Mis on Windowsi funktsioon „Parandada kursori täpsust”?

Windowsi säte „Enhance Pointer Precision” võib paljudes olukordades muuta teid hiirega vähem täpseks. See halvasti mõistetav funktsioon on Windowsis vaikimisi lubatud ja see on hiire kiirenduse vorm.

Mida näitab kursori täpsus?

SEOTUD:Hiire DPI ja küsitlusmäärad on selgitatud: kas neil on mängude jaoks tähtsust?

Tavaliselt kontrollib hiire kursori ekraanil liikumise kaugust ainult see, kui kaugele te oma hiirt füüsiliselt liigutate. Nende kahe suhet kontrollib seade „dots per inch“ (punktid tolli kohta). Suurem DPI tähendab, et kursor liigub kaugemale, kui liigutate hiirt sama kaugele.

Enhance Pointer Precision on põhimõtteliselt hiire kiirenduse tüüp. Kui see seade on lubatud, jälgib Windows hiire liigutamise kiirust ja reguleerib teie DPI-d sisuliselt lennult. Kui liigutate hiirt kiiremini, suureneb DPI ja kursor liigub pikema vahemaa tagant. Aeglasemalt liigutades väheneb DPI ja kursor liigub lühema vahemaa tagant.

Teisisõnu, Enhance Pointer Precision muudab hiire liigutamise kiiruse oluliseks. Kui see funktsioon pole lubatud, saate oma hiirt tolli võrra liigutada ja kursor liigub ekraanil alati sama kaugusega, hoolimata sellest, kui kiiresti te hiirt liigutasite. Kui funktsioon Enhance Pointer Precision on lubatud, läbib kursor väiksema vahemaa, kui liigutate hiirt aeglasemalt, ja suurema vahemaa, kui liigutate hiirt kiiremini - isegi siis, kui liigutate hiirt täpselt sama kaugele.

Miks on kursori täpsuse suurendamine vaikimisi lubatud?

See funktsioon on Windowsis vaikimisi lubatud, kuna see on kasulik paljudes olukordades.

Oletame näiteks, et kasutate kontoris arvutit ja teil on odav $ 5 hiir. Hiirel pole väga head andurit ja see on piiratud üsna madala DPI-seadistusega. Ilma kursori täpsuse suurendamiseta peate võib-olla liigutama hiirt ekraani ühelt küljelt teisele pikema vahemaa tagant. Rakenduse Enhance Pointer Precision abil saate hiirt kiiremini liigutada, et seda ekraani ühelt küljelt teisele liigutada, ilma et see läheks kaugemale. Parema täpsuse saavutamiseks saate hiirt liigutada ka tavalisest aeglasemalt, kui liigutate hiirt täpselt väikeste vahemaade taha.

See võib olla eriti kasulik ka sülearvuti puuteplaatidel, mis võimaldab teil sõrme puuteplaadil kiiremini liigutada, et hiirekursorit suurema vahemaa tagant liigutada, ilma et sõrmega puuteplaadi teisele poole lohistaks.

Kas kursori täpsuse suurendamine on hea või halb?

Kas see seade on tegelikult kasulik, sõltub teie hiire riistvarast ja sellest, mida teete.

Üks probleem on see, et Enhance Pointer Precisioni poolt toodetud kiirendus ei ole täiesti lineaarne tõus, seega on seda raske ennustada. Liigutage hiirt veidi kiiremini või pisut aeglasemalt ja kursori liigutamise kaugus võib suuresti suureneda või väheneda.

Kui funktsioon Enhance Pointer Precision on keelatud, saate lihasmälu paremini üles, sest saate täpselt teada, kui kaugele peate hiirt liigutama, et see teatud ekraanipunkti asetada. Tähtis on vaid kaugus. Kui kiirendus on lubatud, ei tähenda see ainult kaugust - see sõltub ka sellest, kui kiiresti te hiirt liigutate, ja raske on ennustada, mida väikesed kiiruse erinevused võivad teha. See on halb lihasmälu ülesehitamiseks.

SEOTUD:Kuidas valida õige mänguhiir

Eelkõige kipuvad korralike hiirtega mängijad Enhance Pointer Precisioni (ja üldse hiirekiirendust) sellepärast mitte armastama. See tekitab probleeme ja võib teid aeglustada, kui proovite mitme mängijaga mängudes kiireid ja täpseid liigutusi teha. Eriti kui arvestada paljude mänguhiirtega, saate hiire nuppude abil täpsemat DPI-d reguleerida - nii saate sihtimisel kasutada madalat DPI-d ja ringi joostes suurt DPI-d. (Mõnele mängijale võib meeldida, et Enhance Pointer Precision haldab seda automaatselt.)

Kontoritöötajad - eriti kui neil on odavad hiired ilma DPI-nuppudeta - võivad olla Enhance Pointer Precision'iga täiesti korras ja harjunud tekkiva kiirendusega. Isegi kui nad on mõne millisekundi vältel väljas, pole see probleem. Teisest küljest võib mõni millisekund online-mängus tähendada erinevust võitmise ja kaotamise vahel.

Kursori täpsuse keelamine või lubamine

Selle sätte juhtimiseks minge juhtpaneelile> Riistvara ja heli> Hiir. Windows 10-s saate navigeerida ka jaotisse Seaded> Seadmed> Hiir> Hiire lisavalikud. Klõpsake vahekaarti „Kursori valikud”, lülitage sisse või välja „Kursori täpsuse suurendamine” ja klõpsake muudatuste salvestamiseks nuppu „OK”.

Mõned hiiretootjad loovad hiire seadistustööriistad, näiteks Logitech SetPoint ja Razer Synapse. Need keelavad sageli kursori täpsuse täiustamise automaatselt, et saaksid jõustada tootja eelistatud seadeid.

Kahjuks on see seade kogu süsteemi lai. Näiteks võib teil olla puuteplaadiga sülearvuti ja soovite kasutada nuppu Enhance Pointer Precision puuteplaadi jaoks, kuid mitte ühendatava USB-hiire jaoks. Seadet pole võimalik iga osutusseadme jaoks eraldi muuta. Kõik, mida saate teha, on see sisse või välja lülitada.

Mõnes arvutimängus kasutatakse hiire toorsisendit, mööda minnes mängides mängust süsteemi hiire kiirendussätteid ja jõustades omaenda hiire seadeid. Kuid mitte kõik mängud seda teevad.

SEOTUD:Kuidas parandada "Enhance Pointer Precision" automaatset lubamist või keelamist Windowsis

Windows 10-s sünkroonib Windows selle sätte automaatselt teie arvutite vahel, kuigi võite soovida erinevate riistvaraga arvutite jaoks erinevaid seadeid. Samuti võivad hiire tootja kommunaalteenused selle vägisi keelata. Siit saate teada, kuidas takistada arvutil seda seadet automaatselt lubamast või keelamast.

Kuidas kohandada hiire DPI-d

Kui olete harjunud hiirekiirendusega, mida pakub Enhance Pointer Precision, on teie hiirekursor pärast selle keelamist tõenäoliselt imelik. Uue seadega harjumiseks ja lihasmälu suurendamiseks vajate veidi aega.

Kui olete nupu Enhance Pointer Precision lihtsalt keelanud ja tundub, et peate pikemate vahemaade liikumiseks hiirt liiga kaugele liigutama, peaksite tõenäoliselt suurendama hiire DPI-d. Selle sätte leiate kahest kohast: hiire tootja juhtpaneeli tööriistast või kohandatud hiire enda nuppude abil. Kui te pole seda veel installinud, peate võib-olla oma hiire tootja tööriista oma veebisaidilt alla laadima.

Ärge aga suurendage oma DPI-d liiga palju. Kõrgema DPI-sätte korral vajate hiirekursori liigutamiseks väiksemaid liigutusi. Kõik on seotud sellega, kui täpselt te hiirt ja selle liikumist kaugust juhite, mitte sellest, kui kiiresti te seda liigutate.

Isegi pärast DPI reguleerimist peate võib-olla kohandama hiire juhtpaneeli aknas suvandi Enhance Pointer Precision kõrval asuvat suvandit "pointer speed", mis mõjutab kursori liikumist. Kursori kiiruse valik toimib kordajana. Teisisõnu, DPI korrutatuna kursori kiirusega (nimetatakse ka hiire tundlikkuseks) võrdub kursori liigutatava kaugusega. Tõenäoliselt soovite katsetada seadete erinevaid kombinatsioone, et näha, mis teie ja teie hiire jaoks sobib.

Kui te ei saa oma DPI seadet muuta, kuna teil on üsna odav hiir ja see ei tööta teie jaoks, saate siiski kursori kiiruse valikut reguleerida. Kuid teil võib olla parem jätta Enhance Pointer Precision lubatuks selliste hiirtega.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found