Mida tähendab „IIRC” ja kuidas seda kasutada?

Kui näete pidevalt IIRC-d veebis ja olete uudishimulik, mida see tähendab, olete jõudnud õigesse kohta! Me jagame, mida see tähistab, kust see pärineb ja kuidas saate seda kasutada.

Mida see tähendab

Inimesed kasutavad veebi „IIRC” ja see tähendab „kui ma õigesti mäletan” või „kui ma õigesti mäletan”. Täpselt nagu teeksite seda isiklikult, saate seda kasutada viisakaks, kui te pole milleski kindel või sarkastiliselt, kui vastate küsimusele või parandate teisi.

Enamasti kasutavad inimesed IIRC-d siis, kui nad seda teevadtegemajäta midagi õigesti meelde; see on lihtsalt suunatud vestluse meeldivaks hoidmiseks. Näiteks võite vastata toakaaslase tekstile „IIRC, jätsite võtmed jälle diivanile” või „IIRC, mina olin viimane, kes külmkapi koristas.”

IIRC abil saate lausesse lisada ka näpuotsatust või sarkasmi. See on tavaline sotsiaalmeedia veebisaitidel, nagu Reddit või Twitter, kus inimestele meeldib teistega rääkides loov olla.

Siiski on olukordi, kus keegi võib kasutada IIRC-d, kuna ta pole milleski tõeliselt kindel. See võib juhtuda, kui inimestel pole aega oma teadmisi üle kontrollida. Näiteks võite vastata jututoas küsimusele "Saate osta rohelise iPhone 11, IIRC" või midagi muud sarnast. Sa võid ollaüsna kindel Apple müüb rohelist iPhone 11, kuid te ei hakka seda uuesti kontrollima.

Etümoloogia

"Kui ma õigesti mäletan" ja "kui ma õigesti mäletan" tähendused ei ole nende sadade aastate jooksul, mil nad on olnud, olnud natuke muutunud. Nad on alati pakkunud kasulikku viisi viisakuse, tagasihoidlikkuse, sarkasmi või ebamäärasuse lausesse süstimiseks - eriti trükituna, kus kirjaniku kavatsus pole alati selge.

Pole üllatav, et IIRC sai 90ndatel Internetis populaarseks. IRC oli kogu raev ja inimesed vajasid kiiret ja lihtsat viisi tunnete, näiteks tagasihoidlikkuse või snarki edastamiseks. IIRC oli lihtne lahendus, kuna selle tähendus on juurdunud igapäevases fraasis. Sel viisil sarnaneb see väga lühenditega TBH ja FWIW.

Kuigi IIRC ei ole Interneti kõige levinum fraas, pole selle populaarsus kunagi vähenenud. See on endiselt laialt kasutatav lühend, eriti platvormidel nagu Reddit, Slack ja Discord.

Kuidas IIRC-d kasutada?

IIRC-d on äärmiselt lihtne kasutada. See on otsene lühend, seega järgib see samu grammatikareegleid nagu "kui ma õigesti mäletan". Ainus asi, mida peate jälgima, on kontekst.

Nagu me varem mainisime, kasutate IIRC-d viisakuse, sarkasmi või ebakindluse lausesse süstimiseks. Teie kavatsus selle kasutamisel sõltub kontekstist, näiteks vestluse tüübist, inimesest, kellega räägite, ja teemast, mida arutate.

Oletame, et töötate burgerikohvikus ja ülemus soovitab teil pärast lõunatormamist kella vaadata. Selles olukorras võib olla viisakas öelda oma töökaaslastele: "IIRC, boss tahab, et ma nüüd koju läheksin". Muidugi pole see midagi, mida soovite öelda kliendile, kes palub teilt abi - kui te ei soovi olla ebaviisakas.

Kui otsustate tulevikus kasutada IIRC-d, leiate, et see on piisavalt levinud, et enamik inimesi teavad, mida mõtlete. Jälgi lihtsalt konteksti ja kuule, IIRC tuleb kasuks alati, kui keegi küsib, mida FWIW tähendab.

IIRC pole ainus initsiaal, mis põhineb reaalses fraasil; teiste populaarsete hulka kuuluvad TBH ja FWIW ning need võivad olla teie Interneti-sõnavara võimas täiendus.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found