Kuidas lisada piir Wordi tervele lehele

Word võimaldab teil panna piiri enamiku dokumenditüüpide, näiteks teksti, piltide ja tabelite ümber. Jaotiste katkestuste abil saate äärise lisada ka kõikidele dokumendi lehtedele või teatud dokumendi lehtedele.

Lehe äärise lisamiseks pange kursor dokumendi algusesse või dokumendi olemasoleva jaotise algusesse. Seejärel klõpsake vahekaarti „Kujundus”.

Klõpsake vahekaardi „Kujundus” jaotises „Lehe taust” nupul „Lehekülje piirid”.

Kuvatakse dialoogiboks „Piirid ja varjutus“. Vahekaardil „Lehe piir” valige jaotises „Seadistamine” äärise tüüp. Seejärel valige dialoogiboksi keskosas jaotise „Stiil”, „Värv” ja „Laius”. Paremal küljel kuvatakse eelvaade. Kui te ei soovi lehe kõikidele külgedele ääriseid, klõpsake eelvaate küljel, kust soovite ääre eemaldada.

MÄRKUS. Selle artikli alguses oleval pildil on lehele rakendatud sinise varju ääris, kasutades järgmisel pildil valitud suvandeid.

Nüüd peate Wordile ütlema, millistele lehtedele soovite piiri rakendada. Valige rippmenüüst „Rakenda” suvand, et rakendada äärist lehtedele jaotises „Kogu dokument”, lihtsalt „See jaotis”, „See jaotis - ainult esimene leht” või „See jaotis - kõik, välja arvatud esimene leht ”. Kui soovite lehe äärise lisada dokumendi keskel olevale lehele, sisestage jaotise katkestus otse selle lehe ette, millele soovite piiri lisada.

Selleks, et muuta lehe äärise kuvamise kohta, saate muuta piiri ääriseid. Selleks klõpsake nuppu "Valikud".

Valige, kas mõõta lehe ääre veerist rippmenüüst „Mõõda alates” „Lehe serv” või „Tekst”. Kui valite „Tekst”, muutuvad vaikimisi „Marginaali” mõõtmised vastavalt ja kõik jaotise „Valikud” märkeruudud muutuvad kättesaadavaks. Kui olete oma valikud teinud, klõpsake nuppu „OK”.

Dialoogiboksi „Äärised ja varjutus“ suvandid „Sätted“ võimaldavad teil valida tavalise „Kasti”, „Varju”, „3D” või „Kohandatud” ääriste, kus saate valida erinevaid mõlemal pool piiri.

Graafilise ääre saate valida ka rippmenüüst “Kunst”.

Näiteks valisime graafilise ääre, mis kuvab lehel pöidla, paremas ülanurgas kokku klapitud.

See lehepiiri lisamise meetod töötab juhul, kui leht, millele soovite lisada piiri, asub teie dokumendi alguses või olemasoleva jaotise alguses. Kui peate lisama äärise ühele või mitmele lehele dokumendi või sektsiooni keskel, lisage jaotise paus enne ja pärast lehte või lehti ja seejärel kasutage dialoogi „Äärised ja varjutus” suvandit Rakenda kasti, et rakendada piiri sektsiooni sobivale osale.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found