Kuidas määrdunud lauaarvutit põhjalikult puhastada

Nii nagu teie auto, maja ja isegi keha, vajab ka teie arvuti iga kord aeg-ajalt korralikku puhastamist, et vältida tolmu kogunemist ja ülekuumenemist. Arvuti puhastamine on lihtne ja võtab vaid umbes 20 minutit, nii et täna käsitleme, kuidas lauaarvuti sisemust tõhusalt puhastada.

Toimetaja märkus: See artikkel näitab, kuidas arvutikorpuse kõik asjad täielikult puhastada. Kui te ei soovi, ei pea tingimata RAM-i ja videokaarti eemaldama. Soovitame arvutit regulaarselt puhastada.

Kui tihti peaksin arvutit puhastama?

Sõltuvalt teie keskkonnast peate võib-olla oma arvutit puhastama rohkem või harvemini. Arvutipaigutus on üks oluline muutuja. Hoides arvutit põrandal, pääsevad tolm, juuksed, naharakud ja vaiposakesed hõlpsamalt sisse. Kui hoiate arvutit põranda kohal - näiteks laual -, on osakesed vähem altid sinna sisse minema.

Kui suitsetate arvuti lähedal, võib arvuti ventilaatoritesse ja sisepindadele koguneda tõrva, tuhka ja muud rämpsu. Iga kuue kuu tagant nende asjade vabastamine arvutist võib suurendada teie arvuti jõudlust.

Kui olete lemmiklooma omanik, kes varjub, võiksite oma arvutit sagedamini puhastada. Teie arvuti sisemus on sama vastuvõtlik karusnahast ummistavatele ventilaatoritele ja teie arvuti muudele aladele.

Lühidalt öeldes, kui hoiate oma arvutit põrandalt eemal, ei suitsetata ja teil pole lemmikloomi, võite tõenäoliselt kord aastas arvuti puhastamisest pääseda. Kui mõni neist asjadest puudutab teid, võiksite oma arvutit puhastada iga 6 või isegi 3 kuu tagant. Ja nagu alati, kui teie arvuti hakkab tavapärasest kuumemaks muutuma, avage see tolmu või juuste kogunemise kontrollimiseks ja seejärel puhastage.

Ettevalmistus

Ärge avage arvutit, kui see töötab, või kui sellega on ühendatud kaableid. Alati on turvalisem eemaldada kõik lisaseadmed, näiteks USB-kaablid, helikaablid, videokaablid jaeriti toitekaabel. Jah, toitekaabli ühenduses hoidmine maandab arvuti ja sageli on okei jätta see korpuses töötamise ajal ühendatuks. Kuid isegi õhukesest konservist õhku sattunud niiskus võib põhjustada probleeme, kui komponendid saavad energiat.

Seejärel viige arvuti hästiventileeritavasse kohta, näiteks oma tagaaeda või garaaži. See on eriti oluline arvestada, kui teie arvutisse on kogunenud palju tolmu, mis puhub ringi. Kogu selle vana, kogunenud tolmu hingamine pole teie jaoks hea ja kui olete kinnises ruumis, asetub tolm lihtsalt teie asjadele, sealhulgas ka arvutisse.

Kui teil on ruumi piiratud, hoidke kindlasti vaakumit (mitte arvuti sisemuse puhastamiseks; varsti lähemalt) lähedal, et saaksite pärast seda kiiresti puhastada. Ja kui olete mures tolmu sissehingamise pärast, võite alati peatuda kohalikus riistvara peatuses, et korjata alla 5 dollari eest odav tolmumask.

Koguge oma tööriistad

SEOTUD:Küsi näpunäiteid: miks te ei peaks kunagi arvutit tolmuimejaga puhastama, Kindle'i raamatute teisendamist ja mitme arvuti juhtimist ühe klaviatuuriga

Enne arvuti korpuse avamist peate koristustööriistad kokku koguma. Soovitame tungivalt arvuti komponentide tolmu puhastamiseks mitte kasutada vaakumit. See võib tekitada staatilise kogunemise ja võib teie emaplaadil, videokaardil ja muudes kohtades praadida olulisi elektrilisi komponente. See on lihtsalt halb mõte, nii et säästa end piinadest ja korja üles suruõhupurk.

See tähendab, et vaakum võib olla kasulik, kui puhastate oma arvutist tolmu. Käivitage vaakum ja hoidke voolikut lähedal - agaei puutu—Teie arvuti. Puhuge tolm arvutist välja vaakumvooliku suunas, nii et vaakum suudab suurema osa sellest imeda.

Arvuti puhastamiseks on vaja mõnda tööriista:

  • Riistakomplekt, mis sisaldab kruvikeerajaid
  • Suruõhu purk
  • Puhastuslapp
  • Tõmblipsud (valikuline)
  • Käärid (valikuline)
  • Puuvillased tampoonid (valikuline)
  • Termopasta (valikuline)
  • Pliiats või pastakas (valikuline)

Üks meie lugejaist, Carlos, soovitab kasutada väikest värvipintslit tolmu pühkimiseks sinna, kuhu suruõhk lihtsalt ei ulatu. Mõned neist tööriistadest on valikulised, nii et ärge pingutage, kui teil neid pole. Ise oli meil vaid üksikuid ja suutsime ikkagi suurepärase tööga hakkama saada.

Avage oma juhtum

Nüüd, kui olete kõigi oma tööriistade kogumisega hästi ventileeritavas piirkonnas, saame ettevalmistusprotsessi alustada arvuti korpuse avamisega. Kõik arvutikorpused on erinevad. Kui te pole oma kunagi varem avanud ja teil on selle avamisega probleeme, lugege oma arvuti kasutusjuhendit või proovige veebis otsida mudeli avamise kohta käivaid juhendeid.

Juhtum, mida kasutame, on Sigma Luna WB ja täpselt nagu enamikul juhtudel, on vaja ainult kahe kruvi lahti keerata ja seejärel külgpaneeli väljapoole libistada. Pange tähele, et kui teie külgpaneelil on kinnitatud ventilaator, peate paneeli täielikult välja lülitamiseks võib-olla toitekaablid lahti ühendama.

Puhastusprotsessi hõlbustamiseks on kõige parem välja võtta kõik komponendid, mida saab hõlpsasti eemaldada. Enamik lauaarvuteid võimaldab teil eemaldada RAM-mälupulgad, videokaardid ja kõvakettad. Teil pole seda vaja teha, kuid saate seda põhjalikumalt puhastada.

Soovitame protsessorit mitte eemaldada, kuna termopasta, mida kasutatakse soojuse ülekandmiseks protsessori ülaosast ventilaatorisse, tuleb iga kord, kui ventilaator eemaldatakse, välja vahetada. Kui saon varustatud termopastaga ja soovite oma protsessorit eemaldada, puhastage kindlasti oma protsessori vana termopasta alkoholi ja pehme lapiga. Seejärel kandke värske termopasta kiht, kui olete arvuti puhastanud.

Enamik inimesi ei peaks oma protsessorit ja protsessori ventilaatorit eemaldama. Lihtsalt pole mõtet arvestada, et vaevalt tolm jõuab protsessori pistikupessa. Siis jälle, kui puhastate arvutit, siis miks mitte minna lõpuni? Valik on sinu.

Puhastamine

Puhastusprotsessi alustamiseks alustage just eemaldatud lisaseadmetest. Haarake suruõhupurgist kinni ja hoidke päästikut, et õhupuhumine vabaneda piirkonnast, kus on palju tolmu. Puhastame vana videokaarti, millele pole kunagi palju tähelepanu pööratud, nii et DVI-pordide ümber kogunes tolmuhunnikuid. Kui puhastate videokaarti ventilaatoriga, võite suruõhu puhumisel terade pöörlemise vältimiseks kasutada pliiatsit või pliiatsit.

Edasi liigume arvuti korpuse sees. Alustage RAM-i pesadesse sattunud tolmuosakeste eemaldamisest. Võtke suruõhupurk, suunake see RAM-i pesasse, hoidke päästikut ja liigutage see kogu pesas alla. Korrake seda iga arvuti korpuse pesa puhul.

Nüüd liigume suurematele seadmetele, näiteks teie protsessori ventilaatorile ja toiteallikale. Jällegi on ventilaatorite puhastamisel soovitatav kasutada pliiatsit või pliiatsit, et vältida labade pöörlemist. Lahtiste tolmuosakeste väljapuhumiseks kasutage suruõhupurki.

Ventilaatori puhastamiseks võite kasutada ka vatitampooni, hõõrudes tampooni labade vastu tolmuosakeste kleepimiseks. See on veidi tüütu, kuid lõpuks on see kena ja puhas fänn.

Teie juhtumi põhjas on kahtlemata tolmu kogunemine. Võite alustada tolmu puhumisega suruõhuga. Kui korpuses on endiselt tolmu kinni, võite selle pühkimiseks kasutada niisket lappi. Veenduge, et teie riie polemärg, aganiiske. Korrake seda sammu kõigi teie juhtumi nurkade jaoks.

Lõpuks ärge unustage ka teisi ülaltoodud ventilaatoreid, porte või korpuseid puhastada.

Kui teil on eriti puhastatud ventilaator, ärge kartke labade puhtaks saamiseks kasutada puuvillast tampooni, milles on natuke isopropüülalkoholi. Tehke ventilaatoritele kiire pöörlemine, et veenduda, et labad liiguvad pärast puhastamist vabalt. Kui nad seda ei tee, on ilmselt kõige parem minna edasi ja asendada need fännid.

Kaablid lahti (valikuline)

See järgmine samm on valikuline ja seda soovitatakse kohandatud ehitatud arvutite jaoks. Erinevalt professionaalselt toodetud arvutitest ei saa eritellimusel valminud arvutid kenasti kokku tõmmatud kaablitega, mis sobivad täpselt. Parim viis oma juhtumit turvalisemaks ja korrastatumaks muuta on tõmblukkide kasutamine. Samuti ei taha te, et teie protsessori ventilaator või mõni muu fänn kaabli küljest lahti kraabiks, kui need pole korralikult eemale tõmmatud.

Alustuseks vajate pakk lukuga sidemeid. Pole tähtis, millise suuruse või värviga nad on, kui need sobivad kõigi teie kaablite ümber. Kasutame 4-tolliseid tõmblukke.

Alustage kõigi köidetavate kaablite lahtiühendamine. Kindlasti kirjutage hiljem üles, kuidas need ühendati, ja pildistage.

Kui teil on kaabel või kaablikomplekt meelepäraselt rühmitatud, keerake selle ümber tõmblukk ja viige õhuke ots läbi kinnituse. Seejärel pingutage tõmblukku, tõmmates õhukest otsa, kuni te ei saa seda enam pingutada. Haara käärid ja lõika üleliigne.

Korrake seda sammu võimalikult paljude kaablite jaoks. Seejärel saate need ära visata, et vähendada nende nähtavust ja anda arvuti sisikonnale puhtam välimus.

Tagajärjed

Ühendage kaablid õigesse pistikupessa. Kui te ei mäleta, kuhu iga kaabel läheb, vaadake oma varasemat dokumenti või pilte. Ärge unustage ka kõik eemaldatud välisseadmed, näiteks videokaart või RAM-mälupulgad, oma vastavatesse pistikupesadesse tagasi panna.

Teie arvuti peaks seest ja väljast välja nägema sama hea kui uus. Oleme oma arvuti vabastanud tolmust, juustest, nahaosakestest ja paljust muust. Teie kaablid peaksid olema korralikult hallatud ning ventilaatorite ja muu tundliku varustuse eest eemal. Kui teil oli kütteprobleeme varem, hakkate märkama, et see on minevik. Ja ärge unustage arvutit puhastada iga 3–6 kuu tagant, et see jõudlus püsiks!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found