Mis on Ctrl + Alt + Delete ekvivalent Macis?

Kui lülitate Maci pärast Windowsi tundmaõppimist, leiate kiiresti, et tavaline kiirklahv Ctrl + Alt + Delete ei tee midagi. Mac OS X-il on oma tegumihalduri versioon, kuid see on natuke erinev kui Windows ja pääsete sellele juurde, vajutades klahve Command + Option + Esc.

Kuigi Windowsi tegumihaldur sisaldab palju teavet ja funktsioone, jagab OS X mõned neist funktsioonidest eraldi rakendusteks. Dialoog Force Quit, millele pääsete juurde klahvikombinatsiooniga Command + Option + Esc, võimaldab teil sulgeda valesti käituvad rakendused sarnaselt Windowsi klahvidega Ctrl + Alt + Delete Task Manager. Kui soovite aga põhjalikumat teavet jooksvate rakenduste ja süsteemi ressursside üldise kasutamise kohta, peaksite kasutama eraldi rakendust Activity Monitor.

Kuidas sundida valesti käituvaid rakendusi lõpetama, kasutades klahvi Command + Option + Esc

Kui teie Macis on rakendus külmutatud, saate selle sulgemiseks kasutada dialoogi Force Quit. See on eriti kasulik, kui kasutate täisekraaniga rakendust, näiteks mängu, ja näib, et teie Mac ei reageeri.

Dialoogi Force Quit avamiseks vajutage klahve Command + Option + Esc. See peaks toimima ka siis, kui valesti käituv rakendus on teie ekraani üle võtnud ja teie Mac ei reageeri muudele klaviatuuri või hiire toimingutele. Kui see otsetee ei tööta, peate tõenäoliselt Maci vägisi välja lülitama ja taaskäivitama. Maci sundimiseks väljalülitamiseks vajutage toitenuppu ja hoidke seda mitu sekundit all. Seda peaksite tegema ainult siis, kui teie Mac ei saa normaalselt välja lülituda.

(Lõbus fakt: Command + Option + Esc erineb Windowsi tuntud kiirklahvidest Ctrl + Alt + Delete, kuid see on tegelikult sarnane Windowsi kiirklahviga Ctrl + Shift + Escape, mis avab tegumihalduri otse ilma selle täiendava klõpsuta võtab Windowsi ekraanilt Ctrl + Alt + Delete.)

Samuti saate avada dialoogi Force Quit, klõpsates menüüribal Apple'i menüüd ja valides käsu “Force Quit”.

Kerige loendis alla ja valige valesti käituv rakendus, mille soovite sulgeda. Klõpsake nupul „Force Quit” ja teie Mac sulgeb selle rakenduse sunniviisiliselt.

Vale käitumisega rakendusest loobumiseks on ka teisi viise. Näiteks võite vajutada ja hoida all klahve Option ja Ctrl ning klõpsata dokil rakenduse ikoonil. (Võite ka vajutada ja hoida Option-klahvi ning seejärel paremklõpsata dokil rakenduse ikoonil.) Valige rakenduse sunniviisiliseks sulgemiseks ilmuv valik „Force Quit”.

Kui rakendus ei reageeri ja klõpsate mitu korda selle tiitliribal oleval punasel nupul Sule, võite näha ka viipeakent, kus küsitakse, kas soovite rakenduse sunniviisiliselt sulgeda.

Kuidas vaadata aktiivsusmonitoriga lisateavet

SEOTUD:Kuidas oma Macis Activity Monitoriga tõrkeotsingut teha

Dialoog Force Quit hoolitseb valesti käituvate või külmutatud rakenduste sulgemise eest. Kuid see ei võimalda teil näha, kui palju protsessoreid või mälu erinevad rakendused kasutavad, saada ülevaadet oma süsteemi üldisest ressursikasutusest või muud statistikat, nagu seda teeb Windowsi tegumihaldur.

Nendele muudele funktsioonidele juurdepääsemiseks peate kasutama aktiivsusmonitori. Sellele juurdepääsu saamiseks vajutage Spotlighti otsingu avamiseks klahve Command + Space, tippige „Activity monitor” ja vajutage sisestusklahvi. Või avage Finderis kaust Applications, topeltklõpsake kaustal „Utilities” ja topeltklõpsake „Activity Monitor”.

Selles aknas kuvatakse teie töötavate rakenduste ja muude protsesside loend. Saate vaadata teavet nende protsessori, mälu, energia, ketta või võrgu kasutamise kohta - klõpsake valimiseks akna ülaosas vahekaarti. Menüüst „Vaade” saate valida, milliseid protsesse soovite näha - kas ainult oma kasutajakonto protsessid või kõik süsteemis töötavad protsessid.

Siin kuvatakse ka süsteemi üldine ressursistatistika. Vahekaardid CPU, Memory, Energy, Disk ja Network näitavad kõik, kui palju ressursse kõik teie arvutis olevad protsessid kokku kasutavad.

Ka siin saate rakendusi sulgeda - valige lihtsalt loendist rakendus, klõpsake tööriistariba vasakus ülanurgas oleval nupul „X” ja valige rakenduse tavapäraseks sulgemiseks käsk „Lõpeta” või kui see on rakendatud, sunnitakse käsku „Sule lõpetamine” ei vasta.

Lisateavet selle kohta, kuidas Activity Monitoris kogu teavet lugeda, vaadake meie juhendit.

Kuidas hallata käivitamisprogramme

SEOTUD:Mac OS X: muutke sisselogimisel automaatselt käivitatavaid rakendusi

Kui olete kasutanud tegumihaldurit operatsioonisüsteemis Windows 8 või 10, teate, et see võimaldab teil arvutisse sisse logides kontrollida ka seda, millised käivitamisprogrammid käivitatakse. OS X-l on ka sarnane tööriist, kuid see ei sisaldu Force Quit või Activity Monitor tööriistades.

Macis käivitusprogrammide haldamiseks klõpsake menüüd Apple ja valige „System Preferences”. Klõpsake aknas Süsteemieelistused ikooni „Kasutajad ja rühmad”.

Valige kasutajakonto, mida soovite hallata - tõenäoliselt oma kasutajakonto - ja klõpsake vahekaarti „Sisselogimisüksused”. Selles loendis kontrollitud rakendused käivitatakse sisselogimisel, nii et kui soovite, et need automaatselt ei käivituks, saate need märkeruudud tühistada. Võite sellesse aknasse ka dokist või kaustast Rakendused lohistada rakendusi - kui te seda teete, lisatakse need sellesse loendisse ja avatakse automaatselt sisselogimisel.

Võimalik, et teil on Ctrl + Alt + Delete ajusse põlenud, et kõik kokku saada, kui midagi valesti läheb. Kui teil on kunagi Macis probleeme, avab Command + Option + Escape dialoogi Force Quit ja täidab sarnast eesmärki. Kõigest muust on teil abiks Activity Monitor ja süsteemieelistused.

Pildikrediit: Vincent Brown Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found