Kuidas parandada rikutud Windowsi süsteemifaile käskudega SFC ja DISM

Windowsi sisseehitatud süsteemifailide kontrollimise tööriist suudab skannida teie Windowsi süsteemifaile korruptsiooni või muude muudatuste suhtes. Kui faili on muudetud, asendab see selle faili automaatselt õige versiooniga. Siit saate teada, kuidas seda kasutada.

Millal peaksite neid käske käivitama

Kui Windowsis esineb sinise ekraani või muid krahhe, rakendused ebaõnnestuvad või mõned Windowsi funktsioonid lihtsalt ei tööta korralikult, on abiks kaks süsteemitööriista.

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma surma sinise ekraani kohta

Windowsi sisseehitatud tööriist System File Checker (SFC) kontrollib teie Windowsi süsteemifaile korruptsiooni või muude muudatuste suhtes. Kui faili on muudetud, asendab see selle faili automaatselt õige versiooniga. Kui SFC-käsk ei tööta, võite proovida ka Windows 10 või Windows 8 käsku Deployment Image Servicing and Management (DISM) Windowsi süsteemipildi parandamiseks. Windows 7 ja varasemates versioonides pakub Microsoft selle asemel allalaaditavat „Süsteemivärskenduse valmisoleku tööriista“. Vaatame, kuidas neid kasutada.

SEOTUD:Kuidas otsida (ja parandada) rikutud süsteemifaile Windowsis

Käivitage SFC-käsk süsteemifailide parandamiseks

Lollaka Windowsi süsteemi tõrkeotsingus käivitage käsk SFC. SFC otsib rikutud, puuduvate või muudetud süsteemifailide otsimist ja asendamist. Isegi kui SFC-käsk ühtegi faili ei paranda, kinnitab selle käivitamine vähemalt, et ükski süsteemifail pole rikutud, ja saate jätkata süsteemi tõrkeotsingut muude meetoditega. SFC-d saate kasutada seni, kuni arvuti ise käivitub. Kui Windows käivitub normaalselt, saate selle käivitada administraatori käsuviibalt. Kui Windows ei käivitu normaalselt, võite proovida seda käivitada turvarežiimis või taastekeskkonnas, käivitades installikandjalt või taastekettalt.

SEOTUD:Turvarežiimi kasutamine Windowsi arvuti parandamiseks (ja millal peaksite)

Siiski, kui jõuate käsuviibale - tavaliselt turvarežiimis või taastekeskkonnas -, kasutate käsku samamoodi. Pidage meeles, et kui käivitate Windowsi tavapäraselt, peate avama administraatoriõigustega käsuviiba. Selleks paremklõpsake nuppu Start ja valige käsk „Command Prompt (Admin)”.

Tippige käsuviibale järgmine käsk ja vajutage Enter, et käivitada täielik süsteemi skannimine ja lasta SFC-katsed parandada:

sfc / scannow

Jätke käsuviiba aken lahti, kuni käsk on lõpule viidud, mis võib võtta aega. Kui kõik on korras, näete teadet „Windowsi ressursikaitse ei leidnud terviklikkuse rikkumisi”.

SEOTUD:Turvarežiimi kasutamine Windowsi arvuti parandamiseks (ja millal peaksite)

Kui näete teadet „Windowsi ressursikaitse leidis rikutud faile, kuid ei suutnud mõnda neist parandada”, proovige taaskäivitada arvuti turvarežiimis ja käivitada käsk uuesti. Ja kui see ebaõnnestub, võite proovida ka oma installikandja või taastekettaga käivitamist ja proovida käsku sealt.

SFC-probleemide lahendamiseks käivitage käsk DISM

Tavaliselt ei peaks käsku DISM käivitama. Kui aga SFC-käsk ei tööta korralikult või ei saa rikutud faili õigega asendada, võib DISM-käsk - või Windows 7 süsteemivärskenduse tööriist - mõnikord parandada Windowsi süsteemi ja panna SFC-d õigesti töötama.

DISM-i käsu käivitamiseks Windows 8 ja 10 avage administraatoriõigustega käsuviip. Sisestage järgmine käsk ja seejärel vajutage sisestusklahvi, et DISM kontrolliks teie Windowsi komponendipoes korruptsiooni olemasolu ja tuvastaks kõik leitud probleemid automaatselt.

DISM / Veeb / Cleanup-Image / RestoreHealth

Enne käsuviiba akna sulgemist laske käsul käivitamine lõpetada. Selleks võib kuluda viis kuni kümme minutit. On normaalne, et edenemisriba püsib mõnda aega 20 protsendi juures, nii et ärge muretsege selle pärast.

Kui DISM-i käsu tulemustes on midagi muudetud, taaskäivitage arvuti ja seejärel peaksite saama käsu SFC edukalt käivitada.

Windows 7 ja vanemates versioonides pole käsk DISM saadaval. Selle asemel saate Microsofti alla laadida ja käivitada süsteemivärskenduse valmisoleku tööriista ning kasutada seda süsteemi probleemide otsimiseks ja nende parandamiseks.

Proovige süsteemitaaste või süsteemi lähtestamine

Kui teil on endiselt süsteemiprobleeme ja SFC- ja DISM-käsud ei aita, võite proovida drastilisemaid toiminguid.

Süsteemitaaste tööriista käivitamine taastab teie Windowsi operatsioonisüsteemi failid, sätted ja rakendused varasemasse olekusse. See võib lahendada süsteemi korruptsiooniprobleemid, kui operatsioonisüsteemi ei kahjustatud ka taastepunkti loomise varasemas punktis.

SEOTUD:Süsteemitaaste kasutamine operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10

Kui kõik muu ebaõnnestub, võite alati kasutada süsteemi lähtestamist või Windowsi uuesti installimist. Windows 8 ja 10 operatsioonisüsteemides saate Windowsi vaikeseisundi lähtestamiseks teha toimingu „Lähtesta see arvuti”. Teil on võimalus hoida oma isiklikke faile paigas - kuigi peate programmid uuesti installima - või eemaldada kõik ja teha täielik uuesti installimine. Ükskõik, mille valite, veenduge, et olete kõigepealt oma arvuti varundanud! Windows 7 ja varasemates versioonides on selleks vaja kasutada arvuti tootja pakutavat taastesektsiooni või Windowsi uuesti installida nullist.

Kui mõne meie käsitletud käsu käivitamisel ilmnevad muud vead, proovige veebis tuvastada konkreetseid tõrkeid. Käsud suunavad teid ebaõnnestumisel sageli lisateavet sisaldavatesse failidesse logima - kontrollige logidest konkreetsete probleemide kohta lisateavet. Lõppkokkuvõttes ei pruugi olla väärt tõsiste Windowsi korruptsiooniprobleemide tõrkeotsing, kui saate Windowsi lihtsalt vaikeseisundisse lähtestada või uuesti installida. See otsus on teie otsustada.

Pildikrediit: jchapiewsky Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found