Mis on kaust Windows.old ja kuidas seda kustutada?

Kas olete üle läinud Windowsi vanalt versioonilt? Teie arvutis on kaust Windows.old ja see kasutab tohutult ruumi. Saate selle kustutada, kuid see erineb tavalise kausta kustutamisest.

Kaust Windows.old pole Windows 10-s midagi uut. Kuid enne Windows 10 nägite seda ainult siis, kui ostsite uue Windowsi versiooni ja kasutasite seda siis vanema versiooniga kaasas olnud arvuti täiendamiseks .

Mis on kaust Windows.old?

See kaust luuakse, kui täiendate Windowsi ühelt versioonilt teisele, alustades Windows Vistast. Kaust Windows.old sisaldab kõiki teie eelmise Windowsi installi faile ja andmeid. Kui teile uus versioon ei meeldi, saate selle abil oma süsteemi Windowsi vanasse versiooni taastada. Kui otsite kindlat faili, mida ei ole teie uude Windowsi installi õigesti kopeeritud, võite ka kaevata Windows.old kausta ja selle üles leida.

Põhimõtteliselt sisaldab kaust Windows.old lihtsalt vana Windowsi süsteemi. Alates Windowsi süsteemifailidest kuni installitud programmideni ja iga kasutajakonto seadete ja failideni on kõik siin. Windowsi uus versioon hoiab seda lihtsalt ümber, juhul kui soovite minna tagasi selle Windowsi vanema versiooni juurde või kui peate uurima ja leidma faili.

Kuid ärge oodake liiga kaua - Windows kustutab kuu aja pärast ruumi vabastamiseks kausta Windows.old automaatselt.

Minge üle Windowsi eelmisele versioonile

SEOTUD:Kuidas desinstallida Windows 10 ja minna üle Windows 7 või 8.1 versioonile

Windows 10-st on lihtne üle minna Windows 7-le või 8.1-le. Pärast Windows 10 installimist minge jaotisse Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Taastamine. Jaotises „Minge tagasi Windows 7-sse” või „Minge tagasi Windows 8.1-sse” näete nuppu „Alustage”, sõltuvalt sellest, millise Windowsi versiooni olete enne täiendamist installinud. Klõpsake seda nuppu ja Windows taastab teie vana Windowsi operatsioonisüsteemi, kasutades allikana kausta Windows.old.

Jällegi, nagu liides märgib, on see valik saadaval ainult kuu aega pärast täiendamist. Windows eemaldab kuu aja pärast ruumi vabastamiseks kausta Windows.old automaatselt, nii kaua peate otsustama, kas soovite jääda oma uue Windowsi versiooni juurde.

Enne Windows 10 oli seda ka võimalik teha. Näiteks siin on Microsofti tüütud juhised kausta Windows.old kasutamiseks Windows 7 masinas vanema Windowsi installi taastamiseks. Windows 10 abil on see nüüd lihtne.

Üksikute failide taastamine kaustast Windows.old

SEOTUD:Kuidas pärast värskendamist faile Windows.old kaustast taastada

Kui peate oma vanast Windowsi installist taastama üksikud failid, saate need taastada kaustast Windows.old. See peaks olema lihtsalt File Exploreri akna avamine, kausta Windows.old avamine aadressil C: \ Windows.old ja failisüsteemi sirvimine. Teie isiklikud failid asuvad jaotises C: \ Windows.old \ Users \sinu nimi.

Kuidas kustutada Windows.old kaust ruumi vabastamiseks

Kaust Windows.old võib võtta üsna palju ruumi. Parimal juhul võib see olla umbes 12 GB kõvakettaruumi. Kuid see võib hõlpsasti tarbida 20 GB või rohkem, sõltuvalt sellest, kui suur oli teie eelmine Windowsi install.

Kui proovite kausta Windows.old File Explorerist kustutada nagu iga muu kausta, kuvatakse tõrketeade. Sellest tõrketeadest võiksite mööda hiilida, muutes kausta Windows.old õigusi. Kuid te ei pea sellega vaeva nägema.

SEOTUD:7 viisi kõvakettaruumi vabastamiseks Windowsis

Selle kausta lihtsaks kustutamiseks kasutage Windowsi kettapuhastuse tööriista. Klõpsake Windows 10-s nuppu Start, otsige üles „Disk cleanup” ja käivitage seejärel rakendus Disk Cleanup. Samuti saate paremklõpsata File Exploreris C: \ draivi, valida Properties ja seejärel klõpsata vahekaardil „General” nuppu „Disk Clean-up”.

Klõpsake nuppu "Süsteemifailide puhastamine". Kustutatavate asjade loendisse ilmub valik „Eelmised Windowsi installid / installid” ja Disk Cleanup annab teada, kui palju ruumi need failid võtavad. Valige see suvand ja kasutage eelmiste Windowsi süsteemifailide kustutamiseks kettapuhastust. Selle tööriista abil saate kustutada ka muid mittevajalikke faile, mis võtavad teie süsteemidraivil ruumi.

Kataloogi Windows.old eemaldamisel pole negatiivseid külgi. Niikaua kui olete oma praeguse Windowsi süsteemiga rahul ja ei soovi alla minna - ja kui olete kindel, et teil on kõik olulised failid ja te ei pea Windows.old kaustast röövijat haarama - võite minna ja selle eemaldada. Ja pidage meeles, et Windows eemaldab igatahes kausta Windows.old automaatselt kuu pärast täiendamist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found