Mis on GitHub ja milleks seda kasutatakse?

GitHub on veebisait ja teenus, mille kohta me kuuleme, et geeksid kogu aeg möllavad, kuid paljud inimesed ei saa tegelikult aru, mida see teeb. Kas soovite teada, mida kogu GitHubi hubbub endast kujutab? Loe edasi, et teada saada.

“Git” GitHubis

SEOTUD:Versioonide jälgimine allversiooniga (SVN) algajatele

GitHubi mõistmiseks peate kõigepealt Gitist aru saama. Git on avatud lähtekoodiga versiooni juhtimissüsteem, mille käivitas Linus Torvalds - sama isik, kes lõi Linuxi. Git sarnaneb teiste versioonihaldussüsteemidega - Subversion, CVS ja Mercurial.

Niisiis, Git on versioonikontrollisüsteem, kuid mida see tähendab? Kui arendajad midagi loovad (näiteks rakenduse), muudavad nad koodi pidevalt, vabastades uued versioonid kuni esimese ametliku (mitte-beeta) väljaandeni ja pärast seda.

Versioonijuhtimissüsteemid hoiavad need versioonid sirgena, salvestades muudatused kesksesse hoidlasse. See võimaldab arendajatel hõlpsasti koostööd teha, kuna nad saavad tarkvara uue versiooni alla laadida, muudatusi teha ja uusima versiooni üles laadida. Iga arendaja näeb neid uusi muudatusi, saab neid alla laadida ja panustada.

Samamoodi saavad inimesed, kellel pole projekti väljatöötamisega midagi pistmist, siiski failid alla laadida ja neid kasutada. Enamik Linuxi kasutajaid peaksid seda protsessi tundma, sest Giti, Subversioni või mõne muu sarnase meetodi kasutamine on vajalike failide allalaadimiseks üsna tavaline - eriti lähtekoodist programmi koostamise ettevalmistamiseks (Linuxi geekide jaoks üsna tavaline tava).

Git on enamiku arendajate eelistatud versioonikontrollisüsteem, kuna sellel on teiste olemasolevate süsteemidega võrreldes mitmeid eeliseid. See salvestab failimuudatused tõhusamalt ja tagab failide terviklikkuse paremini. Kui soovite teada üksikasju, on lehel Git põhitõed põhjalik selgitus Giti toimimise kohta.

„Rummu” GitHubis

Oleme kindlaks teinud, et Git on versioonikontrollisüsteem, mis on sarnane, kuid parem kui paljud saadaval olevad alternatiivid. Mis teeb GitHubi nii eriliseks? Git on käsurea tööriist, kuid keskpunkt, mille ümber kõik Gitiga seotud asjad pöörlevad, on keskpunkt - GitHub.com -, kuhu arendajad oma projekte ja võrgustikku sarnase mõtteviisiga inimestega salvestavad.

Vaatame üle mõned peamised põhjused, mis geekidele meeldib GitHubi kasutada, ja õpime selle käigus mõnda terminoloogiat.

Hoidla

Hoidla (tavaliselt lühendatult “repo”) on koht, kuhu on salvestatud kõik konkreetse projekti failid. Igal projektil on oma repo ja sellele pääseb juurde kordumatu URL-iga.

Repo hargistamine

„Hargnemine” on siis, kui loote uue projekti, mis põhineb mõnel muul juba olemas oleval projektil. See on hämmastav omadus, mis julgustab tohutult programme ja muid projekte edasi arendama. Kui leiate GitHubist projekti, kuhu soovite oma panuse anda, saate hargneda repo, teha soovitud muudatused ja avaldada muudetud projekti uue repo-na. Kui värskendatakse algset hoidlat, mille olete uue projekti loomiseks soovinud, saate need värskendused hõlpsalt oma praegusele kahvlile lisada.

Tõmmisnõuded

Olete loonud hoidla, teinud projekti suurepärase redaktsiooni ja soovite, et algsed arendajad seda tunnustaksid - võib-olla lisate selle isegi ametlikku projekti / hoidlasse. Seda saate teha, luues tõmbenõude. Algse hoidla autorid näevad teie tööd ja saavad seejärel valida, kas nad ametlikku projekti vastu võtta või mitte. Alati, kui esitate tõmbenõude, pakub GitHub teie ja põhiprojekti hooldaja jaoks suurepärast suhtlemisvahendit.

Sotsiaalvõrgustik

GitHubi suhtlusvõrgustike aspekt on tõenäoliselt selle kõige võimsam funktsioon, mis võimaldab projektidel kasvada rohkem kui ükski teine ​​pakutav funktsioon. Igal GitHubi kasutajal on oma profiil, mis toimib nagu omamoodi jätkamine, näidates tõmbetaotluste kaudu teie varasemat tööd ja panust muudesse projektidesse.

Projektide läbivaatamist saab arutada avalikult, nii et ekspertide hulk saab projekti edendamiseks teadmisi anda ja koostööd teha. Enne GitHubi tulekut peavad projektis osalemisest huvitatud arendajad tavaliselt leidma mõned võimalused autoritega ühenduse võtmiseks - tõenäoliselt e-posti teel - ja seejärel veenma neid, et neid saab usaldada ja nende panus on seaduslik.

Muudatuste logid

Kui projektis teeb koostööd mitu inimest, on muudatuste jälgimine keeruline - kes mida, millal ja kus need failid on salvestanud. GitHub hoolitseb selle probleemi eest, jälgides kõiki muudatusi, mis on hoidlasse lükatud.

GitHub pole mõeldud ainult arendajatele

Kogu see jutt sellest, kuidas GitHub on programmeerijatele ideaalne, võib teile uskuda, et ainult neile on see kasulik. Kuigi see on palju vähem levinud, saate GitHubi tegelikult kasutada mis tahes tüüpi failide jaoks. Kui teil on meeskond, kes muudab näiteks Wordi dokumendis pidevalt muudatusi, võite kasutada oma versiooni juhtimissüsteemina GitHubi. See tava pole levinud, kuna enamikul juhtudel on paremaid alternatiive, kuid see on midagi, mida tuleks meeles pidada.

Nüüd, kui teate, mida GitHub endast kujutab, kas olete valmis alustama? Minge aadressile GitHub.com ja vaadake pärast registreerumist kindlasti nende abilehti.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found