Tabelite ja lahtrite ühendamine ja jagamine Microsoft Wordis

Rakendusi Microsoft Word saab hõlpsalt liita ja jagada, et muuta tabelid huvitavamaks ja sobivamaks jagatavate andmete jaoks. Kui ühendate kaks või enam lahtrit, ühendate need ühte lahtrisse. Lahtrit jagades jagate selle ühest lahtrist mitmeks lahtriks.

Saate tabeleid liita ja jagada nii lahtrite tasemel kui ka suuremal kogu laua tasandil. Selles artiklis näitan teile, kuidas Wordi tabelirakke ja tabeleid ühendada ja jagada.

Lahtrite ühendamine sõnalauas

Tabeli lahtrite ühendamine ühendab kaks või enam kõrvuti asetsevat ühesuurust lahtrit üheks suuremaks lahtriks.

Kõigepealt valige lahtrid, mida soovite ühendada. Need võivad olla reas või veerus külgnevad lahtrid.

Või võivad need olla kõrvuti asetsevad lahtrid, mis hõlmavad mitut rida ja veerud.

Kui olete oma lahtrid valinud, paremklõpsake mis tahes valitud lahtrit ja seejärel valige kontekstimenüüst käsk Merge Cells.

Kui eelistate kasutada Wordi menüüsid, võite minna ka tabelitööriistade vahekaardile „Paigutus” ja seejärel klõpsata seal nupul „Ühenda lahtrid”.

Mõlemal juhul on teie lahtrid nüüd ühendatud.

Lahtrite jagamine sõnalauas

Tabelirakkude jagamine Wordis on nende ühendamisest vaid veidi keerulisem. Käsku split saab kasutada ühes või mitmes lahtris määratud arvu ridadeks ja veergudeks. Kuidas see töötab?

Ütleme kõigepealt, et meil on ainult üks, et jagada üks lahter kaheks lahtriks. Kõigepealt valige lahter, mida soovite jagada.

Seejärel paremklõpsake valitud lahtrit ja valige kontekstimenüüst käsk „Split Cells“. (Soovi korral võite minna ka Wordi lindil tabelitööriistad> paigutus> lahtrite jagamine.)

See avab jagatud lahtrite akna. Vaikimisi on see loodud jagama valitud lahtrid kaheks veeruks, mida me täpselt soovime. Jagamiseks võite lihtsalt edasi minna ja klõpsata nupul "OK". Sisestage nende ridade ja veergude arv, kuhu soovite oma lahtri jagada.

Ja see meie valitud lahter on nüüd kaks lahtrit.

Nagu arvasite arvatavasti selle lahtrite akna valikute põhjal, võite ka lahtrite jagamisega veidi keerulisemaks muutuda. Oletame, et meil oli selline tabel nagu allpool näidatud. Ja me tahame võtta need valitud lahtrid (teise veeru päise all hallid) ja muuta need kaheks suureks kolmeks veerguks.

Me suunduksime tabelitööriistad> paigutus> lahtrite jagamine (mitu korda käsku Split Cells ei kuvata kontekstimenüüs, kui teil on valitud mitu lahtrit, nii et nuppu Ribbon on lihtsam kasutada). Lahtrite jagamise aknas valiksime kolm veergu ja kaks rida. Samuti tahame, et need lahtrid liidetakse enne jagamist, nii et veenduge, et see valik oleks valitud.

Kui tabasime nuppu "OK", osutub tabel täpselt nii, nagu võite oodata.

Ja ilmselgelt on see vaid kiire pilk. Oma tabeli paigutusega saate olla täpselt nii keeruline kui soovite.

Kuidas jagada Wordis tabelit

Wordis saate jagada terve tabeli. See võib olla kasulik pikkade tabelite jagamiseks kaheks eraldi tabeliks - enamasti lootuses lahendada vormindamise probleeme, mida mitmelehelised tabelid võivad mõnikord põhjustada.

Kõigepealt klõpsake, et paigutada sisestuspunkt lahtrisse, kus soovite tabeli jaotamist alustada. Lahtrist, mis sisaldab sisestuspunkti, saab teise tabeli ülemine rida.

Minge tabeli Tööriistad> Paigutus juurde ja klõpsake nuppu „Jaga tabelit“.

Teie tabel on nüüd jagatud kaheks tabeliks.

Kuidas ühendada tabel Wordis

Ja nagu arvata võib, saate ka tabelid kokku liita. Selle menüüs pole aga ühtegi nuppu. Seda peate tegema lohistades.

Hõljutage kursorit liidetava laua kohal, kuni selle vasakusse ülanurka ilmub tabeli käepide (plussmärk). Selle käepideme abil saate tabelit klõpsata ja lohistada.

Lohistage tabelit, kuni selle ülemine rida joondub selle tabeli alumise reaga, millesse sulandute.

Kui vabastate hiirenupu, ühendab Word need kaks tabelit.

Nüüd teate, kuidas Microsoft Wordis tabeleid ja tabelirakke hõlpsalt ühendada ja jagada. Muidugi, nagu ka mis tahes muu Wordi funktsiooni puhul, tuleb ka sellel mõnevõrra mängida. Eriti kui teete keerulisi ühendamisi ja jagamisi (või ühendate pikki tabeleid kokku), võib vormindamine mõnikord veidi imelikuks muutuda.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found