Mida tähendab „NVM” ja kuidas seda kasutada?

Ilmselt olete varem tekstis näinud lühendit NVM. Siit saate teada, mida see tavaline Interneti-kõnepruugike tähendab ja kuidas seda õigesti kasutada.

Mida see tähendab

Erinevalt enamikust Interneti lühendatud slängiterminitest ei ole NVM akronüüm. Pigem on see lühendatud versioon "pole midagi". Mõnikord näete seda ka kui „NVMD” või „NM”.

Vahet pole võimalik lühendada nii suurtes (NVM) kui ka väikestes (nvm) tähtedes, kuid viimane on palju tavalisem. Näete seda sageli veebis, sõnumsiderakendustes, jututubades või tekstisõnumites, kui keegi soovib, et kõik teised vestluses osalevad inimesed tema viimast sõnumit eiraksid.

NVM-i päritolu

NVM on olnud kasutusel juba varasematest veebijututubadest. Seda kasutati sageli, kuna inimesed pidid sageli kiiresti ja tõhusalt tippima. Paljudel sõnumside platvormidel, näiteks SMS-idel, olid ka ranged tähemärgipiirangud, mistõttu oli vaja lühendada pikemaid fraase.

Linnasõnastiku NVM-i ülemine kirje pärineb aastast 2003 (kuigi see on palju vanem) ja on lihtsalt määratletud kui "mitte kunagi". Sellest ajast alates on see laialt levinud kogu Internetis, sotsiaalmeedias ja sõnumirakendustes.

NVM-i kasutamine vestlustes ja tekstides

NVM-i kõige tavalisem kasutamine on paluda kellelgi viimast teie saadetud sõnumit eirata. See juhtub sageli siis, kui palute abi. Oletame, et proovite lahendada keerulist matemaatikaülesannet, ja pöörduge abi saamiseks kellegi poole. Seejärel öelge, et teil õnnestub probleem ise lahendada. Kui saadate sõnumi „nvm” inimesele, kelle poole abi saamiseks pöördute, annab see inimesele teada, et ta võib teie eelmist sõnumit ignoreerida.

Samamoodi võite kauba ostmisel saata kauplusele sõnumi, et näha, kas seda on laos. Kui saate eseme siis kingituseks, võite sõnumi saata: "Nvm, just sain selle kingituseks!" Seejärel saab müüja teada, et tal pole vaja teiega tagasi pöörduda.

Võite ka nvm-i kasutada, kui midagi ümber mõtlete. Näiteks võite saata sõbrale nõu, millist särki osta. Kui otsustate hankida hoopis midagi muud, võite siiski saata teksti: „Nvm! Sai hoopis kampsun. "

NVM-i ebatavaline kasutamine

NVM-i kasutatakse mõnikord ka passiiv-agressiivsel või sarkastilisel viisil. Kui keegi ei ava teie sõnumeid, võite öelda, et nvm, et tema tähelepanu äratada või panna teda end süüdi tundma vastamata jätmise eest.

Võite kasutada NVM-i ka siis, kui saadate kogemata valele inimesele sõnumi. Kuigi see võib olla piinlik (eriti kui seda on loetud), peaks selle parandama lihtne nvm, vale number või nvm, mis on mõeldud selle saatmiseks kellelegi teisele.

Paljud inimesed kasutavad ka NVM-i kui inimene, kellega nad vestlevad, ei saa tema küsimusest aru. Siin on näide:

  • Isik A: Kas olete uut osa juba vaadanud?
  • Isik B:Mida? Uus episood tuli välja?
  • Isik A:LOL, nvm.

NVMi teine ​​kasutusala on sotsiaalmeedias küsimuste esitamine või taotluste esitamine. Oletame näiteks, et küsite oma jälgijatelt ettepanekuid, millist filmi vaadata. Seejärel muutute plaanid järsult ja otsustate filmi siiski mitte vaadata. Võite postitada midagi sellist: "nvm, tundub, et ma ei vaata ikkagi filmi."

SEOTUD:Siit saate teada, kuidas sõnumeid Facebook Messengeris saata

Kuidas NVM-i kasutada

Kuna NVM tähendab "pole midagi", saate seda kasutada samades olukordades, kus te seda fraasi kasutaksite. Tõenäoliselt oleks kõige parem seda siiski kasutada ainult juhuslike vestluste korral.

Allpool on veel mõned näited NVM-i toimimisest:

  • Nvm, ma parandasin selle.
  • Nvm, toitu pole vaja kaasa võtta. Mul olid mõned kohale toimetatud.
  • Vabandust, nvm, ma tahtsin selle meemi Danile saata.
  • NVM, unustasin täiesti ära, mida küsima hakkasin.

Kas soovite digitaalse emakeelena kirjutamise kohta lisateavet? Vaadake, mida tähendavad TLDR ja OTOH.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found