Mis on ctfmon.exe ja miks see töötab?

Te loete kahtlemata seda artiklit, sest olete pettunud protsessis ctfmon.exe, mille avamine lihtsalt ei lõpe, olenemata sellest, mida teete. Eemaldate selle käivitusüksustest ja see ilmub lihtsalt võluväel uuesti. Mis see siis on?

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu svchost.exe, dwm.exe, mDNSResponder.exe, conhost.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Ctfmon on Microsofti protsess, mis kontrollib alternatiivset kasutaja sisendit ja Office'i keeleriba. Nii saate arvutit juhtida kõne või pliiatsi tahvelarvuti kaudu või Aasia keelte jaoks ekraanil kuvatavate klaviatuurisisendite abil.

Kui kasutate mõnda ülaltoodut, peaksite selle lubama. Kõigi teiste jaoks jõuame selle tüütu teenuse keelamiseni.

Sõltuvalt teie süsteemi konfiguratsioonist on selle keelamiseks mitu erinevat sammu. Olen proovinud loetleda kõik meetodid allpool.

1. samm: keelamine rakenduses Microsoft Office 2003

Saame Microsoft Office 2003-st alternatiivse tekstisisestuse eemaldada, eemaldades selle funktsiooni lihtsalt seadistusest.

Märkus. Ma pole aru saanud, kus on Office 2007 samaväärne seade (kui see on olemas), kuid võime selle ka allpool teistmoodi keelata.

Minge jaotisse Programmide lisamine / eemaldamine, valige Microsoft Office'i installi muutmine ja veenduge, et enne järgmise nupu märkimist märkite ruudu „Valige rakenduste täpsem kohandamine”.

Leidke loendist „Alternatiivne kasutaja sisend” ja muutke rippmenüü väärtuseks „Pole saadaval”, nii et see näeb välja järgmine:

Samm 2a: Windows XP-s keelamine

Selleks, et veenduda, et see Windows XP-s välja lülitatakse, on veel üks samm, mis näib olevat XP kasutajate jaoks parim vastus.

Avage juhtpaneel ja valige piirkondlikud ja keelelised suvandid.

Valige vahekaart Keeled ja seejärel klõpsake ülaosas jaotisel Üksikasjad.

Nüüd saate vahekaardil Täpsem valida „Lülita täpsemad tekstiteenused välja”, mis peaks ctfmoni kohe sulgema.

Samuti võiksite heita pilgu esimesele vahekaardile Seaded ja veenduda, et teie kast „Installitud teenused” sarnaneks järgmisega:

Kui teil on rohkem kui üks installitud teenus, võib ctfmon tulla tagasi ... Näiteks minu süsteemis oli minu joonistustahvli sisend, et saaksin seda kasutada tekstisisestusena ... mis mind ei huvita, seega klõpsasin nuppu Eemalda seda.

Samm 2b: Windows Vista keelamine

Ülaltoodud sätet tekstiteenuste täieliku keelamise kohta ei tundu Windows Vistas nii palju, kui oskan öelda, kuid täiendava sisendteenuse saame eemaldada sarnase meetodi abil.

Avage juhtpaneel, valige piirkondlikud ja keelevalikud ning leidke seejärel valik „Klaviatuuride või muude sisestusmeetodite muutmine”.

Vahekaardil Klaviatuurid ja keeled saate valida Muuda klaviatuure.

Nüüd olete lõpuks samal ekraanil nagu Windows XP-s. Jällegi soovite eemaldada loendist täiendavad installitud teenused peale klaviatuuri vaikekeele.

3. samm: eemaldage käivitusprogrammist

Te ei soovi seda sammu enne teiste tegemist teha, sest see kirjutatakse lihtsalt uuesti üle. Avage msconfig.exe käivitamismenüü käivitamise või otsingukasti kaudu ja leidke vahekaart Startup.

Leidke loendist ctfmon ja keelake see, tühjendades ruudu. Pidage meeles, et kui te pole mõne muu sätte kaudu ctfmoni keelanud, ei aita see teid palju.

4. samm: kui kõik muu ebaõnnestub

Võite lihtsalt tühistada alternatiivseid sisenditeenuseid käitavate dll-ide registreerimise, käivitades need kaks käsku käivituskastist (ükshaaval)

Regsvr32.exe / u msimtf.dll

Regsvr32.exe / u msctf.dll

Kui teete selle sammu, peaksite käivituskirjetest vabanemiseks kasutama ka 3. sammu.

5. samm: taaskäivitage

Taaskäivitage arvuti ja avage seejärel Microsoft Office'i rakendus, kui teil on see installitud. Veenduge, et ctfmon.exe ei tööta.

Lisateavet saate lugeda Microsofti selleteemalisest artiklist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found