Mis on NTUSER.DAT-fail Windowsis?

Igas kasutajaprofiilis on peidetud fail nimega NTUSER.DAT. See fail sisaldab iga kasutaja seadeid ja eelistusi, nii et te ei tohiks seda kustutada ega tõenäoliselt ka seda muuta. Windows laadib, muudab ja salvestab faili teie eest automaatselt.

NTUSER.DAT sisaldab teie kasutajaprofiili seadeid

Iga kord, kui muudate Windowsi ja installitud programmide välimust ja käitumist, olgu see siis töölaua taust, monitori eraldusvõime või isegi see, milline printer on vaikimisi, peab Windows järgmisel laadimisel teie eelistused meelde jätma.

Windows saavutab selle, salvestades selle teabe kõigepealt taru HKEY_CURRENT_USER registrisse. Siis, kui logite välja või sulgete, salvestab Windows selle teabe faili NTUSER.DAT. Järgmisel sisselogimisel laadib Windows NTUSER.DAT mällu ja kõik teie eelistused laaditakse uuesti registrisse. See protsess võimaldab teil oma kasutajaprofiilile ainulaadseid isiklikke seadeid, näiteks teie valitud töölaua tausta.

Nimi NTUSER.DAT on Windows NT-st kinnihoidja, esmakordselt kasutusele võetud Windows 3.1-ga. Microsoft kasutab laiendit DAT kõigi failidega, mis sisaldavad andmeid.

Igal kasutajal on fail NTUSER.DAT

Windowsil ei olnud alati kasutajaprofiilide täielikku tuge. Windowsi käivitamise algusversioonides nägid kõik arvuti kasutajad sama töölauda, ​​faile ja programme. Nüüd toetab Windows paremini sama masina mitut kasutajat ja teeb seda, paigutades iga kasutaja profiili NTUSER.DAT-faili. Sinna pääsete, avades File Exploreri ja sirvides järgmist:

C: \ Kasutajad \ * Teie kasutajanimi *

või tippides:

%Kasutajaprofiil%

File Exploreri aadressiribale ja vajutades sisestusklahvi.

Kui te ei näe veel NTUSER.DAT, ärge muretsege. Microsoft ei kavatse teil seda faili redigeerida ega kustutada, nii et nad peidavad selle. Faili nähtavaks tegemiseks saate sisse lülitada valiku Kuva peidetud failid.

Ilmselt märkate, et lisaks NTUSER.DAT-failile on ka üks või mitu faili ntuser.dat.LOG. Iga kord, kui muudate, salvestab Windows teie uued eelistused faili NTUSER.DAT. Kõigepealt teeb see koopia ja nimetab selle varasemate seadete varundamiseks ümber nimeks ntuser.dat.LOG (pluss kasvav arv). Isegi Microsoft teab, et peaksite alati oma seaded ja failid varundama.

Ärge kustutage faili NTUSER.DAT

Te ei tohiks kunagi oma NTUSER.DAT-faili kustutada. Kuna Windows sõltub teie seadete ja eelistuste laadimisest, rikub selle eemaldamine teie kasutajaprofiili. Järgmisel sisselogimisel näete viipa, et Windows ei saa teie kontole sisse logida.

Hoolimata soovitusest, et välja logimine ja uuesti sisselogimine võib probleemi lahendada, näete sama sõnumit uuesti. Kui proovite puuduva eksemplari asendamiseks luua tavalise faili NTUSER.DAT, näete esmakordsel seadistustedialoogil silmust ja Windows ei lõpeta kunagi sisselogimist.

NTUSER.DAT-fail ei ole tavaliselt suur fail, ulatudes 3 megabaidist ühes meie uues arvutis kuni 17 megabaidini arvutis, mida oleme juba paar aastat kasutanud. Selle kustutamisega ei taastata tavaliselt palju ruumi, kuid tulemused võivad olla katastroofilised. Kui kasutajaprofiili pole vaja, on parem kasutajakonto eemaldada Windowsi kaudu.

Ilmselt ei tohiks seda ka muuta. Mõni administraator võib seda teha paljude kasutajate kiirete muudatuste tegemiseks, kuid kui te pole ettevaatlik, võite põhjustada raskesti lahendatavaid probleeme.

Parem on teha registrisse muudatuste tegemiseks regedit. Registris töötamine on ka see, mida peaksite tegema ettevaatusega, kuid on tõenäoline, et leiate juhendi, mis juhatab teid vajalike toimingute juurde. Pärast registri muutmist järgmisel sisselogimisel või sulgemisel salvestatakse uued seaded faili NTUSER.DAT.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found