Kas peate oma arvuti BIOS-i värskendama?

Oluline on operatsioonisüsteemi ja tarkvara värskendamine. Teiselt poolt oleme varem käsitlenud, miks te ei peaks oma riistvaradraivereid üldiselt värskendama, kuigi mängijad tahavad kindlasti oma graafikadraivereid värskendada. Aga kuidas on lood BIOS-i värskendustega?

BIOS-i värskendused ei muuda teie arvutit kiiremaks, need ei lisa üldjuhul uusi vajalikke funktsioone ja võivad isegi põhjustada täiendavaid probleeme. BIOS-i peaksite värskendama ainult siis, kui uus versioon sisaldab vajalikku täiustust.

Pildikrediit: Aaron Parecki Flickris

Mis on BIOS?

BIOS tähistab sisend- / väljundsüsteemi. Kui lülitate arvuti sisse, võtab BIOS juhtimise, käivitades sisselülitamise isetesti (POST) ja andes juhtimise üle alglaadurile, mis käivitab teie arvuti opsüsteemi. BIOS on madala tasemega süsteemitarkvara, mis peaks "lihtsalt töötama" ilma teie teele sattumata. Arvutitel on nüüd traditsioonilise BIOS-i asemel UEFI püsivara, kuid sama kehtib ka UEFI kohta - see on sarnase rolliga madala tasemega süsteemitarkvara.

Erinevalt operatsioonisüsteemist (mis on salvestatud kõvakettale), on teie arvuti BIOS emaplaadi kiibil.

Pildikrediit: Uwe Hermann Flickris

BIOS-i vilkumine

Tootjad avaldavad sageli oma arvuti BIOS-ide värskendusi. Kui ehitasite oma arvuti, tuleks BIOS-i värskendus teie emaplaadi müüjalt. Neid värskendusi saab BIOS-i kiibile "vilkuda", asendades arvutiga kaasas olnud BIOS-i tarkvara uue BIOS-i versiooniga.

BIOS-id on arvutispetsiifilised (või emaplaadispetsiifilised), seega vajate arvuti BIOS-i värskendamiseks oma täpse arvuti (või emaplaadi) mudeli BIOS-i.

Miks te ei peaks oma BIOS-i värskendama

BIOS-i värskendused ei ole suured tarkvarauuendused, mis lisavad uusi funktsioone, turvapaiku või jõudluse täiustusi. BIOS-i värskendustel on tavaliselt väga lühikesed muudatuste logid - need võivad parandada vea ebaselge riistvaraga või lisada uue protsessori mudeli tuge.

Kui teie arvuti töötab korralikult, ei tohiks te tõenäoliselt oma BIOS-i värskendada. Tõenäoliselt ei näe te uue BIOS-i ja vana versiooni erinevust. Mõnel juhul võite BIOS-i uue versiooniga kogeda isegi uusi vigu, kuna teie arvutiga kaasas olnud BIOS-i võib olla rohkem testitud.

BIOS-i vilkumine pole nii lihtne kui tavalise tarkvarauuenduse installimine. Sageli soovite oma arvutit DOS-ist välgutada (jah, DOS - peate võib-olla looma käivitatava USB-draivi, millel on DOS, ja taaskäivitama sellesse keskkonda), kuna Windowsi vilkumisel võib tekkida probleeme. Igal tootjal on oma juhised BIOS-i vilkumiseks.

Täpsema riistvara jaoks vajate BIOS-i versiooni. Kui hankite mõne muu riistvara jaoks BIOS-i - isegi sama emaplaadi veidi erineva redaktsiooni -, võib see põhjustada probleeme. BIOS-i vilkuvad tööriistad püüavad tavaliselt tuvastada, kas BIOS sobib teie riistvaraga, kuid kui tööriist üritab ikkagi BIOS-i vilkuda, võib teie arvuti taaskäivitamatuks muutuda.

Kui teie arvuti kaotab toite BIOS-i vilkumise ajal, võib teie arvuti "müüritada" ja ta ei saa käivitada. Ideaalis peaks arvutitel olema varukoopia BIOS, mis on salvestatud kirjutuskaitstud mällu, kuid mitte kõik arvutid.

Pildikrediit: Jemimus Flickris

Millal peaksite oma BIOS-i värskendama

Arvestades, et te tõenäoliselt ei näe oma BIOS-i värskendamisel mingeid parandusi, et võivad ilmneda uued vead ja vilkuv vilkumisvõimalus, ei tohiks te BIOS-i värskendada, kui teil pole selleks põhjust. Siin on mõned juhtumid, kus värskendamine on mõttekas:

  • Vead: Kui teil on vigu, mis on teie arvuti jaoks uuemas BIOS-i versioonis fikseeritud (kontrollige tootja veebisaidil olevat BIOS-i muudatuste logi), võite need siiski BIOS-i värskendades parandada. Tootja võib isegi soovitada teil oma BIOS-i värskendada, kui võtate ühendust tehnilise toega ja teil on probleem, mis on värskendusega lahendatud.
  • Riistvara tugi: Mõned emaplaatide tootjad lisavad BIOS-i värskendustes tuge uutele protsessoritele ja potentsiaalselt ka muule riistvarale. Kui soovite oma arvuti protsessorit uuendada uuele protsessorile - võib-olla sellisele, mida veel emaplaadi ostmisel ei avaldatud, peate võib-olla värskendama BIOS-i.

Kontrollige kindlasti BIOS-i värskenduste muudatuste logi ja vaadake, kas neil on tegelikult teie vajaminev värskendus.

Kui teil pole parandatud vigu ja teil pole riistvaratoetust vaja, ärge viitsige värskendada. Sa ei saa sellest midagi peale võimalike uute probleemide.

Nagu öeldakse, ärge parandage seda, mis pole katki.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found