Windows 10 ilma Cruftita: Windows 10 LTSB (pikaajalise teeninduse haru), selgitus

Kas teadsite, et on olemas Windows 10 versioon, mis ei saa suuri funktsioonivärskendusi ja millel pole isegi Windows Store'i või Microsoft Edge'i brauserit? Selle nimi on Windows 10 LTSB, mis on lühend pikaajalise teeninduse harust.

LTSB on Windows 10 kõige aeglasemalt liikuv haru

SEOTUD:Mida tähendab versiooniuuenduste edasilükkamine Windows 10-s?

Windows 10-l on mitu haru. Kõige ebastabiilsem haru on Windowsi siseringi eelvaate versioon. Enamik Windowsi personaalarvuteid on praeguses harus, mida peetakse stabiilseks haruks. Windows 10 Professionali kasutajatel on võimalus „Uuenduste edasilükkamine”, mis paneb nad ettevõtte praegusele harule. See haru saab Windows 10 uued versioonid, näiteks aastapäeva eelvaate, alles paar kuud pärast seda, kui neid on praeguses harus testitud. See on nagu stabiilne tarbijaharu - kuid aeglasemalt liikuv.

Kuid ettevõtted ei taha, et kõik arvutid saaksid pidevalt suuri värskendusi, isegi kui need viivitavad paar kuud. Kriitiline infrastruktuur nagu sularahaautomaadid, meditsiinivarustus ja arvutid, mis juhivad masinaid tehase põrandal, ei vaja whizbangi funktsioone, nad vajavad pikaajalist stabiilsust ja väheseid värskendusi, mis võivad olukorda rikkuda. Haiglaruumis meditsiinivarustust haldav arvuti ei vaja uusi Cortana värskendusi. Selleks on Windows 10 LTSB - „Pikaajaline teenindusosakond” - ja see on saadaval ainult Windows 10 Enterprise väljaande jaoks.

Kuigi see on Windows 10 haru, saate selle hankida ainult Windowsi installimisega Windows 10 LTSB installikandjalt. Teised Windowsi harud saate lihtsalt Windows 10 enda valiku muutmisega, kuid see pole siin nii.

LTSB saab kümne aasta jooksul turvavärskendusi ilma funktsioonivärskendusteta

Kuna LTSB versioon on loodud stabiilsuse tagamiseks, värskendatakse seda väga erinevalt teistest Windows 10 järkudest. Microsoft ei avalda kunagi selliste funktsioonide värskendusi nagu aastapäeva värskendus või Windows 10 LTSB novembrikuu värskendus. Need masinad saavad turva- ja veaparanduste värskendusi Windows Update'i kaudu, kuid see selleks. Isegi kui Microsoft vabastab Windows 10 LTSB uue versiooni koos uute funktsioonidega, peate alla laadima uue Windows 10 LTSB installimiskandja ja installima või meediumilt täiendama. Windows 10 LTSB-d ei värskendata kunagi automaatselt uute funktsioonidega.

Ametliku dokumentatsiooni kohaselt väljastab Microsoft tavaliselt Windows 10 LTSB uue peamise versiooni iga kahe kuni kolme aasta tagant. Nii on dokumentides öeldud - Windows 10 LTSB praegune versioon näib põhinevat aastapäeva värskendusel, nii et Microsoft muudab näiliselt endiselt oma plaane. Võite ka väljalasked vahele jätta - Microsofti sõnul toetatakse Windows 10 LTSB kõiki versioone turva- ja stabiilsusvärskendustega kümme aastat.

Teisisõnu, nagu Microsofti dokumentatsioon ütleb, "LTSB teenindusmudel takistab Windows 10 Enterprise LTSB seadmetel tavapäraste funktsioonivärskenduste saamist ja pakub ainult kvaliteedi värskendusi, et tagada seadme turvalisuse ajakohasus."

LTSB ei sisalda poode, Cortana, Edge ja muid rakendusi

Windows 10 LTSB jätab Windows 10-s palju uusi asju välja. See ei kuulu Windowsi poe, Cortana ega Microsoft Edge brauseriga. Samuti jäetakse see välja muud Microsofti rakendused, nagu kalender, kaamera, kell, post, raha, muusika, uudised, OneNote, sport ja ilm.

Tegelikult ei sisalda Windows 10 LTSB vaikimisi menüü Start ühtegi paani. Peale rakenduse Seaded ei leia ühtegi neist uutest Windows 10 rakendustest installitud.

Microsoft ei taha, et kasutaksite Windows 10 LTSB-d

Microsoft ei taha siiski, et inimesed, kes kasutavad Windows 10 LTSB-d üldotstarbelistes arvutites. Nagu Microsoft ütleb, „LTSB ei ole ette nähtud juurutamiseks enamikus või kõigis organisatsiooni arvutites; seda tuleks kasutada ainult eriotstarbeliste seadmete jaoks. Üldjuhisena võib öelda, et arvutisse, kuhu on installitud Microsoft Office, on üldotstarbeline seade, mida tavaliselt kasutab infotöötaja, ja seetõttu sobib see paremini [Current Branch] või [Current Branch for Business] teenindusüksusele. "

LTSB on mõeldud ainult haruldaste missioonikriitiliste seadmete jaoks. "Tähtsam on, et need seadmed oleksid võimalikult stabiilsed ja turvalised kui kasutajaliidese muudatustega ajakohased," selgitab dokumentatsioon. Võib-olla soovite, et teie lauaarvuti püsiks võimalikult stabiilne ja turvaline ilma kasutajaliidese muudatusteta, kuid Microsoft ei soovi anda seda võimalust keskmisele Windows 10 kasutajale. Microsoft soovib, et teie arvutit värskendataks pidevalt uute funktsioonidega.

See on Windows 10 Enterprise ja see annab teile suurema kontrolli

SEOTUD:10 funktsiooni saadaval ainult Windows 10 Enterprise'is (ja haridus)

Kuna Windows 10 LTSB on saadaval ainult Windows 10 ettevõtte väljaandele, saate ka kõik ainult ettevõtte jaoks mõeldud funktsioonid, mida te Windows 10 Home ja Professional väljaannetes ei saa.

Enterprise-väljaanne võimaldab teil paremini kontrollida Microsoftile saadetud telemeetriaandmeid ja kui Windows Update värskendusi installib. See võimaldab teil muuta ka mõnda spetsiaalset grupipoliitika sätet, mis võimaldab teil lukustuskuva keelata. Lisaks konfiguratsioonile leiate muid kasulikke funktsioone, nagu Windows To Go, mis võimaldab teil installida Windows 10 USB-draivile ja võtta see endaga kaasa, et saaksite oma Windowsi installi käivitada mis tahes arvutis, kuhu satute.

Kuidas ma seda saan?

Kõlab päris hästi, eks? Kahjuks, nagu me varem ütlesime, on Windows 10 LTSB saadaval ainult Windows 10 Enterprise osana. Ja Windows 10 Enterprise on organisatsioonile saadaval ainult hulgilitsentsilepinguga või uue 7 dollari suuruse kuus liitumisprogrammi kaudu.

Ametlikult, kui olete osa hulgilitsentsimise programmiga organisatsioonist, võite arvutisse installida Windows 10 Enterprise'i asemel Windows 10 Enterprise LTSB.

SEOTUD:Kuidas kasutada Slmgr-i Windowsi litsentsi muutmiseks, eemaldamiseks või laiendamiseks

Mitteametlikult saab iga Windowsi kasutaja Windows 10 LTSB soovi korral hankida. Microsoft pakub 90-päevase ettevõtte hindamisprogrammi raames ISO-pilte koos Windows 10 Enterprise LTSB-ga. Võite alla laadida ISO-faili - valige allalaadimisel kindlasti „Windows 10” asemel „Windows 10 LTSB” ja installige see oma arvutisse. See töötab tavapäraselt 90 päeva, pärast mida hakkab teid Windowsi aktiveerimiseks närima ja teie arvuti lülitub Microsofti sõnul välja iga tund. Võite siiski kasutada Slmgr-i, et prooviversiooni veel 90 päeva uuesti relvastada, ja mõnede kasutajate sõnul töötab see kuni kolm korda, kokku üheksa kuud.

Värskendus: selle artikli eelmises versioonis öeldi, et saate Windows 10 LTSB-d kasutada hindamisperioodi möödumisel vaid mõne nurgaga. See oli vale ja palume vea pärast vabandust.

Windows 10 LTSB kõlab täpselt nii, nagu paljud Windows 10 kasutajad küsivad. Kahjuks pole tavalisel Windowsi kasutajal seaduslikku viisi selle hankimiseks. See pole üllatav - Microsoft ei taha isegi ettevõtteid, kes kasutavad Windows 10 LTSB-d enamiku oma arvutite jaoks. Nii et see ei sobi ilmselt igapäevaseks juhiks jooksmiseks. Kuid proovige julgelt, kui olete uudishimulik, kuidas Windows 10 ilma nende funktsioonideta välja näeks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found