DOSBoxi kasutamine DOS-mängude ja vanade rakenduste käitamiseks

Uued Windowsi versioonid ei toeta täielikult klassikalisi DOS-mänge ja muid vanu rakendusi - siin tuleb sisse DOSBox. See pakub täielikku DOS-i keskkonda, mis töötab iidseid DOS-i rakendusi kaasaegsetes operatsioonisüsteemides.

Oleme DOSBoxi jaoks varem kirjutanud D-Fend Reloaded'i esiotsa kasutamisest, kuid mis siis, kui soovite lihtsalt kasutada DOSBoxi ennast? Näitame teile, kuidas katalooge lisada, DOSBoxi sisekäske kasutada, programme käivitada ja DOSBoxi kiirklahve kasutada nagu profi.

Alustamine

DOSBox on saadaval tasuta allalaadituna DOSBoxi veebisaidilt. See pole mõeldud ainult Windowsi jaoks - installijad on saadaval Mac OS X-ile, Linuxile ja teistele UNIX-i sarnastele süsteemidele. Kui kasutate Ubuntu, leiate DOSBoxi saadaval olevatest Ubuntu tarkvarakeskustest.

Samuti vajate mängu või rakendust, mida soovite käivitada. Kui teil on vana diskett, on aeg see välja tõmmata. Kui mäng oli saadaval jagamisvarana, on teil õnne - peaksite selle veebis leidma. Enamik DOS-mänge on täielikult ühilduvad, kuid DOSBoxi kodulehel on ühilduvusloend, nii et saate kontrollida oma lemmikmängu ühilduvust.

Paigutuskataloogid

Kui see on installitud, saate DOSBoxi käivitada töölaual või menüüs Start. Saate kaks akent - olekuakna ja DOSBoxi peaakna. Võite eirata olekuakent.

(Nagu lugejad on märkinud, saate programmi käivitada ka, lohistades selle EXE-faili DOSBoxi rakenduse ikoonile, nii et proovige seda julgelt.)

Enne mängu käivitamist peate selle kataloogi ühendama. DOSBoxi keskkond on teie arvuti failisüsteemist eraldi. Teisisõnu, DOSBoxi C: draiv on teie arvuti C: draivist täiesti eraldi.

Siin on näide mount käsust:

mount c c: \ mängud \

See käsk ühendab teie arvuti kataloogi C: \ Games COS-kettana DOSBoxis. Asendage c: \ games arvuti mängude kataloogi asukohaga.

Lisage -t cdrom vahetage, kui installite CD-ROM-i. Näiteks võtab järgmine käsk CD-draivi D-arvutis teie arvutis ja paigaldab selle DOSBoxis C-kettana:

mount c D: \ -t cdrom

Rakendustes navigeerimine ja käitamine

Kui olete mängufailid ühendanud, saate sisestada C: ja vajutage DOSBoxi C: draivile lülitumiseks Enter.

Kasuta rež käsk praeguse kataloogi sisu ja cd kataloogi muutmiseks käsk, millele järgneb kataloogi nimi. Kasuta cd .. käsk kataloogi üles liikumiseks.

Selle programmi käivitamiseks tippige praegusesse kausta EXE-faili nimi. Võimalik, et peate käivitama installima enne mängu mängimist või rakenduse käivitamist.

Kui te seda teete, installige mäng nagu tavalises DOS-süsteemis.

Kui see on installitud, saate navigeerida mängu EXE-faili ja käivitada selle, tippides selle nime.

Sel hetkel olete valmis mängima. Iga kord, kui DOSBoxi taaskäivitate, peate ühendamisprotsessi kordama, kuigi peate mängu installima ja konfigureerima ainult ühe korra.

Klaviatuuri otseteed

DOSBoxil on mitmesuguseid kiirklahve. Siin on kõige olulisemad:

Alt-Enter lülitub täisekraani ja aknaga režiimide vahel.

Kui mäng jookseb liiga kiiresti, saate seda vajutades vajutada Ctrl-F11. Samamoodi saate aeglaseid mänge kiirendada vajutades Ctrl-F12. DOSBoxi tiitliribal kuvatav protsessori kiirus muutub iga kord, kui neid klahve vajutate.

Sisestage sissejuhatus eriline DOSBoxi otseteeklahvide täieliku loendi kuvamiseks.

DOSBox võib käitada ka DOS-i programme, mis pole mängud - sealhulgas Windows 3.1 operatsioonisüsteem ise -, kuid mängud on selle peamine kasutusjuht. DOS-programmid, millele inimesed varem toetusid, on asendatud, kuid klassikalisi mänge ei saa kunagi asendada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found