Kuidas leida oma Windows 10 tootenumber käsuviiba abil

Kui otsite oma Windows 10 tootevõtit, leiate selle, sisestades käsureale kiirkäsku. Nii saate teha - lisaks väike näpunäide tootenumbri leidmiseks Windowsi registrimeetodi abil.

Leidke oma Windows 10 tootevõti käsuviiba abil

Windows 10 tootenumbri leidmiseks käsuviiba abil peate avama administraatoriõigustega käsurea rakenduse. Selleks tippige Windowsi otsinguribale „cmd”.

Käsuviip ilmub otsingutulemitesse. Paremklõpsake seda ja valige ilmuvas aknas käsk Run Run Administrator. Kui küsitakse, sisestage oma Windowsi konto parool.

Pärast avamist kopeerige ja kleepige järgmine käsk ning vajutage sisestusklahvi:

wmic path softwarelicensingservice hankige OA3xOriginalProductKey

Seejärel ilmub 25-kohaline tootenumber.

Märge: See meetod kuvab teie arvuti BIOS-i või UEFI püsivara salvestatud Windowsi tootenumbri. Teisisõnu näitab see algset Windowsi võtit, mis teie arvutiga kaasas oli. Kui olete Windowsi sellest ajast peale installinud mõne muu võtmega (või omandanud digitaalse litsentsi), erineb see teie arvutis praegu kasutatavast võtmest. Kui soovite oma arvutis praegust võtit kasutada, on NirSofti ProduKey hea graafiline tööriist selle leidmiseks.

See on kõik, mis seal on. See viis on kiire, kuid tõenäoliselt pole see kood, mida mäletate väga lihtsalt. Kui soovite tulevikus kiiremat viisi oma tootenumbrile juurde pääseda, võite selle asemel kasutada Windowsi registrimeetodit.

Leidke oma Windows 10 tootevõti Windowsi registrimeetodi abil

Uuenda: See meetod on kogu veebis, kuid näib, et see ei tagasta Windows 10 uusimas versioonis tõelist kasutatavat võtit. (Näiteks see Microsofti TechNeti galeriis olev skript töötab erinevalt, kuid haarab ka väljundi saidilt “DigitalProductId” registris.) Alates 2020. aasta juulist soovitame teil see jaotis vahele jätta ja kasutada selle asemel ülaltoodud meetodit.

Windowsi registri näpunäite postitas kasutaja (kelle konto pole enam aktiivne) algselt Microsofti foorumisse.

Kõigepealt avage Notepad, paremklõpsates töölaual suvalisel kohal, hõljutades kursorit nupu „Uus” kohal ja valides seejärel menüüst „Tekstidokument”.

Kopeerige ja kleepige see kood Notepadi:

Määra WshShell = CreateObject ("WScript.Shell") MsgBox ConvertToKey (WshShell.RegRead ("HKLM \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ DigitalProductId")) Funktsioon ConvertToKey (Key) Const KeyOffset = 52 i = 28 Chars "Do Cur = 0 x = 14 Do Cur = Cur * 256 Cur = võti (x + KeyOffset) + Cur-võti (x + KeyOffset) = (Cur \ 24) Ja 255 Cur = Cur Mod 24 x = x -1 Loop x> = 0 i = i -1 KeyOutput = Keskmine (tähemärgid, Cur + 1, 1) & KeyOutput Kui ((((29 - i) Mod 6) = 0) Ja (i -1) Siis i = i -1 KeyOutput = "-" & KeyOutput End kui ring, kui i> = 0 ConvertToKey = KeyOutput End Funktsioon

Seejärel klõpsake vahekaarti „Fail” ja valige „Salvesta nimega”.

Valige File Exploreris rippmenüü „Salvesta tüübiks” väärtuseks „Kõik failid” ja andke oma failile nimi. Võite kasutada mis tahes nime, kuid see peab olema .vbs-fail. Võite nimetada seda umbes: productkey.vbs

Kui olete failinime sisestanud, salvestage fail.

Nüüd saate oma Windows 10 tootenumbrit igal ajal vaadata, avades uue faili.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found