Windowsi alglaadija probleemide parandamine (kui teie arvuti ei käivitu)

Kui teie Windowsi arvuti viskab teile tõrketeate enne, kui see isegi Windowsi laadima hakkab, on võimalik, et teie süsteemi sektsiooni alglaadimissektor on rikutud, rikutud või puuduvad failid. Nende probleemide tõrkeotsinguks saate teha järgmist.

Mis on alglaadimissektor ja algkäivituse register?

SEOTUD:Mis vahe on GPT-l ja MBR-il draivi jaotamisel?

Alglaadimissektor on väike osa kõvaketta alguses, mis luuakse alati draivi vormindamisel. Alglaadimissektor sisaldab mõnda koodi ja andmeid, mis aitavad BIOS-il Windowsi käivitusprotsessi juhtimise üle anda. Alglaadimissektoris on ka põhiülekande kirje (MBR), mis sisaldab ketta allkirja, ketta partitsioonitabelit ja väikest osa koodist, mida nimetatakse peamiseks algkoodiks.

Kui arvuti käivitub, haldab algse sisselülitamise rutiini BIOS. Seejärel laadib BIOS põhikäivituskoodi arvuti RAM-i ja annab sellele käivitusprotsessid. Algkäivituskood skannib partitsioonitabelit, määrab aktiivse partitsiooni, laadib alglaadimissektori koopia arvuti RAM-i ja annab käivitusprotsessi sellele koodile. See alglaadimise rihmade protsess võimaldab Windowsi koodi algbitte laadida.

Alglaadimissektoris võivad tekkida sama tüüpi probleemid nagu teie kõvaketta mis tahes muus osas - puuduvad failid, rikutud failid ja isegi füüsiline kahju. Kui alglaadimisprotsess ebaõnnestub, juhtub see pärast BIOS-i teabe nägemist, kuid enne, kui Windows tegelikult laadima hakkab. Tavaliselt näete järgmisi veateateid:

  • Viga operatsioonisüsteemi laadimisel
  • Puuduv operatsioonisüsteem
  • Taaskäivitage ja valige õige alglaadimisseade
  • Vale jaotustabel
  • Bootmgr puudub
  • FATAL: käivitatavat andmekandjat ei leitud! Süsteem on peatatud.

Kui näete mõnda neist teadetest, tähendab see, et te ei saa Windowsi käivitada ja peate oma tõrkeotsingu tegemiseks kasutama Windowsi taastekeskkonda. Oleme siin, et teid sellest läbi viia.

Märkus. Kui teie arvuti hakkab Windowsi laadima, kuid ebaõnnestub, pole alglaadur probleem. Selle asemel peaksite proovima arvuti turvarežiimis käivitada ja sealt tõrkeotsingut otsida. Alustuseks oleks hea taastada süsteemitaaste.

SEOTUD:Turvarežiimi kasutamine Windowsi arvuti parandamiseks (ja millal peaksite)

Käivitage Windowsi installikandjalt või taastesektsioonist

Esimene asi, mida peate tegema, on arvuti käivitamine Windowsi taastekeskkonda. Võimalik, et teie arvutis on spetsiaalne taastesektsioon, mis võimaldab teil Windowsi taastekeskkonda käivitada ilma füüsilist plaati vajamata. See, kuidas te seda teete, erineb teie omandis olevast arvutist, kuid käivitamisel näete sageli teadet, milles öeldakse, millist klahvi taastamise ja parandamise alustamiseks vajutada. Kui teie arvutis pole taastesektsiooni - või kui te pole lihtsalt kindel, kuidas sellele juurde pääseda -, võite oma arvuti käivitada ka DVD või USB abil, millel on Windowsi installer.

Kui teil pole installiplaati, peate Windowsi koopia allalaadimiseks kasutama teist arvutit. Seejärel saate luua DVD või USB-installiplaadi, mida saate kasutada oma arvuti käivitamiseks. Ja muide, kui teie arvuti on endiselt töökorras, võiksite teha ennetava sammu tulevikus kasutatava taasteketta või süsteemi remondiketta loomiseks.

SEOTUD:Kust alla laadida Windows 10, 8.1 ja 7 ISO-d seaduslikult

Kui käivitate arvuti installiplaadi abil, klõpsake läbi, kuni kuvatakse Windowsi esialgne installiekraan, ja seejärel klõpsake installimise alustamise asemel linki "Paranda arvuti". Kui alustate taastesektsioonist või remondikettalt, võivad ekraanid tunduda veidi erinevad, kuid teil on samad valikud, mida siin käsitleme.

Seejärel laadib Windows taastekeskkonna. Esimesel lehel klõpsake valikut „Veaotsing”.

Järgmisena kuvatakse leht Täpsemad valikud ja see sisaldab võimalusi, mida arutame järgmises osas.

Pange tähele, et kui kasutate Windows 7, võivad ekraanid veidi erineda. Näete siiski enamikku samadest valikutest, sealhulgas neid, mida järgmisena käsitleme.

Parandage käivitamine automaatselt

Enamasti peaksite laskma Windowsil proovida käivitamist automaatselt parandada. Lisaks sellele, et see proovib parandada alglaadimiskirjet või taastada alglaadimissektori, otsib see ka muid levinumaid käivitamisprobleeme. Klõpsake lehel Täpsemad suvandid käsku Startup Repair.

Järgmisel lehel kuvatakse kõik teie arvutis tuvastatud operatsioonisüsteemid, isegi kui teil on installitud ainult üks. Klõpsake operatsioonisüsteemil, mida soovite parandada.

Windows hakkab kontrollima käivitamisprobleeme ja proovima remonti.

Kui protsess on lõpule jõudnud, annab Windows teile teada, kas remont õnnestus. Mõlemal juhul antakse teile võimalus arvuti taaskäivitada või naasta lehele Täpsemad suvandid.

Kui Windows ei saa teie arvutit automaatselt parandada, võite alati proovida käsuviibalt käsitsi Boot Record parandada või alglaadimissektorit käsitsi taastada. On ebatõenäoline, et see töötab, kui automaatne remont ei õnnestunud, kuna need käsud täidetakse automaatse remondiprotsessi osana, kuid proovida pole valus.

Parandage käsuviibalt alglaadimise kirje

Kui eelistate ise asju käsitseda - või automaatne parandamine ebaõnnestus - ja olete üsna kindel, et probleem on teie peamises alglaadimissalvestuses või alglaadimissektoris, võite kiirparanduseks ka käsureale minna. Klõpsake lehel Täpsemad suvandid nuppu „Käsuviip”.

Kui olete käsuviibal, kasutate bootrec käsk ja on paar valikut, mis võivad olla kasulikud alglaaduri vigade parandamisel.

Boot Boot Recordi taastamiseks tippige järgmine käsk ja vajutage Enter. See käsk kirjutab uue Windowsi ühilduva algkäivituse kirje (mis põhineb teie kasutataval Windowsi versioonil) alglaadimissektorisse, kirjutamata üle olemasolevat partitsioonitabelit. See on hea algus failide rikkumisest tulenevate alglaadurivigade parandamiseks.

bootrec / fixmbr

Selle asemel, et kirjutada süsteemiosasse täiesti uus alglaadimissektor, tippige järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi. See suvand kirjutab praeguse jaotustabeli üle ja võib seetõttu mõnikord probleeme tekitada, kui olete seadistatud käivitama mitmesse opsüsteemi. See ei kirjuta teie tegelike partitsioonide andmeid üle, kuid pärast selle käsu kasutamist peate võib-olla oma mitme käivitamise suvandid uuesti konfigureerima. See käsk on kasulik, kui kahtlustate, et teie alglaadimissektor on mõne muu operatsioonisüsteemi installi või pahavara poolt üle kirjutatud, või kui arvate, et alglaadimissektor ise on kahjustatud.

bootrec / fixboot

Loomulikult pakub bootreci tööriist ka muid täpsemaid võimalusi. Võite alati tippida bootrec /? , et näha käsu jaoks rohkem võimalusi ja saada abi.

Pärast taastumist tehtavad sammud

Pärast arvuti edukat parandamist ja Windowsi käivitamist soovitame tungivalt jätkata veel paar sammu. Kõigepealt käivitage failisüsteemi ja kõvaketta terviklikkuse kontrollimiseks utiliit Check Disk. Alati on võimalik, et teie alglaaduri viga tulenes teie kõvaketta füüsilistest probleemidest.

Teiseks kasutage rikutud süsteemifailide otsimiseks ja parandamiseks utiliiti System File Checker. On ebatõenäoline, et räägitud toimingute kasutamine süsteemifailidega probleeme tekitab, kuid see on võimalik. Ja seda on väga lihtne kontrollida ja parandada.

SEOTUD:Kuidas lahendada kõvaketta probleeme Chkdskiga operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10

Ehkki alglaaduri vead võivad hüpiku ajal veidi hirmutada - peamiselt sellepärast, kui vähe teavet neile antakse, siis on neid mõistlikult lihtne parandada. Peate lihtsalt teadma, millele tähelepanu pöörata, ja taastamislahendus peab olema laadimiseks valmis.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found