Mis on kahe- ja kolmeribalised ruuterid?

Paljud tänapäevased traadita ruuterid on juba kaheribalised ja nüüd lasevad ruuteriettevõtted turule kolmeribalised ruuterid. Kuid kas need kiirendavad teie WiFi-ühendust tegelikult?

Kaheriba-ruuterid on selgitatud

SEOTUD:Uuendage oma traadita ruuterit, et saada kiirem kiirus ja usaldusväärsem WiFi

Kaheribaline tehnoloogia on üsna tavaline, kui hakkate otsima moodsaid 802.11ac ruutereid. Kaasaegne 802.11ac Wi-Fi kasutab kiiremat ja vähem segast 5 GHz spektrit. Vanemad WiFi-tehnoloogiad, näiteks 802.11n ja varasemad, kasutavad aeglasemat ja segasemat 2,4 GHz spektrit.

Kui saate ruuteri samaaegse kaheribalise tehnoloogiaga, võib see edastada 5 GHz ja 2,4 GHz signaali. Seadmed, mis toetavad kaasaegset 5 GHz WiFi-ühendust, saavad ühenduse kiirema seadmega, samas kui kõik vanemad seadmed, mille lähedal olete, ühendatakse vanema, aeglasema, kuid ühilduvama 2,4 GHz signaaliga. Põhimõtteliselt võib ruuter korraga majutada kahte erinevat WiFi-võrku.

See võimaldab teil seda toetavate seadmete jaoks üle minna 5 GHz WiFi-le, kaotamata ühilduvust vanemate seadmetega. Kui teil oleks ühe ribaga ruuter, peaksite valima vanema 2,4 GHz WiFi ja kaasaegse 5 GHz WiFi vahel. Samaaegne kaheribaline ruuter viib teid mõlemaid.

Mis on kolme ribaga ruuter?

Kui kaheribalised ruuterid edastavad kahte eraldi signaali, siis kolmeribalised ruuterid edastavad kolme erinevat signaali. Põhimõtteliselt võõrustavad nad korraga kolme erinevat WiFi-võrku.

Kuid sarnasused sellega ka lõppevad. Selle asemel, et võrku hostida kolmandal erineval sagedusel, võõrustab kolmeribaline ruuter tegelikult 2,4 GHz signaali ja kahte eraldi 5 GHz signaali.

Kaheriba-ruuter on ühilduvuse huvides mõistlik, kuid miks vajate eraldi 5 GHz WiFi-signaali? Noh, sest ka WiFi-võrgud kannatavad ülekoormuse käes. Teoreetilised maksimaalsed WiFi-kiirused jagatakse ja jagatakse kõigi teie võrgus olevate seadmete vahel. Niisiis, kui teil on nutiteler, mis edastab Netflixist suure eraldusvõimega 4K-voogu, vähendab see teie teiste seadmete jaoks saadaval olevat WiFi-kiirust.

Kolmeribaline ruuter majutab sõna otseses mõttes kahte eraldi 5 GHz võrku ja see sorteerib seadmed automaatselt erinevatesse võrkudesse. See pakub teie seadmete vahel jagamiseks suuremat kiirust. Pange tähele, et see ei kiirenda tegelikult üht seadet - see seade on korraga ühendatud ainult ühe nendest võrkudest -, kuid lisatavatele seadmetele pakub see suuremat kiirust.

Kõvad numbrid

Teoreetiliselt ideaalsetes tingimustes võib kaheribaline ruuter pakkuda oma 2,4 GHz signaalil kuni 450 Mbps, samas kui 5 GHz signaalil on see ka kuni 1300 Mbps. Sellised kahe ribaga ruuterid on seega märgistatud kui AC1750-klassi ruuterid - lihtsalt numbrid kokku liites. Kui ruuter pakub 2,4 GHz võrgus kuni 600 Mbps ja 5 GHz võrgus 1300 Mbps, on see AC1900 klassi ruuter.

See on natuke eksitav. Esiteks ei näe te neid teoreetilisi maksimumkiirusi reaalses maailmas. Veelgi olulisem on see, et ükski seade ei saa kiirust 1750 Mbps ega 1900 Mbps. Selle asemel võib 2,4 GHz võrku ühendatud seade saada maksimaalselt 450 Mbps või 600 Mbps. 5 GHz võrku ühendatud seade võib saada maksimaalselt 1300 Mbps.

Kolmeribalised ruuterid pakuvad nii 600 Mbps 2,4 GHz signaali kui ka kahte 1300 Mbps 5 GHz signaali - see on 600 + 1300 + 1300, AC320 ‚ÄĚklassi ruuteri jaoks. See on jällegi natuke eksitav - ükski seade ei saa 3200 Mbps kiirust. Üksiku seadme maksimaalne kiirus on endiselt 1300Mbps. Kuid kui teil on korraga ühendatud rohkem ja rohkem seadmeid, saab need automaatselt jagada eraldi 5 GHz signaalide vahel ja iga seade saab suurema WiFi-kiiruse kui muidu.

Kuid kas kolme ribaga ruuter kiirendab teie WiFi-ühendust?

SEOTUD:Kuidas testida Interneti-ühenduse kiirust või mobiilse andmeside kiirust

Nii et mõistmiseks on see piisavalt lihtne - kolmeribaline ruuter võõrustab nii vanemat 2,4 GHz kui ka kahte eraldi 5 GHz võrku ja jagab teie seadmed nende vahel automaatselt. Oletame, et teie kodus on kaks seadet ja mõlemad kasutavad korraga palju ribalaiust - ruuter paigutaks need mõlemad eraldi 5 GHz võrku ega häiriks üksteist. Lõppude lõpuks võivad kõik need 5 GHz võrgud olla erineval traadita kanalil.

Kas see on reaalses maailmas oluline, sõltub tegelikult sellest, kuidas te oma WiFi-d kasutate. Kui teil on palju seadmeid, mis Wi-Fi-d palju kasutavad, võib kolmeribaline ruuter asja kiirendada, takistades kõigi nende seadmete üksteise häirimist.

Teisest küljest, kui teil pole kombeks oma ühendust tihedalt mitme seadme kaudu korraga kasutada, ei märka te tegelikult erinevust. Ja tänapäevased WiFi-standardid võivad juba olla kiiremad kui teie Interneti-ühenduse kiirus. Kui teie Interneti-ühendus on kitsaskoht, ei kiirenda suurema WiFi-kiiruse lisamine tegelikult midagi. Sellest on abi, kui teostate kohalikke failiedastusi ja mitmesuguseid muid asju, mis nõuavad ainult kohaliku võrguühendust, kuid enamik inimesi ei tee sellest palju.

Ära lase end kolmeribalise ruuteri lubadustest liiga imeda. Kuigi hea kaheribaline ruuter pakub tõelisi eeliseid, ei ole kolmeribalise WiFi eelised nii ilmsed, kui teil pole väga kiiret Interneti-ühendust ja üsna palju seadmeid, mis konkureerivad kogu selle WiFi ribalaiuse nimel.

Kas kolme bändi versiooniuuendus? See on kindel, kui teil on mitu seadet. Kas see on seda raha väärt? Mitte tingimata - praegused kolme ribaga ruuterid on väga kallid ja te ei pruugi seda funktsiooni oma koduvõrgus isegi märgata.

Pildikrediit: Asus RT-AC3200 ruuter