Kuidas vana WiFi-ruuterit taaskasutada võrgulülitina

See, et teie vana WiFi-ruuter on uuema mudeliga asendatud, ei tähenda, et see peaks kapis tolmu koguma. Loe edasi, kui näitame teile, kuidas võtta vana ja vähese võimsusega WiFi-ruuter ja muuta see auväärseks võrgulülitiks (säästes selle käigus oma 20 dollarit).

Pilt autor mmgallan.

Miks ma seda teha tahan?

Wi-Fi tehnoloogia on viimase kümne aasta jooksul märkimisväärselt muutunud, kuid Ethernet-põhine võrguühendus on muutunud väga vähe. Sellisena on 2006. aasta ajastu sisikonnaga WiFi-ruuter praegusest Wi-Fi-ruuteri tehnoloogiast märkimisväärselt maha jäänud, kuid seadme Etherneti võrgukomponent on sama kasulik kui kunagi varem; Lisaks sellele, et Ethernet on potentsiaalselt 1000 MB-i asemel ainult 100 MB (mis 99% kodurakendustest pole asjakohane), on Ethernet Ethernet.

SEOTUD:Ruuterite, lülitite ja võrguriistvara mõistmine

Mis see teile, tarbijale, korda läheb? See tähendab, et kuigi teie vana ruuter ei häkkida seda teie WiFi-vajaduste jaoks, on seade ikkagi täiesti teenindatav (ja kvaliteetne) võrgulüliti. Millal on vaja võrgulülitit? Kui soovite Etherneti kaablit mitme seadme vahel jagada, vajate lülitit.

Oletame näiteks, et teil on meelelahutuskeskuse taga üks Etherneti seinakontakt. Kahjuks on teil neli seadet, mille soovite kõvakettal siduda oma kohaliku võrguga, sealhulgas nutikas HDTV, DVR, Xbox ja väike Raspberry Pi, mis töötab XBMC-ga.

Selle asemel, et kulutada 20–30 dollarit vana Wi-Fi ruuteriga võrreldava ehituskvaliteediga uhiuue lüliti ostmiseks, on rahaliselt mõttekas (ja see on keskkonnasõbralik) investeerida viis minutit ajast vana ruuteri sätete muutmiseks, et seda pöörata see WiFi-pöörduspunktist ja marsruutimistööriistast võrgulülitiks - sobib ideaalselt meelelahutuskeskuse taha liikumiseks, nii et teie DVR-, Xboxi- ja meediakeskuse arvuti saavad kõik jagada Etherneti ühendust.

Mida ma vajan?

Selle õpetuse jaoks vajate mõnda asja, mis teil tõenäoliselt on hõlpsasti käepärast või mida saate tasuta alla laadida. Õpetuse põhiosa järgimiseks vajate järgmist.

  • 1 Ethernet-pordiga WiFi-ruuter
  • 1 Ethernet-pistikuga arvuti
  • 1 Etherneti kaabel

Täpsema õpetuse jaoks vajate kõiki neid asju, lisaks:

  • 1 koopia DD-WRT püsivara teie WiFi-ruuterile

Viime katse läbi Linksys WRT54GL WiFi-ruuteriga. WRT54-seeria on üks kõigi aegade enimmüüdud WiFi-ruuterite seeriaid ja on suur tõenäosus, et märkimisväärne osa lugejaid on neist ühe (või mitu) kontorikappi topitud. Isegi kui teil pole ühtegi WRT54-seeria ruuterit, kehtivad siin välja toodud põhimõtted kõigi WiFi-ruuterite kohta; nii kaua kui teie ruuteri halduspaneel lubab vajalikke muudatusi, saate jälgida meiega koos.

Kiire märkus selle õpetuse põhi- ja täiustatud versioonide erinevuste kohta enne jätkamist. Teie tavalisel WiFi-ruuteril on tagaküljel 5 Etherneti porti: 1 siltidega „Internet”, „WAN” või nende variant ja mõeldud ühendamiseks teie DSL / kaabelmodemiga ning 4 sildiga 1–4, mis on ette nähtud Etherneti ühendamiseks seadmed, näiteks arvutid, printerid ja mängukonsoolid, otse WiFi-ruuterisse.

Kui teisendate WiFi-ruuteri lülitiks, kaotate enamikus olukordades kaks porti, kuna Interneti-porti ei saa kasutada tavalise lülitusportina ja ühest lülitipordist saab Etherneti kaabli sisendport lüliti ühendamine põhivõrguga. See tähendab, et ülaltoodud skeemile viidates kaotaksite WAN-pordi ja LAN-pordi 1, kuid kasutaksite LAN-porde 2, 3 ja 4. Kui peate ümber lülitama ainult 2-3 seadet, võib see olla rahuldav.

Kuid neile, kes eelistaksid traditsioonilisemat lülitite seadistamist, kus on spetsiaalne WAN-port ja ülejäänud sadamad on ligipääsetavad, peate oma seadmesse vilkuma kolmanda osapoole ruuteri püsivara, näiteks võimsa DD-WRT. seade. Nii tehes avaneb ruuter suuremal määral modifitseeritult ja saate lülitile määrata varem reserveeritud WAN-pordi, avades seeläbi kohtvõrgu pordid 1–4.

Isegi kui te ei kavatse seda lisaporti kasutada, pakub DD-WRT teile nii palju lisavõimalusi, et see on väärt lisakäike.

Ruuteri ettevalmistamine eluks kui lülitiks

Enne kui asume WiFi-funktsiooni välja lülitama ja teie seadet võrgulülitina uuesti kasutama, on vaja teha mõned olulised ettevalmistusetapid.

Esiteks soovite ruuteri lähtestada (kui lihtsalt värskendasite ruuterile uue püsivara, jätke see samm vahele). Järgides konkreetse ruuteri lähtestusprotseduure või järgige nn Peacocki meetodit, kus hoiate lähtestusnuppu 30 sekundit all, ühendate ruuteri vooluvõrgust lahti ja ootate (samal ajal kui lähtestamisnuppu hoides) 30 sekundit ja seejärel ühendage see vooluvõrku, hoides taas puhkenuppu all. Ruuteri eluea jooksul on tehtud mitmesuguseid muudatusi, nii suuri kui ka väikeseid, nii et enne ruuteri ümberlülitamiseks ümberlülitamiseks on kõige parem need kõik tehaseseadetele tagasi pühkida.

Teiseks peame pärast lähtestamist muutma kohaliku võrgu seadme IP-aadressi aadressiks, mis ei ole otseselt uue ruuteriga vastuolus. Kodumarsruuteri tüüpiline IP-aadress on 192.168.1.1; kui peate kunagi uuesti ruuteri sisse lülitatud halduri paneelile jõudma, et asju kontrollida või muudatusi teha, on see tõeline vaev, kui seadme IP-aadress on uue koduse ruuteriga vastuolus. Lihtsaim viis sellega toime tulla on määrata aadress, mis asub ruuteri tegeliku aadressi lähedal, kuid jääb väljapoole aadresside vahemikku, mille teie ruuter määrab DHCP-kliendi kaudu; hea valik on siis 192.168.1.2.

Kui ruuter on lähtestatud (või uuesti vilkunud) ja talle on määratud uus IP-aadress, on aeg see seadistada lülitiks.

Põhiline ruuter konfiguratsiooni vahetamiseks

Kui te ei soovi (või peate) selle uue pordi avamiseks oma seadmesse uut püsivara vilkuma, on see teile mõeldud õpetuse osa: käsitleme varuruuteri võtmist, meie varem mainitud WRT54 seeria Linksys ja teisendage see lülitiks.

Haakige Wi-Fi ruuter võrgu kaudu ühe LAN-pordi kaudu (pidage WAN-porti sellest hetkest alates sama hästi kui surnuks; kui te ei hakka ruuterit uuesti kasutama oma tavapärases funktsioonis või hiljem välgatate täpsemat püsivara sadamas on ametlikult pensionil). Avage ühendatud arvuti veebibrauseri kaudu halduse juhtpaneel. Enne alustamist tuleb kaks asja: esiteks, kõik, mida me teid otseselt ei käske muuta, tuleks jätta tehaseseadete lähtestamise vaikesätetesse, kui leiate, ja kaks, muuta sätteid selles järjekorras, kus me need mõne seadena loetleme ei saa pärast teatud funktsioonide keelamist muuta.

Alustuseks navigeerige Seadistamine -> põhiline seadistamine. Siin peate muutma järgmisi asju:

Kohalik IP-aadress: [erinev kui peamine ruuter, nt. 192.168.1.2]

Alamvõrgu mask: [sama mis esmane ruuter, nt. 255.255.255.0]

DHCP-server: keelake

Salvestage nupuga „Salvesta seaded“ ja navigeerige seejärel Seadistamine -> Täpsem marsruutimine:

Töörežiim: ruuter

SEOTUD:Turvaline traadita ruuter: 8 asja, mida saate praegu teha

See konkreetne seade on väga vastupidine. Lüliti „Töörežiim” annab seadmele teada, kas see peaks võimaldama võrguaadressi tõlke (NAT) funktsiooni. Kuna me muudame nutika võrguriistvara suhteliselt tummaks, pole seda funktsiooni vaja, seega lülitume Gateway režiimist (NAT sisse) ruuteri režiimiks (NAT välja).

Meie järgmine peatus on Traadita ühendus -> Traadita ühenduse põhiseaded:

Juhtmeta SSID-ülekanne: keelake

Traadita võrgu režiim: keelatud

Pärast traadita ühenduse keelamist teeme jällegi midagi vastupidist. Navigeerige Traadita ühendus -> traadita turvalisus ja määrake järgmised parameetrid:

Turvarežiim: WPA2 isiklik

WPA algoritmid: TKIP + AES

WPA jagatud võti: [valige mõni juhuslik tähtede, numbrite ja sümbolite string, näiteks JF # d $ di! Hdgio890]

Nüüd võite endalt küsida, miks maamunal seame WiFi-ruuteris üsna turvalise WiFi-konfiguratsiooni, mida me ei kasuta WiFi-sõlmena? Kui aga ruuteri sisse lülitatud lüliti tsükkel mitu korda sisse ja välja lülitub ning WiFi-funktsioon on aktiveeritud, juhtub juhtum, et juhtub midagi imelikku, kui me ei soovi, et me töötaksime Fi-sõlm on avatud ja annab teie võrgule vaba juurdepääsu. Kuigi selle tõenäosus on peaaegu olematu, võtab turvameetme rakendamine vaid mõne sekundi, seega pole põhjust seda mitte teha.

Salvestage muudatused ja navigeerige saidile Turvalisus -> tulemüür.

Tühjendage kõik, välja arvatud Multicast filtreerimine

Tulemüüri kaitse: keelake

Siinkohal saate muudatused uuesti salvestada, tehtud muudatused üle vaadata, et need kõik kinni jääksid, ja seejärel kasutage oma uut lülitit kõikjal, kus seda vaja on.

Täpsem ruuter konfiguratsiooni vahetamiseks

Täpsema konfiguratsiooni jaoks vajate ruuterisse installitud DD-WRT koopiat. Ehkki see on veel paar sammu, annab see teile protsessi üle palju suurema kontrolli ja vabastab seadme lisapordi.

Ühendage WiFi-ruuter võrguühendusega ühe LAN-pordi kaudu (hiljem saate kaabli WAN-porti lülitada). Avage ühendatud arvuti veebibrauseri kaudu halduse juhtpaneel. Navigeerige lehele Seadistamine -> põhiline seadistamine alustamiseks vahekaarti.

Veenduge, et vahekaardil Põhiseadistus oleks järgmisi sätteid kohandatud. Seadistus muutubei ole valikuline ja need peavad muutma WiFi-ruuteri lülitiks.

WAN-ühenduse tüüp: keelatud

Kohalik IP-aadress: [erinev kui peamine ruuter, nt. 192.168.1.2]

Alamvõrgu mask: [sama mis esmane ruuter, nt. 255.255.255.0]

DHCP-server: keelake

Lisaks DHCP-serveri keelamisele tühjendage DHCP-alammenüü allservas ka kõik lahtrid DNSMasq.

Kui soovite lisaporti aktiveerida (ja miks te seda ei teeks), tehke jaotises WAN-port järgmist.

Määrake WAN-porti [X] vahetamiseks

Siinkohal on ruuter muutunud lülitiks ja teil on juurdepääs WAN-porti, nii et LAN-pordid on kõik tasuta. Kuna oleme juba juhtpaneelil, võiksime siiski ka mõned valikulised lülitid ümber lükata, mis lukustit veelgi lukustavad ja hoiavad ära midagi imelikku. Valikulised sätted on korraldatud menüü kaudu, kust need leiate. Enne uuele vahelehele liikumist peate oma seaded salvestama nupuga Salvesta.

Ikka veelSeadistamine -> põhiline seadistamine menüüs muutke järgmist:

Lüüs / kohalik DNS: [esmase ruuteri IP-aadress, nt. 192.168.1.1]

Järgmine samm on raadio täielik välja lülitamine (mis mitte ainult ei tapa Wi-Fi, vaid tegelikult ka füüsilise raadiokiibi välja). NavigeerigeTraadita ühendus -> täpsemad seaded -> raadioaja piirangud:

Raadio ajakava: Luba

Valige „Alati väljas”

WiFi-raadio sisselülitamisel pole vaja potentsiaalset turbeprobleemi tekitada, ülaltoodud lüliti lülitab selle täielikult välja.

Under Teenused -> teenused:

DNSMasq: Keela

Vastavalt Turvalisus -> tulemüür vahekaardil, tühjendage iga ruutvälja arvatud „Filter Multicast”, nagu ülaltoodud ekraanipildil näha, ja seejärel keelake SPI tulemüür. Kui olete siin valmis, salvestage ja minge vahekaardile Haldus. UnderHaldus -> juhtimine:

Infosaidi paroolikaitse: Luba

Infosaidi MAC-i maskeerimine: Keela

CRON: Keela

802.1x: Keela

Marsruutimine: Keela

Pärast viimast kohandamisvooru salvestage ja rakendage seejärel oma seadeid. Teie ruuter on nüüd strateegiliselt piisavalt tuimaks läinud, et seda väga töökindla väikese lülitina ette võtta. Aeg toppida see oma laua või meelelahutuskeskuse taha ja sujuvamaks muuta kaabeldusi.