Mis vahe on HDMI ja DVI vahel? Mis on parem?

Kas teid segab täna saadaval olevate videokaablite tulv? Heidame pilgu tänapäeva kõige olulisematele videokaablitele, HDMI ja DVI, ning vaatame, mis on nende kahe erinevus.

SEOTUD:Kas peate tõesti ostma kalleid kaableid?

Kümme aastat tagasi oli palju lihtsam välja mõelda, kuidas oma telerit seadmetega ühendada, eriti kuna enamikul inimestel oli ainult videomagnetofon. Meie ekraanid olid väiksemad, kvaliteet oli halvem, kuid maailm oli lihtsam. Täna ei saa te elektroonikakaupluses peaaegu kõndida, ilma et te peaksite survet ostma mitusada dollarit maksvat HDMI-kaablit, et lihtsalt seadmeid teleriga ühendada. Kui kaablite ja pistikute valimiseks on kunagi olnud segane aeg, siis nüüd. Püüame aidata teil sellest segadusest läbi minna ja näha, mis on tänapäeva kahe levinuma digitaalse videokaabli: HDMI ja DVI puhul tõeliselt oluline.

Images Credit Wikimedia (link ja link)

Miks kaablid ikkagi on?

Juhtmed ja kaablid alates JACK TWO Flickris

Meile kõigile meeldiks, kui saaksite lihtsalt oma video ja heli oma seadmetest ekraanidele pakkida. Kuigi selles valdkonnas on tehtud mõningaid edusamme, pole see ausalt öeldes enamiku jaoks tänapäeval otstarbekas lahendus. Praeguseks oleme oma meedia voogesituse kaudu juhtmete kaudu kinni jäänud. Üldiselt töötavad need kõik ühtemoodi: pistik sisaldab tihvte, mis lähevad teie videoväljundseadme pordidesse, mis edastavad videot, heli ja muud keskel olevate juhtmete kaudu. Kui soovite meelelahutust oma failidest ja ketastelt ekraanile saada, on kaablid esialgu vajalik pahe.

Miks mitte VGA või komposiitvideokaabel?

Isetegemise komponent VGA-adapterile kaudu Balazs H Flickris

Traditsioonilised videokaablid, sealhulgas VGA ja komposiitvideo, edastavad ainult analoog-videosignaale. Kuigi see töötab suurepäraselt kineskooptelefonide puhul, pole see uuemate LCD-ekraanide puhul eelistatav. Kuigi paljud praegused LCD-telerid ja arvutimonitorid aktsepteerivad endiselt VGA-sisendit, töötavad need tavaliselt kõige paremini DVI või HDMI-ga.

Mõni videokaart ja video taasesitusseade, sealhulgas uus Apple TV, ei sisalda isegi VGA ega liitväljundeid ning see on tulevikku silmas pidades kasvav trend. Isegi kui teie praegune arvuti ja monitor töötavad VGA-kaablitega hästi, soovite siiski teada, milline digitaalkaabel on tulevaste videotehnika ostmiseks kõige parem.

Mis vahe on digitaalsete kaablite vahel?

Kaks peamist digitaalset pistikut, mida tänapäeval arvutites ja meelelahutussüsteemides kasutatakse, on HDMI ja DVI. DisplayPort on veel üks uuem pistik, mida lisatakse mõnele uuemale arvutile. Kõigist kolmest on olemas ka mitu mini- ja mikrovarianti. Segaduses veel? Siit saate teada, mis on mis:

DVI

Pilt kaudu Wikimedia

DVI on üks levinumaid digitaalvideokaableid, mida täna lauaarvutitel ja LCD-ekraanidel näete. See on kõige sarnasem VGA-pistikutele, kuni 24 tihvtiga ning toetab nii analoog- kui ka digitaalvideot. DVI suudab voogesitada kuni 1920 × 1200 HD-videot või kahe lingiga DVI-pistikutega saate toetada kuni 2560 × 1600 pikslit. Mõni DVI-kaabel või -port võib sisaldada vähem tihvte, kui need on mõeldud madalama eraldusvõimega seadmete jaoks, nii et peate seda jälgima. Kui teie port sisaldab aga kõiki tihvte, võib see probleemideta toetada maksimaalset eraldusvõimet. DVI-ga on suurim probleem see, et see ei toeta vaikimisi HDCP-krüpteerimist, nii et kui teie riistvara sisaldab ainult DVI-porte, ei pruugi teil olla võimalik taasesitada täis-HD Blu-ray ja muud HD-sisu.

DVI-HDMI-muunduri pilt läbi Vikipeedia

DVI saate ühendada väikese digimuunduriga uuema monitori HDMI-porti. Kuna aga DVI ei toeta heli, peate HDMI-porti ühendamisel kasutama heli jaoks eraldi kaablit. See muudab DVI üheks mitmekülgsemaks uuemaks pistikupesaks. See sobib nii tagurpidi kui ka edasi, kuigi mõningase mugavuse kaotuse tõttu. Samuti saate sarnase DVI-VGA-muunduri kaudu hõlpsasti ühendada vanema monitori, mis sisaldab VGA-porti koos DVI-porti, kui teie videoväljund toetab analoogvideot.

HDMI

Pilt Wikimedia kaudu

HDMI on uuemate HDTV-de, Blu-ray-mängijate, Apple TV, paljude uute arvutite ja videokaartide ning paljude teiste videoseadmete vaikekaabel. HDMI-kaableid ja -porte on väga lihtne kasutada ning neid on peaaegu sama lihtne ühendada kui USB-seadmeid. Enam pole painutatud tihvte; lihtsalt suru ja mängi. HDMI-kaablid võimaldavad digitaalset videot ja heli üheaegselt sama kaabli kaudu voogesitada. HDMI-kaablid toetavad kuni 1920 × 1200 HD-videot ja 8-kanalilist heli. Nad toetavad ka HDCP krüptimist uusima HD-sisu jaoks. Peaaegu kõigil eesmärkidel on arvuti või videoseadme monitori või teleriga ühendamiseks piisav ühest HDMI-kaablist ja see on peaaegu absoluutselt tavaline digitaalkaabel.

DisplayPort

Pilt Vikipeedia kaudu

DisplayPort on veel üks uus videoliides, mis lisatakse uuematele seadmetele, eriti sülearvutitele. See kujundati DVI ja VGA järeltulijana arvutites, kuid pole nii palju kasutusele võtnud kui DVI või HDMI. Kuid see on lisatud kõigisse uuematesse Macidesse ja paljudesse Delli, HP ja Lenovo arvutitesse. See on tegelikult väga sarnane HDMI-ga, nii et see voogesitab nii HD-videot kui ka heli sama kaabli abil ning suudab ühe kaabli abil edastada kuni 1920 × 1080 eraldusvõimet ja 8 kanalit heli.

Hea külg on see, et DisplayPort toetab HDCP-d, nii et saate seda kasutada kaitstud HD-sisu taasesitamiseks Blu-ray-st ja muust. Selle saate ühendada ka muunduriga HDMI- või DVI-porti, kuna digitaalsignaal ühildub. Probleem on selles, et vähestel monitoridel ja teleritel on DisplayPorti pordid, nii et saate peaaegu vaja teha omage muundurit, kui soovite oma sülearvuti suurema ekraaniga ühendada.

Kas mul on vaja kallist kaablit?

HDMI infograafik Mint.com-ist

Kaablid on tänapäeval elektroonikakauplustes sageli üks suurimatest ripoffidest. Tõenäoliselt olete poodides märganud HDMI-kaableid, mis olid kõrgemad kui nende kõrval riputatud telerid. Nii et peate HD-kogemuse saamiseks hankima uhke kaabli?

Ei. VHS-lintide ja analoogtelevisiooni päevil võib kõrgema kvaliteediga kaabel kindlasti tähendada vahet selge ja häguse pildi vahel. Kuid digitaalse video ja heli puhul on kaabel kaabel. Teie kaabel edastab lihtsalt selliseid bitte nagu teie Etherneti või muud arvutikaablid, ja Amazonist pärit odav HDMI-kaabel teenib teid lisaks ka Monsteri kaablile. Standardsed HDMI-kaablid võivad tänapäeval olla kuni 49-tollised ilma signaali kadumiseta, seega otsige lihtsalt odavaimat kaablit, ühendage oma seade vooluvõrku ja nautige.

Milline digitaalne kaabel on parim?

Meie arvates on HDMI kaabel ja pistik, millest kinni pidada. See on enamiku seadmete ja ekraanide vaikepistik, mis ühildub HD-sisuga, sealhulgas HDCP-ga kaitstud Blu-rayga, ja suudab ühekaabliga kanda videot, heli ja muud. Üks kaabel ja valmis. Praegu on see kaabel ja pistik, mida soovitame teil standardiseerida.

Kui teil on juba DVI, VGA või muid kaableid kasutavaid seadmeid ja see sobib teie jaoks hästi, ärge tundke, et peate selle välja kiirustama ja muutma, sest teil pole seda. Digitaalkaablite kasutamisel võite saada parema kvaliteedi, kui teie seadmed seda toetavad, kuid kui teil pole väga suurt monitori või telerit, võib olla raske vahet teha. Tehnoloogiaettevõtted arenevad edukalt, pannes inimesi tundma, et nad peavad pidevalt täiendama, kuid sageli kui see pole katki, ära paranda seda on hea poliitika, mida järgida.

Hea on see, et nüüd, kui ostate uue teleri, arvutimonitori, videokaardi või muu videoseadme, saate teada, mida otsite. Veenduge, et teie uued seadmed toetaksid HDMI-d, ja peaksite neid saama kasutada paljude aastate jooksul koos paljude videoseadmetega. Ja ärge sattuge kõrgsurvemüügitaktika ohvriks, püüdes teil osta 2200 dollari suurust HDMI-kaablit; odavat Amazonist saab tavaliselt kõik, mida vajate, nii et saate salvestada oma raha rohkem HD-sisu jaoks, et see läikiv kaabel läbi pumbata.

Küsimused? Kommentaarid? Hüüdke allpool toodud kommentaarides!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found