Kuidas kasutada DirectX-i diagnostikat Windowsis

DirectX on Windowsis multimeedia- ja videoprogrammide jaoks kasutatavate API-de kogum, mis on eriti oluline mängijatele. DirectX-i diagnostikatööriist kuvab ohtralt teavet DirectX-i kohta ja võimaldab teil teha ka DirectX-süsteemi põhilisi diagnostilisi teste. Kui soovite kontrollida, millist DirectX-i versiooni kasutate, või edastada tõrkeotsinguks isegi fail, mis sisaldab diagnostikateavet, toimige järgmiselt.

SEOTUD:Mis on Direct X 12 ja miks see on oluline?

DirectX (ja selle diagnostikavahend) on olnud olemas juba pikka aega. Esimene versioon ilmus tagasi Windows 95 päeva jooksul. Uusim versioon, mis on Windows 10 komplektis, on DirectX 12. Konkreetne teie kasutatav versioon sõltub aga nii teie installitud Windowsi versioonist kui ka teie graafikaadapteri toetatud DirectX-versioonist. Nii et näiteks kui kasutate operatsioonisüsteemi Windows 10, kuid kasutate kaarti, mis oli mõeldud DirectX 11 jaoks, töötate DirectX 11-ga. Pole tähtis, millist Windowsi ja DirectX-i versiooni teil siiski on, siin kirjeldatud toimingud diagnostika käivitamine peaks endiselt kehtima.

Alustamiseks klõpsake menüüd Start ja tippige „dxdiag”. DirectX-i diagnostika tööriista avamiseks vajutage sisestusklahvi.

Tööriista esmakordsel käivitamisel küsitakse, kas soovite kontrollida, kas teie videodraiverid on Microsofti allkirjastatud. Jätkake ja klõpsake nuppu Jah. Tööriist ei muuda teie kasutatavaid draivereid. See annab teile lihtsalt teada, kas need on allkirjastatud või mitte. Üldiselt tagab allkirjastatud draiverite kasutamine stabiilsema ja usaldusväärsema keskkonna.

Pärast draiverite kontrollimist avaneb DirectX-i diagnostikatööriist vahekaardile Süsteem. Sellel vahekaardil on toodud üldine teave teie süsteemi kohta ja mis kõige tähtsam, millise DirectX-i versiooni olete praegu installinud.

Näete ka ühte või mitut vahekaarti Kuva, sõltuvalt arvutiga ühendatud kuvade arvust. Vahekaardil Kuva kuvatakse teie graafikaadapteri ja monitoriga seotud teave. Samuti kuvatakse teave teie graafikadraiverite ja lubatud DirectX-funktsioonide kohta.

Pange tähele, et kui kasutate endiselt Windows XP (või pole sellest ajast alates lihtsalt diagnostikavahendit vaadanud), lubab vanemate versioonide vahekaart Kuva ka lubada või keelata teatud DirectX-i funktsioonid nagu DirectDraw, Direct3D kiirendus ja AGP Tekstuuri kiirendus. See võimaldab teil testida ka mõnda neist funktsioonidest. Tööriista uuemad versioonid eemaldasid võimaluse funktsioone keelata, jättes selle funktsionaalsuse graafikaadapterite tootjatel endil oma draiveritarkvaraks kujundada. Tööriista uuemad versioonid teevad nüüd ka testid automaatselt ja kuvatakse probleemide leidmisel lihtsalt kastis Märkused.

Diagnostikatööriista vahekaart Heli näitab teavet teie süsteemis kasutatavate heliriistvara, draiverite ja väljundseadmete kohta.

Vahekaardil Sisend kuvatakse põhiteave teie süsteemis kasutatavate sisendseadmete kohta (nt hiir ja klaviatuur) koos seotud seadmetega (nt USB-kontroller, millega seadmed on ühendatud).

Võib-olla on DirectX-i diagnostikavahendi kõige kasulikum osa võimalus salvestada kogu nendel vahekaartidel kuvatud teave tekstifaili, mida saate seejärel teistega jagada. Kui töötate Microsofti või rakenduste arendajate tugipersonaliga (või sirvite isegi Interneti abifoorumeid), võivad nad küsida teie DirectX-i teavet. Selle tekstifaili üleslaadimine (või lihtsalt selle sisu kleepimine) on palju lihtsam kui kogu vahekaardil oleva teabe edastamine. Lihtsalt klõpsake nuppu "Salvesta kogu teave", et luua tekstifail ja salvestada see kuhu soovite.

Ja see ongi kõik. DirectX-i diagnostikatööriist pakub kiiret viisi, kuidas tagada DirectX-i nõuetekohane installimine ja töötamine, ning näha teavet teie süsteemi seadmete ja draiverite kohta, mis on seotud multimeedia ja videoga. Tööriist pakub ka lihtsat viisi selle teabe salvestamiseks ja teistega jagamiseks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found