Kuidas teada saada, miks teie Windowsi arvuti kokku kukkus või tardus

Arvutid kukuvad kokku ja külmuvad. Võib-olla on teie Windowsi arvuti ka ise taaskäivitanud. Kui jah, siis ilmselt koges see sinist surmaekraani, kui te ei vaadanud. Veaotsingu esimene samm on täpsemate vea üksikasjade leidmine.

SEOTUD:Mida teha, kui Windows ei käivitu

Sammud, mida me kavatseme läbi viia, peaksid aitama teil kitsendada ja tuvastada probleeme teie arvuti krahhi või külmumisega. Näiteks võivad siin olevad tööriistad näidata näpuga kindlale seadmele draiverile. See võib tähendada, et seadme draiver ise on lollakas või et aluseks olev riistvara on rike. Mõlemal juhul annab see teile koha, kus otsinguid alustada. Selles artiklis käsitletavad toimingud on siiski mõeldud arvuti diagnoosimiseks, kus saate vähemalt Windowsi käivitada. Kui Windows - või teie arvuti ise - ei käivitu, vaadake meie juhiseid selle kohta, mida teha, kui Windows ei käivitu.

Kontrollige töökindluse monitori

SEOTUD:Usaldusväärsusmonitor on parim Windowsi tõrkeotsingu tööriist, mida te ei kasuta

Windowsi töökindluse monitor pakub kiiret ja kasutajasõbralikku liidest, mis kuvab hiljutised süsteemi ja rakenduse krahhid. See lisati Windows Vistas, nii et see on saadaval kõigis Windowsi kaasaegsetes versioonides.

Selle avamiseks klõpsake lihtsalt nuppu Start, tippige käsk „usaldusväärsus” ja klõpsake siis otseteed „Kuva usaldusväärsuse ajalugu”.

Usaldusväärsusmonitori aken on paigutatud kuupäevade järgi, paremal asuvad veerud, mis tähistavad viimaseid päevi. Saate vaadata viimase paari nädala sündmuste ajalugu või lülituda nädala vaatele. Iga päeva veerus kuvatakse selle päeva jaoks salvestatud sündmused.

Kui Windows kukkus kokku või tardus, näete riket tähistavat punast ringi tähega "X". Klõpsake selle päeva veerul ja näete allpool lisateavet. Kriitilised sündmused on tavaliselt need, mida te siin tegelikult otsite, kuid ka muu teave võib olla kasulik. Näiteks kuvatakse ajalugu tarkvara installimisel, nii et võib-olla näete, kas krahhid algasid pärast konkreetse rakenduse installimist.

Kui näete loendis huvitavat sündmust, topeltklõpsake seda, et avada lisateavet sisaldava üksikasjade aken. Siit näeme, et Windowsi käivitamisel oli probleeme kõvaketta probleemide tõttu.

Abi saamiseks võite kasutada akna allservas olevat linki „Kontrollige kõigi probleemide lahendusi“. Kuid meie kogemuse põhjal pole see funktsioon eriti kasulik ja leiab tegelikke lahendusi harva. Parimal juhul võib see soovitada teil installida värskendatud riistvara draiverid.

Usaldusväärsusmonitor on tõepoolest kasulikum selleks, et anda aimu, kui krahhid või muud suured sündmused juhtusid, näha muid neid krahhe ümbritsevaid sündmusi ja alustada võimalike põhjuste kitsendamist.

SEOTUD:Sündmuste vaaturi kasutamine probleemide tõrkeotsinguks

Ja kui te ei tea, siis võtab töökindluse jälgija andmed samadest sündmuste logidest, mida auväärne sündmuste vaataja kasutab. Nii et kui teil on Event Vieweri kasutamine mugavam, saate kogu sama teabe.

Vaadake sinise ekraani krahhi prügikasti üksikasju

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma surma sinise ekraani kohta

Kui Windows satub sinise ekraani veaga, tühistab ta mälufailid kohalikku faili, mis mõnikord sisaldab nende vigade tõrkeotsinguks kasulikku teavet.

Nende kasutajasõbraliku uurimise jaoks soovitame NirSofti tasuta utiliiti BlueScreenView. See tööriist kuvab salvestatud prügifailide loendi. Selles sisalduva teabe nägemiseks võite klõpsata mis tahes prügifailil. Eelkõige on kasulik veergudes „Vea kontrollimise string” ja „Vea kontrollimise kood” olev teade. Neil kuvatakse sama sõnum, mis kuvatakse teie ekraanil, kui ilmub sinine ekraan. Otsige sõnumit või koodi veebis ja leiate sageli teavet, mis aitab teil tegelikku probleemi tuvastada ja lahendada.

Abiks võib olla ka akna allosas olev draiverite loend. Näiteks võivad sinised ekraanid järjekindlalt kaasata konkreetse draiverifaili, näiteks teie graafika riistvara draiveri. See võib viidata, et konkreetse draiveriga on probleeme. Või võib see konkreetne draiver kokku kukkuda, kuna selle aluseks olev riistvara ise on kahjustatud. Mõlemal juhul aitab see suunata teid konkreetsemasse suunda.

Aga miks see krahh on?

Ülaltoodud tööriistad aitavad teil oma probleemiga rohkem hakkama saada. Kui sinisel ekraanil on konkreetne krahhi teade käes, saate vähemalt teha veebiotsingu, et teada saada, mis võib juhtuda. See on palju parem lähtepunkt kui üldise teabe otsimine selle kohta, miks arvuti kokku jookseb või külmub.

Kui teie arvuti lihtsalt kukkus kokku või tardus korra, ärge higistage seda. Miski pole täiesti täiuslik - Windowsi viga või riistvaradraiver oleks võinud krahhi põhjustada ja te ei pruugi seda enam kunagi näha. Kui teie arvuti jookseb regulaarselt ja järjekindlalt kokku, on aeg varrukad kokku keerata ja probleemi välja nuputada.

SEOTUD:10+ kasulikku süsteemitööriista peidetud Windowsis

Abiks võib olla ka Windowsi sisseehitatud mäludiagnostika tööriist. See kontrollib teie mälu, et kõik toimiks korralikult. Kui teie mälu on kahjustatud, võib see põhjustada süsteemi ebastabiilsust ja siniseid ekraane.

Lõppkokkuvõttes on võimatu anda nõu, mis lahendaks kõik probleemid. Tööriistad aitavad teil probleemi kitsendada konkreetsema veateate või riistvaradraiveriga, andes teile tõrkeotsingu lähtepunkti. Kuid kõiki probleeme ei saa mõne tõrkeotsingu abil lahendada. Teie arvutil võib olla riistvaraprobleem ja pärast riistvara enda asendamist või parandamist ei saa sellega midagi muud teha. Kui Windows muutub stabiilsemaks, tardub tavaline süsteem ja sinised ekraanid osutavad sageli riistvaraprobleemidele.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found