Kuidas leida mis tahes seadme IP-aadressi, MAC-aadressi ja muid võrguühenduse üksikasju

Igal võrguga ühendatud seadmel - arvutitel, nutitelefonidel, tahvelarvutitel, nutikodu vidinatel ja muul - on IP-aadress ja kordumatu MAC-aadress, mis tuvastavad selle teie võrgus. Siit saate teada, kuidas seda teavet leida kõigist seadmetest, mis teil võib-olla asuvad.

Selles õpetuses räägime sellest, kuidas leida kohalikus võrgus seadme IP-aadress, mida sageli nimetatakse privaatseks IP-aadressiks. Teie kohalik võrk kasutab Interneti-ühenduse loomiseks tõenäoliselt ruuterit. Sellel ruuteril on ka avalik IP-aadress - aadress, mis tuvastab selle avalikus Internetis. Avaliku IP-aadressi leidmiseks peate tõenäoliselt sisse logima ruuteri administraatori lehele.

SEOTUD:Milleks täpselt kasutatakse MAC-aadressi?

Windows 10

Windows 10-st leiate selle teabe kiiremini kui Windowsi eelmiste versioonide puhul. Kui olete ühendatud WiFi kaudu, klõpsake tegumiriba paremas servas süsteemses salves WiFi-ikooni ja seejärel klõpsake linki "Võrguseaded".

Klõpsake aknas „Seaded” valikul „Täpsemad valikud”. (Selle akna juurde pääseb ka siis, kui avate rakenduse Seaded ja navigeerite jaotisse Võrk ja Internet> Wi-Fi.) Kerige alla ja näete seda teavet jaotises „Atribuudid”.

Kui teil on traadiga ühendus, minge jaotisse Seaded> Võrk ja Internet> Ethernet. Paremal näete oma ühendusi loendis. Klõpsake soovitud nuppu.

Kerige natuke jaotiseni „Atribuudid” ja leiate vajaliku teabe.

Windows 7, 8, 8.1 ja 10

Selle teabe leiate Windowsi eelmistest versioonidest muul viisil - ka vanad meetodid töötavad ka Windows 10-s.

Avage Juhtpaneel> Võrk ja ühiskasutus (või Windows 7 korral Võrk ja Internet) ning seejärel klõpsake linki „Muuda adapteri sätteid”.

Paremklõpsake ühendust, mille kohta soovite teavet, ja seejärel valige kontekstimenüüst „Olek”.

Klõpsake aknas „Etherneti olek” nuppu „Üksikasjad”.

Aknas „Võrguühenduse üksikasjad” on soovitud teave. Pange tähele, et MAC-aadress on loetletud kui „Füüsiline aadress”.

Selle teabe leiate ka Windowsi mis tahes versioonist, avades käsuviiba ja käivitades järgmise käsu:

ipconfig

macOS X

SEOTUD:Peidetud valikutele ja teabele pääsete juurde oma Maci valikuklahviga

Kui olete ühendatud WiFi kaudu, on kiireim viis selle teabe leidmiseks MacOS X-is hoides all klahvi „Option“ ja klõpsates ekraani ülaosas menüüribal WiFi-ikooni. Valikuklahv võimaldab kiiret juurdepääsu olekuteabele ka mujal Mac OS X-is.

„IP-aadressi“ kõrval näete oma Maci IP-aadressi. Siin kuvatakse muu teave teie traadita võrgu ja ruuteri IP-aadressi kohta.

Olenemata sellest, kas teie ühendus on traadita või traadita, leiate selle teabe ka Apple'i menüü avamisest ja seejärel jaotisest Süsteemieelistused> Võrk. Valige oma võrguühendus ja klõpsake siis nuppu „Täpsem”. IP-aadressi teabe leiate vahekaardilt „TCP / IP” ja MAC-aadressi vahekaardilt „Riistvara”.

iPhone ja iPad

Selle teabe leidmiseks iPhone'ist, iPadist või iPod Touchist, milles töötab Apple'i iOS, minge esmalt jaotisse Seaded> WiFi. Puudutage mis tahes WiFi-ühenduse paremal asuvat ikooni „i”. IP-aadressi ja muid võrgu üksikasju näete siin.

MAC-aadressi leidmiseks minge jaotisse Seaded> Üldine> Teave. Kerige natuke allapoole ja näete oma MAC-aadressi loendis „WiFi-aadress”.

Android

Androidis leiate selle teabe rakendusest Seaded. Tõmmake ekraani ülaosast alla ja puudutage hammasrattaikooni või avage rakenduse sahtel ja puudutage selle avamiseks rakenduse ikooni „Seaded”.

Puudutage jaotises Traadita ühendus ja võrgud valikut „Wi-Fi”, puudutage menüünuppu ja seejärel valikut Täpsem, et avada täpsema WiFi ekraan. IP-aadressi ja MAC-aadressi leiate selle lehe allservast.

Nagu Androidis ikka, võivad need valikud olla veidi erinevas kohas, sõltuvalt sellest, kuidas teie tootja teie seadet kohandas. Ülaltoodud protsess viidi läbi Nexus 7-ga, kus töötab Android 6.0 Marshmallow.

Chrome OS

Chromebookis, Chromeboxis või muus Chrome OS-i töötavas seadmes leiate selle teabe seadete ekraanilt.

Klõpsake ekraani paremas alanurgas olekualal, klõpsake hüpikloendis valikut „Ühendatud [Wi-Fi võrgu nimi] ja seejärel klõpsake selle võrgu nimel, millega olete ühendatud. Sinna pääsete ka siis, kui klõpsate Chrome'i menüünupul, valite „Seaded” ja seejärel klõpsate selle WiFi-võrgu nimel, millega olete ühendatud.

IP-aadressi teabe leiate vahekaardilt „Ühendus” ja MAC-aadressi vahekaardilt „Võrk”.

Linux

Kaasaegses Linuxi süsteemis peaks see teave olema oleku- või teavitusalalt hõlpsasti kättesaadav. Otsige üles võrguikoon, klõpsake seda ja valige seejärel „Connection Information”. Siin näete IP-aadressi ja muud teavet - MAC-aadressi loend on „Riistvara aadress”.

Vähemalt näeb see välja NetworkManageris, mida enamus Linuxi distributsioonides nüüd kasutab.

Kui teil on lihtsalt juurdepääs terminalile, käivitage järgmine käsk. Eirake liidest “lo”, mis on lokaalühenduse liides. Alloleval ekraanipildil on “eth0” võrguühendus, mida vaadata.

ifconfig

Protsess on sarnane ka teistes seadmetes, alates mängukonsoolidest kuni digiboksideni. Teil peaks olema võimalus avada ekraan Seaded ja otsida seda olekut kuvav olek, ekraan „Võrk”, mis võib kusagil näidata võrguühenduse üksikasju, või ekraanil Teave teabe kohta. Kui te ei leia neid üksikasju, tehke oma konkreetse seadme jaoks veebiotsing.