APC võib olla ettevõte, millel on märkimisväärne ajalugu ja esindatus tööstuses (nagu ka UPS-i seade, mille leiate paljudest ettevõtte seadetest), on neil lisatasu hinnasilt, mis tavaliselt ei paku kodukasutajale palju näidata . Dollar dollari eest, me ei saa CyberPoweri seadmeid kodus või väikeses kontorikeskkonnas kasutamiseks piisavalt soovitada.

Nende AVR Intelligent LCD Mini-Tower liin on praegu valdkonna parim väärtus, kuna saate suure aku (mida saab kasutaja hõlpsasti vahetada vähem kui 50 dollari eest), mitu ülepinge kaitseporti (toide, Ethernet , coax), suurepärane haldustarkvara (nii iseseisev töölaua tarkvara kui ka tasuta kogu võrku hõlmav haldustarkvara sõltuvalt teie vajadustest) ja atraktiivne vormitegur koos hõlpsasti loetava LCD-paneeliga.

Mudelid varieeruvad vahemikus 850VA kuni 1500VA, enimmüüdud 1350VA mudeli jaemüük on umbes 122 dollarit. Me kasutame oma koduserveris ja peamises tööjaamas veidi lihakamat mudelit 1500VA (130 dollarit). Kogu AVR-liini põhikujundus ja funktsioonid on siiski identsed ning 850VA mudeli veidi väiksem vormitegur sisaldab endiselt sama arvu porde ja funktsioone kui 1500AV-mudel - lihtsalt vähendatud tööajaga väiksem aku.

Nüüd võite küsida: "Olen leidnud üsna palju väiksemaid UPS-i seadmeid alla 80 dollari, väiksema võimsuse ja väiksema vormiteguriga. Miks ma ei võiks ühte neist saada? " Enamik väiksemaid tellistest stiilis üksusi pole interaktiivsed. Pidage ülaltoodud jaotisest meeles üksikasjalikult UPS-i seadmete tüüpe, mis interaktiivse liini abil tähendavad, et seade on piisavalt keerukas, et hakkama saada liinil esinevate katkestuste ja pingemuutustega, ilma et see akule üle läheks. Arvestades, et enamus voolukatkestustest on just seda tüüpi (ja mitte täispuhutud pikendatud elektrikatkestused), sobib interaktiivne liin-interaktiivne seade suurepäraselt voolukatkestuste ja ülepinge probleemide korrigeerimiseks ilma aku maksustamata või tühjendamata. Lisaks, kui teil on elektrikatkestus, tagab seade, mille võimsus on 1000 VA +, kindlasti, et teil oleks piisavalt jõudu mis tahes töö lõpetamiseks, süsteemi sulgemiseks graatsiliselt ja enamikus olukordades (arvestades, et elektrikatkestused on tavaliselt lühiajalised) ) on isegi piisavalt jõudu, et teid läbi ajada, kuni tuled uuesti sisse lähevad.

Ülaltoodud teabega varustatult olete nüüd valmis ostma UPSi seadet, mis sobib suurepäraselt teie suurte või väikeste vajadustega.