Kuidas kohandada tegumiriba Windows 10-s

Windows 10 tegumiriba töötab sarnaselt eelmiste Windowsi versioonidega, pakkudes iga töötava rakenduse jaoks otseteid ja ikoone. Windows 10 pakub igasuguseid viise tegumiriba oma maitse järgi kohandamiseks ja oleme siin, et juhatada teid läbi, mida saate teha.

Oleme tutvunud menüü Start ja tegevuskeskuse kohandamisega Windows 10-s. Nüüd on aeg tegumiriba lahendada. Veidi tööd tehes saate tegumiriba näpistada, et see töötaks just nii, nagu teile meeldib.

Kinnitage rakendused tegumiribale

Lihtsaim viis tegumiriba kohandamiseks on erinevate rakenduste ja otseteede kinnitamine, et saaksite neile edaspidi kiiremini juurde pääseda. Selleks on kaks võimalust. Esimene on programmi avamine kas menüüst Start või olemasolevast otseteest. Kui tegumiribale ilmub rakenduse ikoon, mis näitab selle töötamist, paremklõpsake ikooni ja valige kontekstimenüüst valik „Kinnita tegumiribale”.

Teine viis rakenduse tegumiribale kinnitamiseks ei nõua, et rakendus kõigepealt töötaks. Leidke menüüst Start rakendus, paremklõpsake rakendusel, osutage suvandile „Veel” ja valige sealt leitud valik „Kinnita tegumiribale”. Võite ka rakenduse ikooni tegumiribale lohistada, kui eelistate seda nii teha.

See lisab kohe rakenduse tegumiribale uue otsetee. Rakenduse tegumiribalt eemaldamiseks paremklõpsake kinnitatud rakendusel ja valige suvand „Eemalda tegumiribalt”.

Faili või kausta kinnitamine tegumiriba hüppeloenditesse

Windows pakub ka hõlpsat juurdepääsu tegumiriba kaustadele ja üksikutele failidele. Hüppeloendid on mugavad kontekstimenüüd, mis on seotud iga kinnitatud rakendusega, mis näitavad teatud toiminguid, mida saate rakendusega teha, ja nende rakenduste puhul, kus see on rakendatav, kuvatakse ka viimaste failide ja kaustade loend, kuhu olete pääsenud. Rakenduse hüppeloendit saate vaadata paremklõpsates ikoonil. Näiteks võimaldab File Exploreri ikooni hüppeloend avada uue File Exploreri akna ja kuvab hiljuti vaadatud kaustad ning kinnitatud kaustad. Suunake lihtsalt hiir hiljutise üksuse poole, et näha paremal asuvat nööpnõela ikooni. Üksuse hüppeloendisse kinnitamiseks klõpsake nööpnõelal.

Muide, kui soovite tegumiribal kuvada tavapärase ikooni kontekstimenüüd, hoidke ikooni paremklõpsates all Shift-klahvi. See on eriti kasulik kõigi sinna kinnitatud kausta otseteede konfigureerimiseks. Ja see on vaid üks paljudest kasulikest kiirklahvidest, mida saate tegumiribal kasutada.

Kui olete üksused kinnitanud hüppeloendisse, kuvatakse need üksused hiljutistest üksustest eraldi. Selle kausta avamiseks peate lihtsalt klõpsama ühel neist. Ja muidugi sõltub rakendus täpselt sellest, mida näete hüppeloendis. Rakendustes nagu Notepad või Microsoft Word kuvatakse hiljuti avatud faile. Teie brauseri hüppeloendis võidakse kuvada lemmiksaite ja pakkuda toiminguid uute vahelehtede või akende avamiseks.

Vaikimisi kuvab Windows 10 hüppe loendites umbes 12 hiljutist üksust. Windowsi eelmistes versioonides saate seda arvu hõlpsasti suurendada või vähendada tegumiriba omaduste kaudu. Windows 10-l pole sellel funktsioonil mingil põhjusel hõlpsasti juurdepääsu. Kiirregistri häkkimisega saate hüppenimekirjades kuvatavate üksuste arvu siiski muuta.

Konfigureerige või eemaldage Cortana ja otsingukast

Cortana ikoon ja otsingukast võtavad tegumiribal palju ruumi ja te ei pea kumbagi otsingu tegema. Isegi ilma nendeta saate Windowsi klahvi vajutades ja kirjutama hakates sama otsingukogemuse. Kui soovite teha häälotsingut - tavaliselt sellele pääseb juurde, kui klõpsate otsingukastis mikrofoniikoonil -, peate lihtsalt klaviatuuril vajutama Windows + C.

Võite eemaldada otsingukasti ja jätta lihtsalt ikooni või eemaldada mõlemad täielikult. Paremklõpsake tegumiribal ja valige hüpikmenüüst „Cortana> Kuva Cortana ikoon”.

Tehke valik „Peidetud”, et eemaldada nii otsingukast kui ka ikoon, või valige käsk „Kuva Cortana ikoon”, et tegumiribal oleks ainult ikoon.

Eemaldage ülesandevaate nupp

Nupp „Ülesande vaade” annab juurdepääsu kõigi avatud rakenduste ja akende pisipildivaatele. See võimaldab teil töötada ka virtuaalsete töölaudadega ja näitab teie ajaskaala, kui olete selle lubanud.

Kuid selleks pole vaja nuppu. Samale liidesele juurdepääsemiseks vajutage lihtsalt Windows + Tab. Pisikese tegumiriba ruumi säästmiseks ja nupust vabanemiseks paremklõpsake tegumiribal ja lülitage valik "Kuva ülesande vaate nupp" välja.

Peida teavitusalas süsteemi ikoonid

Teavitusalal (mõnikord nimetatakse seda ka süsteemseks salveks) on süsteemi ikoonid - nagu teie tegevuskeskus ja kell - ning erinevate taustal töötavate rakenduste ikoonid. Saate hõlpsasti kohandada, millised süsteemi ikoonid teavitusalal kuvatakse. Paremklõpsake tegumiriba mis tahes avatud alal ja seejärel klõpsake nuppu „Tegumiriba seaded”. Kerige tegumiriba seadete lehel natuke alla jaotiseni „Teatamisala” ja klõpsake linki „Süsteemi ikoonide sisse või välja lülitamine”.

Näete süsteemi ikoonide loendit. Käige neist läbi ja lülitage igaüks oma vajadustele vastavalt sisse või välja.

Peida rakenduse ikoonid teavitusalal

Paljud Windowsi installitud rakendused on loodud taustal töötamiseks. Need pole asjad, millega peate regulaarselt suhtlema, nii et nende ikoonid viiakse otse tegumiribale ilmumise alale märguandealale. See annab teile teada, et nad töötavad, ja annab teile kiire juurdepääsu, kui seda vajate. Mõned neist ilmuvad otse teavitusalal kellast vasakul. Teised on peidetud, kuid neid näete, kui klõpsate vasakul ülespoole suunatud noolt.

Nende ikoonide ilmumiskohta saate kiiresti kohandada, lohistades neid nende kahe asukoha vahel. Näiteks võiksite eelistada, et teie OneDrive'i ikoon oleks alati nähtav, sellisel juhul lohistage see põhiteatisealale. Samuti saate vähem olulisi ikoone peita, lohistades need peidetud alale.

Nende ikoonidega saate töötada ka seadete liidese kaudu. Paremklõpsake mis tahes tegumiriba avatud ala ja valige suvand „Seaded“. Kerige alla ja klõpsake linki „Valige tegumiribal kuvatavad ikoonid”.

Kui soovite peidetud ala eemaldada ja kõiki ikoone kogu aeg näha, lülitage sisse valik „Kuva alati teavitusalas kõiki ikoone”. Kui jätate selle sätte välja, saate loendi läbi vaadata ja üksikuid rakendusi sisse või välja lülitada. Pange tähele, et rakenduse siin väljalülitamine ei eemalda seda üldse märguandealalt. Kui rakendus on välja lülitatud, kuvatakse see peidetud alal. Kui see on sisse lülitatud, kuvatakse see peamises teavitusalas.

Teisaldage tegumiriba ekraani teisele servale

Ekraani alumine serv on Windows 10 tegumiriba vaikeasukoht, kuid saate seda teisaldada. Kui teil on eriti lai ekraan - või mitu kuvarit -, võib olla parem, kui tegumiriba on ekraani paremas või vasakus servas. Või eelistate seda ülaosas. Tegumiriba saate teisaldada kahel viisil. Esimene on lihtsalt lohistada. Paremklõpsake tegumiribal ja lülitage valik „Tegumiriba lukustamine” välja.

Seejärel saate tegumiribalt haarata tühja ala ja lohistada selle ekraani mis tahes serva.

Teine võimalus tegumiriba asukoha muutmiseks on seadete liides. Paremklõpsake tegumiriba suvalisel tühjal alal ja valige „Taskbar Settings”. Kerige tegumiriba seadete aknas alla ja leidke rippmenüü „Tegumiriba asukoht ekraanil”. Selles menüüs saate valida mis tahes neljast ekraani küljest.

Muutke tegumiriba suurust

Pisut lisaruumi saamiseks võite ka tegumiriba suurust muuta. See võib olla eriti mugav, kui teisaldasite selle ekraani paremale või vasakule servale, kuid see on hea ka siis, kui soovite lihtsalt ruumi paljude ikoonide jaoks. Paremklõpsake tegumiribal ja lülitage valik „Tegumiriba lukustamine” välja. Seejärel asetage hiir tegumiriba ülemisse serva ja lohistage selle suuruse muutmiseks täpselt nagu akna korral. Tegumiriba saab suurendada umbes poole ekraanikuva suurusest.

Kasutage tegumiribale rohkem mahutamiseks väikseid ikoone

Kui soovite tegumiribale veel mõnda ikooni, kuid ei soovi selle suurust muuta, saate Windows 10 konfigureerida nii, et see kuvaks tegumiriba väikesi ikoone. Paremklõpsake tegumiriba suvalisel tühjal alal ja klõpsake nuppu „Tegumiriba seaded”. Lülitage seadete aknas sisse valik „Kasuta väikseid tegumiriba ikoone”.

Nagu näete, on peaaegu kõik ühesugused, välja arvatud see, et ikoonid on väiksemad ja võite ruumi veel paar toppida. Üks erinevus, mida peaksite arvestama, on see, et väiksemate ikoonide kasutamisel kahaneb tegumiriba ise veidi vertikaalselt. Selle tulemusena kuvatakse ainult kell ja mitte ka kuupäev. Kuid saate alati hiirega kella kohal liikuda või kuupäeva kontrollimiseks sellel klõpsata.

Kuva tegumiriba ikoonide sildid

Vaikimisi grupeerib tegumiriba sama rakenduse akende ikoonid ja nende ikoonide silte ei kuvata. See säästab palju tegumiriba ruumi, kuid võib raskendada uuemate kasutajate ikoonide tuvastamist. Võite lasta Windowsil näidata tekstisilte, kuid negatiivne külg on see, et kaotate ka seotud ikoonide rühmitamise. Selleks paremklõpsake tegumiriba tühjal alal ja klõpsake nuppu "Tegumiriba seaded". Otsige seadete aknas rippmenüüd „Kombineeri tegumiriba nupud”.

Menüü annab teile kolm valikut:

  • Alati peida sildid. See on Windowsi vaikeseade. Kui see on valitud, grupeeritakse kõik rakenduse aknad tegumiribal ja silte ei kuvata.
  • Kui tegumiriba on täis. See on keskmise vahemiku seade. Selle valimisel ei rühmitata aknaid ja silte kuvatakse, kui tegumiriba ei täitu. Kui see täitub, naaseb funktsioon „Alati peida sildid”.
  • Mitte kunagi. Kui see on valitud, ei grupeerita aknaid kunagi ja silte näidatakse alati. Seda seadet näete allpool toimingus. Pange tähele, et ühe File Exploreri ikooni ja ühe Chrome'i ikooni asemel on mul nüüd kaks neist ja akende pealkirjad kuvatakse siltidena.

Muutke tegumiriba värvi ja läbipaistvust

Windows 10-s on tegumiriba vaikevärv must. Värvi muutmiseks vajutage seadete liidese avamiseks klahvikombinatsiooni Windows + I. Klõpsake peaaknas Seaded käsku „Isikupärastamine”.

Valige isikupärastamise aknas vahekaart Värvid. Paremal kerige alla jaotiseni „Veel valikuid”.

Näete tegumiriba juhtimiseks kahte võimalust - koos tegevuskeskuse ja menüüga Start. Kasutage lülitit „Läbipaistvusefektid”, et valida, kas need üksused peaksid olema läbipaistvad või läbipaistmatud. Kui suvand „Start, tegumiriba ja tegevuskeskus” on välja lülitatud, kasutavad need üksused vaikimisi musta värvi. Selle valiku sisselülitamisel kasutavad need üksused värvi, mille olete valinud ülaosas värvivalijas või kui teil on sisse lülitatud valik „Vali minu taustalt aktsendivärv automaatselt”, on Windowsi valitud värv.

SEOTUD:Kuidas muuta Windows 10 tegumiriba läbipaistvamaks

Muide, Windows ei paku ühtegi juhtnuppu tegumiriba, menüü Start ja tegevuskeskuse läbipaistvuse reguleerimiseks. Kui te siiski ei viitsi kiiret registrihäkkimist teha, saate need üksused muuta vaikimisi läbipaistvamaks.

Luba funktsioon Peek

Peek funktsioon viidi Windows 7-ga tagasi, et võimaldada kasutajatel töölaua vaatamiseks kiiresti läbi vaadata kõik avatud rakendused. Eelmistes versioonides oli see vaikimisi sisse lülitatud. Windows 10-s peate selle sisse lülitama. Paremklõpsake tegumiriba suvalisel tühjal alal ja klõpsake nuppu „Seaded”. Lülitage seadete aknas sisse tülikas nimi „Kasuta Peeki töölaua eelvaate kuvamiseks, kui liigutate hiire tegumiriba lõpus olevale nupule Kuva töölaud”.

Kui valik Peek on sisse lülitatud, saate hiire viia tegumiriba paremas servas asuvasse väikesesse ruumi, et kõik aknad peita ja töölaud kuvada. Kui liigutate hiirt eemale, naasevad teie aknad oma eelmisse olekusse. Sellel alal saate klõpsata ka kõigi akende automaatseks minimeerimiseks, nii et saate töölaual tegelikult asju teha. Windowsi taastamiseks klõpsake uuesti sellel alal. Samuti saate Windows + D klaviatuuri otsetee abil teha sama, mis Peek-ala klõpsamine.

Lisage tööriistariba tegumiribale

Windows võimaldab teil ka tegumiribale tööriistaribasid lisada. Tööriistariba on põhimõtteliselt otsetee teie süsteemi kausta, kuid otsetee kuvatakse samasuguse tööriistaribana, mida võite näha brauseris või muus rakenduses. Tööriistaribadele pääsete juurde, kui paremklõpsate tegumiribal ja osutate seejärel alammenüüle „Tööriistaribad”.

Sisse on ehitatud kolm tööriistariba:

  • Aadress. Aadressi tööriistariba lisab teie tegumiribale lihtsa aadressikasti. Sisestage sinna aadress nagu teie brauseris ja tulemuseks olev leht avaneb teie vaikebrauseris.
  • Lingid. Lingide tööriistariba lisab teie Internet Exploreri lemmikute loendist leitud üksused.
  • Töölaud. Töölaua tööriistariba võimaldab juurdepääsu töölauale salvestatud üksustele.

Allpool näete, kuidas aadressi ja töölaua tööriistaribad välja näevad, kui need sisse lülitatakse. Selle asemel, et laiendada töölaua tööriistariba ikoonide kuvamiseks, vähendasin selle suurust ja avasin topeltnoolega kõigi üksustega hüpikmenüü.

Samuti saate lisada kohandatud tööriistariba, mis osutab teie süsteemi mis tahes kaustale. See võib olla suurepärane viis kiirele tegumiribale juurdepääsu lisamiseks regulaarselt vajalikele üksustele. Tööriistariba loomiseks peate valima tööriistaribade alammenüüst suvandi „Uus tööriistariba” ja suunama selle kausta.

Konfigureerige tegumiriba mitme kuvari jaoks

Kui kasutate mitut kuva, on hea meel teada, et Windows 10 sisaldab korralikke kohandamisnuppe teie tegumiriba kasutamiseks mitmel kuvaril. Teil võib olla tegumiriba, mis kuvatakse ainult ühel kuval, üks tegumiriba, mis on venitatud kõikidele ekraanidele, ja isegi iga kuvari jaoks eraldi tegumiriba, mis näitab ainult sellel ekraanil avatud rakendusi. Selle kõige kohandamiseks paremklõpsake tegumiriba suvalisel avatud alal ja valige „Tegumiriba seaded”. Seadete aknas kerige mitme kuva juhtnuppude leidmiseks lõpuni alla.

Kui jätate suvandi „Kuva tegumiriba kõigil ekraanidel” välja - see on vaikeseade -, näete ainult oma esmasel kuvaril ühte tegumiriba. Kõiki rakenduste avatud aknaid kuvatakse sellel tegumiribal, olenemata sellest, millisel kuval aknad on avatud. Lülitage see valik sisse, et tegumiriba kuvatakse kõigil ekraanidel, ja avage ka muud allpool olevad valikud.

Rippmenüü „Kuva tegumiriba nupud sisse” sisaldab kolme valikut.

  • Kõik tegumiribad. Selle sätte valimisel on tegumiriba igal ekraanil sama. Iga kuva tegumiribal kuvatakse kõik avatud aknad, olenemata sellest, millisel kuval nad on avatud.
  • Peamine tegumiriba ja tegumiriba, kus aken on avatud. Selle sätte valimisel kuvatakse põhiekraanil tegumiribal alati kõik avatud aknad kõigilt ekraanidelt. Iga täiendava kuva tegumiribal kuvatakse sellel ekraanil ainult avatud aknad.
  • Tegumiriba seal, kus aken on avatud. Selle sätte valimisel saab iga kuva - ka teie esmase kuva - oma iseseisva tegumiriba. Avatud aknad kuvatakse tegumiribal ainult ekraanil, millel aken on avatud.

Valik „Kombineeri nupud teistel tegumiribadel” töötab sarnaselt samale võimalusele, mida käsitlesime varem, kui rääkisime tegumiriba ikoonidele siltide lisamisest. Selle valiku põhjus on siin selleks, et saaksite oma põhiekraanile määrata ühe ja teistele kuvaritele teise valiku. Oletame näiteks, et teil oli kolm monitori. Üks on suur ekraan ja teised kaks on väiksemad. Võib-olla soovite, et tegumiriba nupud ei oleks ühendatud teie põhiekraanil - kus teil on palju ruumi -, vaid kombineerituna väiksematel kuvaritel.

Loodetavasti peaksid need näpunäited viima teid palju lähemale tegumiriba muutmisele millekski, mis vastab teie individuaalsetele vajadustele.