Kuidas panna arvuti teile dokumente lugema

Alates arvutiajastu algusest on inimestele alati meeldinud panna arvutid nendega rääkima. Tänapäeval on see funktsioon sisseehitatud otse Windowsi ja saate seda hõlpsalt kasutada, et teie arvuti teile dokumente ette loeks.

Teksti kõneks funktsionaalsuse kasutamine arvuti abil võib säästa palju aega, kui peate testide jaoks õppima, raamatuid lugema, ülevaatearuandeid esitama või kui soovite lihtsalt lugemise asemel kuulata. Ehkki hääl võib tunduda arvuti genereeritud, on alati võimalus alla laadida uusi SAPI-ga ühilduvaid kõneprofiile Internetis erinevatelt saitidelt, kuigi enamik neist pole tasuta.

Enamik Windowsi arvuteid on varustatud vähemalt kahe ameerika inglise häälega (üks mees, üks naine). Paljud arvutid pakuvad ka erinevaid hääli, mis valdavad vabalt erinevaid keeli. Juhtpaneeli kaudu seadetele juurde pääsedes, mida hiljem arutame, saate reguleerida oma arvuti SAPI-hääle kõrgust, kiirust ja helitugevust.

Selles artiklis käsitleme, kuidas panna arvuti tõlgendama kahte kõige levinumat tüüpi dokumente, mida enamik inimesi kasutab - PDF-faile ja Wordi dokumente - ja rääkima nende sisu teiega. Räägime natuke ka arvuti hääle peenhäälestamisest.

Laske Adobe Readeril teile PDF-dokumente lugeda

Adobe Reader on paljude inimeste vaikevalik PDF-failide vaatamiseks. Kuigi Adobe Reader muutus aastatega paisutatuks, on viimased versioonid paremad ja üsna meeldivad kasutada. Adobe Reader saab teile ka dokumente lugeda. Kui te pole veel Readerit installinud, minge Adobe Readeri allalaadimislehele. Tühjendage kindlasti nende valikuliste McAffee allalaadimiste märkeruudud ja seejärel klõpsake nuppu „Install Now”.

SEOTUD:Kuidas vaadata ja keelata installitud pistikprogramme mis tahes brauseris

Märge:Adobe Reader installib PDF-tööriistade brauserisse integreerimiseks ka brauseri pistikprogrammid. Kui te ei soovi seda kasutada, võite järgida neid samme, et keelata pistikprogrammid valitud veebibrauseris ja keelata pistikprogramm „Adobe Acrobat”.

Kui olete Readeri installinud, avage PDF-fail, mida soovite, et arvuti teile loeks. Avage menüü „Vaade“, osutage alammenüüle „Loe valjusti“ ja klõpsake käsul „Aktiveeri valjusti ettelugemine“. Funktsiooni aktiveerimiseks võite vajutada ka klahve Ctrl + Tõst + Y.

Kui funktsioon Lugemise ettelugemine on aktiveeritud, saate klõpsata ühel lõigul, et Windows seda teile ette loeks. Ekraanile ilmub edenemisriba, mis annab teile teada valiku kaugusest.

Menüüsse Vaade> Valju ettelugemine naastes saate valida ka muid valikuid. Seal saate lasta Readeril lugeda praegust lehte, lugeda praegusest asukohast dokumendi lõpuni või peatada, peatada ja lugeda. Võite ka deaktiveerida funktsiooni Read Out Lout, kui olete sellega valmis.

Laske Microsoft Wordil teile Wordi dokumente lugeda

Kui teil on .doc-, .docx- või .txt-faile, mida soovite, et teie arvuti teile hoopis loeks, saate seda teha otse Microsoft Wordis.

Kõige lihtsam on lisada käsk Rääkige otse Wordi akna ülaosas asuvale kiirjuurdepääsu tööriistaribale. Klõpsake kiirpääsu tööriistariba paremal asuvat väikest allanoolt ja seejärel valikut „Veel käske”.

Klõpsake aknas „Wordi suvandid” rippmenüül „Valige käske” ja valige seejärel suvand „Kõik käsud”. Kerige käskude loendis alla ja valige käsk „Räägi”. Klõpsake nuppu „Lisa” ja seejärel akna sulgemiseks nuppu „OK”.

Kiirjuurdepääsu tööriistariba vaadates näete, et on lisatud käsk Räägi (väike esitusmärgiga „sõnumikasti” ikoon).

Valige oma Wordi dokumendis tekst. Saate valida sõna, lõigu, kogu lehe või vajutada kogu dokumendi valimiseks lihtsalt klahvikombinatsiooni Ctrl + A. Klõpsake lisatud nuppu „Räägi”, et Word teile teie valikut loeks.

Häälestage seadeid

Kui teie arvuti kõne tundub liiga arvuti genereeritud või kui see räägib liiga kiiresti, saate seadeid reguleerida. Vajutage nuppu Start, tippige otsingukasti „Jutustaja” ja klõpsake siis tulemusel.

Märge: Kui jutustaja tööriist on avatud, loeb Windows valjusti ette kõik, mida teete - kõik asjad, mida klõpsate või sisestate, akende pealkirjad ja kõik. Kui see seadete seadistamise ajal vigu teeb, summutage lihtsalt arvuti.

Klõpsake aknas „Jutustaja” valikut „Hääleseaded”.

Lehel “Hääl” saate häälestamise viisi, helitugevuse ja helikõrguse oma maitse järgi seada. Samuti saate valida erinevad installitud hääled.

Kui olete lõpetanud, sulgege jutustaja tööriist (nii et see ei loe kõike teile ette) ja proovige seda oma PDF- või Wordi dokumendis proovida.

Jutustajat saate kasutada ka muud tüüpi dokumentide (näiteks veebilehtede) lugemiseks. Töötamine võib olla natuke kohmakas, kuna see tahab teile kõike (sealhulgas liidese teksti) lugeda, kuid see võib teile mõnikord kasulik olla.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found