Androidi sõnumid veebile: mis see on ja kuidas seda kasutada

Androidi kasutajad on pikka aega suutnud oma arvutitest tekste saata kolmandate osapoolte tööriistadega, näiteks Pushbullet või MightyText. Kuid Google võtab selle funktsiooni omaks uue funktsiooniga, mille nimi on Messages for Web. Siin on see kõik.

Mis on veebisõnumid?

Messages for Web on Google'i integreeritud viis tekstsõnumite saatmiseks otse arvutist. Selleks on vaja ettevõtte rakendust Android Messages, nii et kui kasutate tekstsõnumite jaoks midagi muud, ei tööta see funktsioon. See on siin esimene (ja ainus?) Tõeline hoiatus.

Ehkki siinne idee pole midagi uut, on asjaolu, et see on Messages'i põhiosa, üsna suur asi, sest see ei nõua lahendusi ega sõnumite saatmist kolmanda osapoole serverite kaudu. See loob turvalise ühenduse telefoni ja arvuti vahel.

Märkus. Messages veebi jaoks on endiselt käimas ja pole kõigile veel saadaval.

Mille poolest see erineb Google'i teistest vestlusrakendustest?

Siin on teie kohustuslik lask Google'ile, kui teil on rohkem vestlusrakendusi, mida keegi loeb. Seal on Hangouts ja Duo ning Allo ja bla, bla, bla, aga Messages veebi jaoks on erinev.

Sellel on selge suund: see on SMS ja MMS teie arvutist. See on kõik! Ei midagi enamat, ei vähem. See ei paku telefonikõnesid ega videovestluse võimalusi ning kellasid ja vilesid pole tegelikult palju. See on lihtne ja see on hea.

Kuidas seadistada veebisõnumeid

Sõnumi veebi jaoks seadistamine on ülilihtne. Alustamiseks minge oma veebibrauseris saidile messages.android.com - selleks töötab iga brauser, isegi mõni teine ​​telefonis või tahvelarvutis. See on üks Messages veebi jaoks ülilahe asi.

Sait näitab teile QR-koodi, mille skannite oma telefonist. Avage Messages, koputage paremas ülanurgas kolme punkti, valige Messages for Web ja seejärel puudutage nuppu „Skannige QR-koodi”. Seejärel suunake kaamera lihtsalt oma brauseri koodi poole.

Mõne sekundi jooksul loob Messages for Web ühenduse teie telefoniga ja sünkroonib kõik teie praegused sõnumid.

Korrake seda protsessi mitme arvuti lisamiseks.

Rakenduse Messages kasutamine veebi jaoks

Liides on väga sarnane sellega, mida olete harjunud oma telefonis nägema, seega on üleminek üsna sujuv. Põhiliides on jaotatud kaheks põhiosaks: sõnumite loend ja vestlusala.

Võite tekstsõnumeid saata ja vastu võtta, kuid see toetab ka emotikone, kleebiseid ja isegi pilte - neile kõigile pääseb juurde sõnumikasti paremal küljel.

Kuid seal on natuke rohkem kui lihtsalt tekstide saatmine ja vastuvõtmine arvutis. Siin on mõned lisafunktsioonid, mida soovite vaadata.

Sõnumite kohandamine veebi seadete jaoks

Seadete menüü leiate, kui klõpsate sõnumiloendi paremas ülanurgas kolme punkti nuppu.

Seadete leht sisaldab mõningaid lihtsaid, kuid kasulikke tööriistu, näiteks märguannete lubamise ja sõnumite eelvaadete vahetamise võimalust.

Siin saate lubada ka tumeda teema. Ja loodame, et see tähendab, et tegelik rakendus Messages saab varsti ka tumeda režiimi seadistuse.

Lüliti „Jäta see arvuti meelde” on see, mida soovite isiklikus masinas lubada, nii et te ei pea QR-koodi uuesti skannima iga kord, kui soovite teksti saata.

Ja kui soovite teada saada, millal olete telefoniga ühendatud, kuid see kasutab WiFi asemel mobiilset andmesidet, tagab andmete kasutamise sõnumi lüliti, et saate õige märguande. Lõpuks on siin paar juurdepääsetavuse valikut: kiirklahvid ja kõrge kontrastsusega režiim.

Üksikute vestluste valikud

Üksikute vestluste jaoks saate määrata ka mõned võimalused. Sõnumipaani paremas ülanurgas on kaks nuppu: kell ja menüünupp.

Kellale klõpsamine vaigistab vestluse. Saate teada, et see on summutatud, kui kellast saab streigi. Vaigistamine blokeerib konkreetse vestluse märguanded. Vaigistuse tühistamiseks klõpsake lihtsalt kellal uuesti.

Menüünupul on peaaegu kõik samad valikud, mille leiate oma telefoni rakendusest Sõnumid: inimesed ja valikud, arhiivimine, kustutamine, tagasiside saatmine ja spikker. Need kõik on üsna iseenesestmõistetavad, kuid siin on üks võimalus selgelt puudu: Otsing. Praegu pole arvutist sõnumeid võimalik otsida, mis on populaarne. Loodetavasti tuleb see varsti.

Muud asjad, mida peaksite teadma

Messages veebi jaoks peaksite teadma ka mõnda muud asja.

Korraga saab olla ainult üks aktiivne seanss

Kui teil on mitu arvutit, tasub märkida, et saate korraga kasutada ainult ühte neist rakendusega Messages veebi jaoks - see annab teile märguande, kui sessioon on teises arvutis aktiivne.

Õnneks saate hõlpsasti edasi-tagasi vahetada, klõpsates teatises nupul „Kasuta siin”.

Rakendusest saate eemalt välja logida

Kui otsustate mingil hetkel kaugühenduse tappa, siissaab tehke seda kõnealusest arvutist, kuid te ei pea seda tegema - teil on ka võimalus tappa kõik rakenduse kaugühendused (ja kõik).

Lihtsalt avage oma telefonis Messages, puudutage menüünuppu ja valige siis Messages for Web. Sellel lehel kuvatakse kõik arvutid, kuhu olete praegu sisse loginud. Selle konkreetse ühenduse hävitamiseks puudutage arvutist paremal asuvat tähte X või puudutage kõigi kaugühenduste katkestamiseks lihtsalt nuppu „Logi kõikidest arvutitest välja”.

Messages veebi jaoks on midagi, mida Android vajab a jaokspikk aeg ja see on suurepärase algusega. See on puhas ja tuttav, pakub peaaegu kõiki funktsioone, mida soovite kaugsõnumi saatmise rakendusest, ja mis kõige tähtsam: see on kohalik.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found