Kuidas laadida veebilehti, mida ei laadita, tõrkeotsing

See on pettumusttekitav, kui veebileht ei laaditu. Teie ühendus, tarkvara või veebisait võivad põhjustada probleemi. Siin on mõned võimalused probleemi tõrkeotsinguks ja veebisaidile juurdepääsuks, isegi kui see on maas.

Kontrollige oma võrguühendust

Esmalt kontrollige oma võrguühendust. Juhtmevabad ühendused võivad olla ebatäpsed ja katkeda igal ajal, seega veenduge, et oleksite ühendatud õigesse võrku. Lihtne viis seda testida on külastada mõnda populaarset veebisaiti, nagu Google või Facebook. Kui saiti laaditakse, olete ühendatud!

Kui saiti ei laadita, veenduge, et teie seade ei oleks lennukirežiimis. Nutitelefonides, tahvelarvutites ning paljudes Windowsi laua- ja sülearvutites saate keelata kogu side. Mõnes Windowsi sülearvutis on ka spetsiaalsed lennukirežiimi klahvid, mida saate kogemata vajutada. Seega kontrollige igaks juhuks oma seadme seadeid.

Kui te ei pääse ühelegi veebisaidile juurde, veenduge, et teie arvuti oleks võrguga ühendatud. Kontrollige oma WiFi-seadeid või kui kasutate juhtmega ühendust, veenduge, et teie Etherneti kaabel ei oleks välja libisenud. Kui olete kindel, et olete oma kohaliku võrguga ühendatud, võib probleemi põhjustada teie Interneti-ühendus.

Parim viis seda kontrollida on vaadata ruuteri või modemi tulesid. Iga ruuter on erinev, kuid enamikul on selge olek ühenduse oleku kohta. Kui Interneti-sümboli kõrval olev tuli on punane või oranž, pole teil tõenäoliselt Interneti-ühendust.

Paljudel juhtudel võib ruuteri ja modemi taaskäivitamine probleemi lahendada. Selleks eraldage modem ja ruuter vooluvõrgust, oodake 10 sekundit, ühendage see uuesti ja proovige seejärel veebisaiti uuesti.

Kui probleem püsib, saate lisateabe saamiseks ühenduse luua kohaliku võrgu riistvaraga. Traditsioonilistel ruuteritel on administraatori paneel, millele pääsete juurde oma veebibrauseri kaudu. Tavaliselt leiate võrgu riistvara küljelt trükitud veebiaadressi koos vaikimisi kasutajanime ja parooliga. Tavaliselt on see umbes 192.168.0.1 või 10.0.0.1. Kui teil on võrgusilma ruuterisüsteem, mis tugineb mobiilirakendusele, käivitage see rakendus.

Enamik ruutereid annavad teavet teie ühenduse oleku kohta. Kui te ei saa Interneti-ühendust luua, võite saada rohkem teavet või isegi veakoodi. Seejärel saate vea märkida ja pöörduda oma teenusepakkuja poole, et probleem lahendada.

Uurige oma brauseris kõiki veateateid

Veateated on käepärased, kuna need annavad teile täpselt teada, mis toimub. Selle teabe abil saate proovida probleemi tõrkeotsingut või vähemalt välistada probleeme riist- või tarkvaraga. Mõned kõige sagedamini esinevad vead on järgmised:

  • 403 Keelatud:Teil pole lubatud sellele lehele juurde pääseda. Kontrollige aadressi ja proovige uuesti.
  • 404 lehte ei leitud: Lehte, millele proovite juurde pääseda, pole enam olemas. Kontrollige aadressi ja proovige uuesti. See võib tähendada, et veebihaldur on lehe teisaldanud või midagi on katki.
  • 500 sisemine serveri viga: Veebisaiti majutavas serveris on probleem. Seda ei saa lahendada, seega proovige hiljem uuesti.

Vaadake, mida need ja muud levinud veebisaidi veateated täpsemalt tähendavad, ja kuidas neid lahendada.

Keela tarkvara, mis võib häirida

Reklaamiblokeerijad on brauserilaiendid, mis sageli segavad veebisaidi renderdamist. Kui kasutate ühte neist laiendustest, proovige see oma brauseris keelata ja seejärel laadige veebisait uuesti. Kui see probleemi lahendab, võiksite lisada veebisaidi oma blokeerija lubatud loendisse, et see ei blokeeriks saiti tulevikus.

Mõni turvatarkvara võib häirida ka teie arvuti Interneti-ühendust. See hõlmab viirusetõrjet, pahavaratõrjet ja tulemüüre, sealhulgas kolmandate osapoolte rakendusi, nagu NetLimiter (Windows) ja Little Snitch (Mac). Kui käivitate mõnda neist rakendustest, keelake need ajutiselt või vaadake oma blokeerimisloend üle ja proovige seejärel leht uuesti laadida.

Samuti on otstarbekas regulaarselt pahavara otsida. Mõni pahavara (eriti lunavara) takistab teie arvutil Interneti-ühendust. Sel juhul on teil tõenäoliselt probleeme mitme veebisaidiga.

Mõni rakendus blokeerib ka Interneti-ühenduse. Näiteks on TripMode Windowsi ja Maci jaoks mõeldud rakendus, mis takistab kohalikul tarkvaral Interneti-ühendust, kui see on andmete salvestamiseks mobiilseadmega ühendatud. See kasutab rakenduste lubatud loendit, nii et kõik on vaikimisi blokeeritud.

Kui kasutate TripMode'i (või midagi muud sarnast), ärge unustage juurdepääsu lubamist, kui see on asjakohane. Sama lugu on mõne tootlikkust suurendava rakendusega, näiteks Cold Turkey.

Proovige mõnda muud brauserit

Mõni veebisait ei saa teatud brauseritega läbi. Seda sageli juhul, kui kasutate väiksema turuosaga brauserit, näiteks Safari või Edge. Alati on hea installida mitu brauserit. Google Chrome ja Mozilla Firefox on head valikud, kuna neil mõlemal on suur turuosa.

Kui proovite veebisaiti laadida ja näete tühja ekraani, võib probleem olla teie brauseris. Proovige brauserit vahetada järgmisel korral, kui veebirakendustes ilmneb ootamatu käitumine, ebajärjekindel kerimine või elemendid, mida ei kuvata õigesti.

Kui veebisait, millele soovite juurde pääseda, on eriti vana, võiksite vaadata, kas see avaneb Internet Exploreris.

Kontrollige oma DNS-i

Domeeninimede süsteem (DNS) toimib nagu aadressiraamat. See sobib domeeninimedega (nt google.com) IP-aadressidega (nt 1.2.3.4). Kui teie DNS-server on aeglane või teil on probleeme, ei pääse te teatud veebisaitidele juurde.

DNS-serveri muutmine võib ka teie ühendust kiirendada. Kui kasutate Google'i (8.8.8.8 ja 8.8.4.4) ja Cloudflare (1.1.1.1) pakutavaid servereid, on need peaaegu kindlasti kiiremad kui teie teenusepakkuja pakutavad.

Saate oma DNS-servereid muuta seadme põhiselt või võrgu riistvaral. Viimase valimisel mõjutab see kõiki teie võrku ühendatud seadmeid. Sellest artiklist saate teada, kuidas oma DNS-serverit mis tahes seadmes muuta. Millise DNS-serveri valite, sõltub suuresti teie asukohast. Siit saate teada saada, milline on teie piirkonna kiireim DNS-server.

Taaskäivitage arvuti

Kui taaskäivitate kohaliku riistvara, võib see lahendada palju probleeme, sealhulgas võrguprobleeme. Kui taaskäivitate arvuti, lähtestab see võrguühenduse ja kogu tarkvara, mis oleks võinud kokku kukkuda ja probleemi põhjustada.

Ja kas see oleks tõrkeotsingu juhend, kui me ei soovitaks seda välja lülitada ja uuesti sisse lülitada?

Proovige mõnda muud seadet

Proovige veebisaidile juurde pääseda teises seadmes, mis on ühendatud teise võrguga. Ainult mobiilsideühendusega ühendatud mobiilseade on suurepärane valik.

Võite proovida saidiga ühenduse luua ka siis, kui teie mobiilseade on samas võrgus. Sõltuvalt tulemustest võib see aidata teil probleemi isoleerida kas kohaliku võrgu või arvutiprobleemina.

Kas veebileht on maas?

Mõnikord veebisaidid lihtsalt ei tööta. Samuti ei näe te alati veateadet. Mõnel juhul näib leht lihtsalt igaveseks laaditavat. Sel juhul minge ühele järgmistest veebisaitidest:

  • downforeveryoneorjustme.com
  • isitdownrightnow.com
  • down.com

Sisestage või kleepige veebiaadress, millele proovite juurde pääseda, asjakohasele väljale ja käivitage test. Kui veebisait on kõigile kättesaadav, ei saa te muud teha, kui proovite hiljem uuesti.

Kui veebisait pole kõigile teistele mõeldud, on probleem tõenäoliselt teie otsas.

Juurdepääs veebisaidi vahemälu versioonile

Kui veebisait on maas või olete sellele juurdepääsemiseks kõik proovinud, võiksite proovida juurdepääsu saidi vahemällu salvestatud versioonile. Veebisaidi vahemällu salvestatud versioon on selle hetkepilt, mis on salvestatud teise serverisse. Google on veebisaitide vahemällu salvestatud versioonide jaoks parim ressurss, kuna selle otsingumootor indekseerib rohkem veebisaite kui ükski teine.

Minge Google'i otsingusse, kleepige või tippige veebisaidi URL otsingukasti ja vajutage siis otsingut. Veebisait peaks olema otsingutulemuste ülaosas. Veebiaadressi kõrval on väike allapoole suunatud nool. Klõpsake seda ja seejärel käsku „Vahemällu salvestatud”.

See viib teid veebisaidi vahemällu salvestatud versiooni juurde. Lehe ülaosas näete, millal hetktõmmis on tehtud. Kui klõpsate lehel mõnel lingil, liigute veebisaidi vahemällu salvestatud versioonist eemale. Samamoodi peate pääsema iga lehe vahemällu salvestatud versioonile, mida soovite vaadata.

Kui te ei näe nuppu Vahemällu salvestatud, pole Google seda veebisaiti indekseerinud.

Taaselustage surnud veebisaidid Wayback Machineiga

Google'i vahemälu on mõeldud ainult hiljuti töötanud veebisaitidele. Kui veebisait, millele soovite juurde pääseda, on mõnda aega võrguühenduseta olnud, peate võib-olla pöörduma Wayback Machine poole. Interneti-arhiivi hallatav Wayback Machine on veebisaidi säilitamise tööriist, mis töötab peaaegu samamoodi nagu Google Cache.

Kleepige või sisestage Wayback Machine'i avalehele veebisaidi URL aadressiväljale. Selle veebisaidi vahemällu salvestatud versioonide vaatamiseks klõpsake nuppu „Sirvi ajalugu”.

SEOTUD:Kuidas pääseda veebilehele, kui see on maas

Mõnikord ei tööta veebisaidid lihtsalt

Kui veebisait on maas, saate sellega midagi teha, välja arvatud juhul, kui proovite hiljem uuesti. Kui see on kõrge profiiliga veebisait, nagu YouTube või Twitter, on see tõenäoliselt avatud vaid mõni minut. Väiksemaid veebisaite võiks aga mitu päeva olla, enne kui need uuesti ilmusid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found