3 viisi, kuidas Windowsi kaudu oma Linuxi partitsioonidele juurde pääseda

Kui käivitate Windowsi ja Linuxi topeltkäivituse, soovite tõenäoliselt mingil hetkel oma Windowsi Linuxi failidele juurde pääseda. Linuxil on sisseehitatud tugi Windowsi NTFS-i sektsioonidele, kuid Windows ei saa Linuxi sektsioone lugeda ilma kolmanda osapoole tarkvarata.

Nii oleme abiks kokku võtnud kolmanda osapoole tarkvara. See loend on keskendunud rakendustele, mis toetavad Ext4-failisüsteemi, mida enamik uusi Linuxi distributsioone vaikimisi kasutavad. Need rakendused toetavad ka Ext2 ja Ext3 - üks neist toetab isegi ReiserFS-i.

Ext2Fsd

Ext2Fsd on Windowsi failisüsteemi draiver Ext2, Ext3 ja Ext4 failisüsteemidele. See võimaldab Windowsil lugeda Linuxi failisüsteeme kohalikult, pakkudes juurdepääsu failisüsteemile draivitähe kaudu, millele pääseb juurde iga programm.

Ext2Fsd saate käivitada igal käivitamisel või avada selle ainult siis, kui seda vajate. Kuigi teoreetiliselt saate lubada toe kirjutamiseks Linuxi partitsioonidesse, pole ma seda katsetanud. Ma oleksin ise selle võimaluse pärast mures - paljud võivad valesti minna. Ainult kirjutuskaitstud tugi on hea ja sellega ei kaasne riski midagi segamini ajada.

Rakendus Ext2 Volume Manager võimaldab teil määratleda oma Linuxi partitsioonide ühenduspunktid ja muuta Ext2Fsd seadeid.

Kui te ei seadistanud Ext2Fsd käivitamisel automaatkäivituks, peate enne oma Linuxi failidele juurdepääsemist minema tööriistad> Teenuse haldamine ja käivitama teenuse Ext2Fsd. Vaikimisi paigaldab draiver draiveritähed teie Linuxi partitsioonidele ja määrab need automaatselt, nii et te ei pea midagi muud tegema.

Leiate oma Linuxi sektsioonid Windows Exploreris oma draivitähtede külge monteerituna. Nendes olevatele failidele pääsete juurde igast rakendusest, ilma et oleks vaja failidele enne nende juurde pääsemist oma Windowsi partitsioonile kopeerida.

Selle sektsiooni failisüsteem on tegelikult EXT4, kuid Ext2Fsd suudab seda igatahes hästi lugeda. Kui otsite oma isiklikke faile, leiate need kataloogist / home / NAME.

DiskInternals Linuxi lugeja

Linux Reader on andmete taastamise tarkvara arendajate DiskInternals'i vabavaraline rakendus. Lisaks Ext-failisüsteemidele toetab Linux Reader ka ReiserFS-i ning Apple'i HFS- ja HFS + -failisüsteeme. See on kirjutuskaitstud, nii et see ei saa teie Linuxi failisüsteemi kahjustada.

Linux Reader ei võimalda juurdepääsu draivitähe kaudu - see on hoopis eraldi rakendus, mille käivitate oma Linuxi partitsioonide sirvimiseks.

Linux Reader kuvab teie failide eelvaated, mis muudab õige leidmise lihtsaks.

Kui soovite Windowsi failiga töötada, peate selle salvestama oma Linuxi partitsioonist Windowsi failisüsteemi. Samuti saate salvestada tervet failide kataloogi.

Ext2explore

Oleme varem Ext2explore'i kajastanud. See on avatud lähtekoodiga rakendus, mis töötab sarnaselt DiskInternals Linux Readeriga - kuid ainult partitsioonide Ext4, Ext3 ja Ext2 jaoks. Samuti puudub faili eelvaade, kuid sellel on üks eelis: seda ei pea installima; saate lihtsalt alla laadida .exe ja käivitada see.

Programm Ext2explore.exe tuleb siiski käivitada administraatorina, vastasel juhul kuvatakse tõrge. Seda saate teha paremklõpsamise menüüst.

Tulevikus aja säästmiseks minge faili atribuutide aknasse ja lubage vahekaardil Ühilduvus valik „Käivita see programm administraatorina”.

Nagu Linux Readeri puhul, peate ka faili või kataloogi oma Windowsi süsteemi salvestama, enne kui saate selle teistes programmides avada.

Rohkem topeltbuutimise näpunäiteid leiate meie parimatest artiklitest topeltbuutimissüsteemi seadistamise kohta.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found