Mis on SearchIndexer.exe ja miks see töötab?

Te loete kahtlemata seda artiklit, sest mõtlete, mis see SearchIndexer.exe protsess üldse seisneb ja miks see palju RAM-i või protsessorit närib. Siin on selgitus, mida otsite, ja kuidas sellega toime tulla.

Mis see protsess siis on?

SearchIndexer.exe on Windowsi teenus, mis tegeleb teie failide indekseerimisega Windowsi otsingu jaoks. See toidab Windowsi sisseehitatud failide otsingumootorit, mis tagab kõik, alates menüü Start menüüst kuni Windows Exploreri ja isegi funktsioonini Raamatukogud.

Seda saate ise näha, klõpsates loendis Tegumihaldur paremklõpsates protsessi nime ja valides seejärel menüüst Ava teenus (t) e.

See viib teid vahekaardile Teenused, kus näete selgelt loendis valitud Windowsi otsingu üksust.

Kui vaatate faili atribuute, näete selgelt, et just see käivitatav fail on Windowsi otsingu komponent Indexer - ehkki nimi andis selle ilmselt juba ära.

Kuidas selle protsessi peatada?

Kui soovite teenuse töötamise peatada, võite teenused avada juhtpaneeli kaudu või sisestada teenused.msc menüüsse Start menüü. Kui olete seal kohal, leiate loendist Windowsi otsingu ja klõpsake nuppu Peata.

Me ei soovitaks teenust keelata - võite selle lihtsalt desinstallida, kui te seda ei soovi.

Kuidas selle teenuse desinstallida?

Me ei soovita Windowsi otsinguteenuse desinstallimist, kuna see annab Windows 7 lavatagustele asjadele nii suure osa, kuid kui soovite selle eemaldada, võite tippida Windowsi funktsioonid juhtpaneeli otsingusse, et avada Windowsi funktsioonide sisse- või väljalülitamise ekraan. Siin saate lihtsalt tühistada Windowsi otsingu ruudu ja klõpsata nuppu OK. Tõenäoliselt peate oma arvuti taaskäivitama, kui see on tehtud.

Kuidas panna SearchIndexer kasutama vähem RAM-i või protsessorit?

Teie parim võimalus on indekseeritavate andmete hulga vähendamine - tavaliselt pole põhjust iga draivi faili indekseerida. Muudatuste tegemiseks peate indekseerimise suvandid avama juhtpaneeli või menüü Start menüü kaudu.

Esimene asi, mida peaksite tähele panema, on selle akna nupp Paus, mis võib indekseerimise peatada kuni 15 minutiks - see on kasulik, kui proovite midagi teha ja Windowsi otsing on juhuslikult üle draivireÅžiimis, kuigi see ei tohiks sellest ajast alates see töötab ainult siis, kui teie arvuti on jõude.

Võite klõpsata nupul Muuda ja seejärel kärpida asukohtade loendit ainult nende asukohtadeni, mida tegelikult vajate - see võib tõsiselt parandada ka teie menüü Start menüüd.

Täpsem näpunäide: tehke Windowsi otsinguindeksist ainult failinimed

Kui klõpsate dialoogis Indekseerimisvalikud nuppu Täpsem, pääsete juurde teisele seadete komplektile - mida me siin otsime, on selle dialoogi vahekaart Failitüübid. Kui olete seal kohal, kerige mõne levinud vorminguni, näiteks doc, docx ja muud failid, ja näete, et need on vaikimisi konfigureeritud faili sisust otsima.

Kui te tegelikult failides ei otsi ja hoolite ainult failinimedest, saate indeksi kärpida, muutes selle sätte ainult indeksi atribuutidele.

Järeldus: seda protsessi ei tohiks eemaldada

Te ei tohiks seda protsessi tõesti eemaldada, kuid loodetavasti aitavad selle artikli õppetunnid teil selle suuruse järgi kärpida ja pidage meeles, et võite soovi korral teenuse alati ajutiselt peatada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found