Mis on hostiprotsess Windowsi ülesannete jaoks ja miks töötab nii palju minu arvutis?

Kui veedate aega Task Manageri akna kaudu ringi torkides, olete tõenäoliselt näinud protsessi nimega „Host Process for Windows Tasks”. Tegelikult olete tõenäoliselt näinud selle toimingu korraga mitut eksemplari. Kui olete kunagi mõelnud, mis see oli ja miks neid mõnikord nii palju on, oleme vastuse teile andnud.

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu käitusaja maakler, svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis see on ja miks on tegumihalduris nii palju?

Hosti protsess Windows Tasksile on Microsofti ametlik põhiprotsess. Windowsis suudavad käivitatavate failide (EXE) kaudu laaditavad teenused seadistada end süsteemi täielike, eraldiseisvate protsessidena ja on tegumihalduris loetletud oma nimede järgi. Teenused, mis laadivad failidest Dynamic Linked Library (DLL), mitte EXE-failidest, ei saa end täieliku protsessina kehtestada. Selle asemel peab Windowsi ülesannete hostiprotsess olema selle teenuse host.

Näete iga Windowsi laaditud DLL-põhise teenuse või võimaliku DLL-põhiste teenuste rühma jaoks eraldi sissekannet Host Process for Windows Tasks. Kas ja kuidas DLL-põhised teenused rühmitatakse, sõltub teenuse arendajast. Kui palju eksemplare näete, sõltub täielikult sellest, kui palju selliseid protsesse teie süsteemis töötab. Oma praeguses süsteemis näen ainult kahte eksemplari, kuid teistes süsteemides olen näinud tosinat.

Kahjuks ei võimalda tegumihaldur kuidagi näha, millised teenused (või teenuserühm) on igale Windowsi ülesannete hostiprotsessi kirjele lisatud. Kui soovite tõesti teada, millega iga eksemplar on seotud, peate alla laadima Microsofti pakutava tasuta Sysinternalsi utiliidi Process Explorer. See on kaasaskantav tööriist, nii et installimist pole. Lihtsalt laadige see alla, eraldage failid ja käivitage see. Valige Process Exploreris vaade> Alumine paan, et näha valitud protsessi üksikasju. Kerige loendis alla ja valige üks taskhostw.exe kirjetest. See on teenuse Host Process for Windows Tasks failinimi.

Alumisel paanil olevaid üksikasju vaadates saan kokku panna, et see teenus on lingitud minu helidraiveritega ja sellega on seotud ka registrivõtmed klaviatuuripaigutusega. Eeldan, et see on teenus, mis jälgib, kui vajutan mõnda klaviatuuri meediumiklahvi (helitugevus, summutamine ja nii edasi), ja edastab sobivad käsklused sinna, kuhu nad peavad minema.

Miks kasutab see Windowsi käivitamisel nii palju ressursse?

Tavaliselt sõltub protsessor ja protsessor Windowsi ülesannete hostiprotsessi iga eksemplari lihtsalt sellest, millisele teenusele kirje on lisatud. Tavaliselt kulutab iga teenus oma töö tegemiseks vajalikke ressursse ja lepib siis tegevuse algtasemega. Kui märkate, et ükski Windowsi tööülesannete hostiprotsessi eksemplar kasutab pidevalt rohkem ressursse, kui arvate, et peaksite, peate jälgima, milline teenus on sellele eksemplarile lisatud, ja seotud teenuse enda tõrkeotsing.

Märkate, et kohe pärast käivitamist võivad kõik Windowsi tasksele mõeldud hostiprotsessi eksemplarid tunduda olevat kulutanud lisaressursse - eriti protsessorit. See on ka normaalne käitumine ja peaks kiiresti rahunema. Kui Windows käivitub, kontrollib Windowsi ülesannete hostiprotsess registris teenuste kirjeid ja koostab loendi DLL-põhistest teenustest, mida see peab laadima. Seejärel laadib see kõik need teenused ja näete, et see tarbib selle aja jooksul üsna palju protsessorit.

Kas ma saan selle keelata?

Ei, te ei saa Windowsi tööülesannete hostiprotsessi keelata. Ja nagunii ei tahaks. See on hädavajalik, et saaksite DLL-põhiseid teenuseid oma süsteemi laadida ja sõltuvalt teie käivitatavast versioonist võib Windowsi tööülesannete hostiprotsessi keelamine rikkuda mitmeid asju. Windows ei lase teil isegi ajutiselt ülesannet lõpetada.

Kas see protsess võib olla viirus?

Protsess ise on Windowsi ametlik komponent. Kuigi on võimalik, et viirus on Windowsi ülesannete tegeliku hostiprotsessi asendanud omaenda käivitatava failiga, on see siiski väga ebatõenäoline. Me pole näinud teateid selle protsessi kaaperdavate viiruste kohta. Kui soovite selles kindel olla, saate tutvuda Windowsi ülesannete hostiprotsessiga. Paremklõpsake Task Manageris Windowsi tööülesannete hostiprotsessil ja valige suvand "Ava faili asukoht".

Kui fail on salvestatud teie kausta Windows \ System32, võite olla üsna kindel, et te ei tegele viirusega.

See tähendab, et kui soovite siiski veidi rohkem meelerahu - või kui näete, et see fail on salvestatud mujale kui kausta System32, otsige viirusi eelistatud viirusekontrolli abil. Parem karta kui kahetseda!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found