Mis on 500 sisemise serveri viga ja kuidas seda parandada?

Kui proovite mõnda veebisaiti külastada ja näete teadet „500 sisemise serveri viga”, tähendab see, et veebisaidiga on midagi valesti läinud. See ei ole teie brauseri, arvuti ega Interneti-ühenduse probleem. See on probleem saidiga, mida proovite külastada.

Mida see viga tähendab

SEOTUD:6 tüüpi brauserivead veebilehtede laadimisel ja mida need tähendavad

See viga võib ilmneda mitmel erineval viisil, kuid need kõik tähendavad sama asja. Sõltuvalt veebisaidist võidakse kuvada teade „500 sisemine serveri viga“, „500 tõrge“, „HTTP tõrge 500“, „500. See on viga ”,“ Ajutine viga (500) ”või lihtsalt veakood“ 500 ”. See on üks paljudest erinevatest veateadetest, mida võite oma brauseris näha.

Kuid kui näete seda kuvatud, on see viga HTTP olekukoodiga 500. Veakood 500 on üldine teade, mis kuvatakse siis, kui veebiserveris juhtus midagi ootamatut ja server ei saa täpsemat teavet pakkuda. Selle asemel, et anda teile tavaline veebileht, tekkis veebiserveris viga ja server andis teie brauserile tavalise veebilehe asemel veateate sisaldava veebilehe.

Kuidas seda parandada

See on veebisaidi lõpus probleem, nii et te ei saa seda ise parandada. Kes veebisaiti haldab, peab selle parandama.

Siiski on sageli võimalusi, kuidas probleemist kiiresti mööda saada. See veateade on sageli ajutine ja veebisait võib ennast kiiresti parandada. Näiteks võivad paljud inimesed veebisaidiga korraga ühendust luua, põhjustades probleemi. Enne uuesti proovimist peate võib-olla ootama mõni minut - või mõni sekund - ja veebisait võib korralikult töötada.

Selle probleemi ilmnemisel proovige veebileht uuesti laadida. Klõpsake brauseri tööriistariba nupul „Laadi uuesti” või vajutage klahvi F5. Teie brauser võtab ühendust veebiserveriga ja küsib lehte uuesti ja see võib teie probleemi lahendada.

Tähtis: Te ei tohiks proovida lehte uuesti laadida, kui esitate selle sõnumi vaatamisel veebimakse või algatate teatud tüüpi tehinguid. See võib põhjustada selle, et esitate sama makse kaks korda. Enamik veebisaite peaks selle peatama, kuid probleem võib tekkida juhul, kui veebisaidil tekib tehingu ajal probleem.

Kui see ei aita, peate võib-olla mõnda aega ootama, enne kui hiljem veebisaidile naasete. Veebisaidil on tõenäoliselt probleem ja inimesed, kes seda veebisaiti haldavad, peavad selle parandama. Proovige tulevikus veebisaidile uuesti siseneda ja see võib korralikult töötada.

Kui olete mures, et veebisaiti haldavad inimesed pole probleemist teadlikud, võiksite nendega ühendust võtta ja teavitada neid kogetud probleemist. Kui veebisait on teie jaoks katki, on see tõenäoliselt katki ka teiste inimeste jaoks - ja veebisaidi omanik peaks selle parandama.

Näiteks kui leiate ettevõtte veebisaidil tõrke, võiksite valida selle ettevõtte telefoninumbri. Kui ettevõttel on klienditeeninduse e-posti aadress, võite kirjutada sellele aadressile meilisõnumi. Samuti võite suhelda paljude sotsiaalsetes võrgustikes asuvate ettevõtetega nagu Facebook ja Twitter.

Kuidas vaadata veebilehe vanemat koopiat

SEOTUD:Kuidas pääseda veebilehele, kui see on maas

Kui otsite veebilehte ja see pole praegu saadaval - olgu see siis HTTP-tõrke 500 või mõne muu probleemi tõttu -, saate veebilehe vanemat hetktõmmist vaadata mitmel erineval viisil. See ei toimi, kui proovite pääseda juurde dünaamilisele veebisaidile või õigeaegse teabega veebisaidile (nt värsked uudised), kuid vanematele artiklitele ja teistele staatilistele lehtedele juurdepääsuks on see väga hea.

Näiteks kui kasutate Google'it, kasutage juurdepääsu Google'i vahemälu veebilehe vahemällu salvestatud koopiale. Leidke Google'i otsingutulemites veebileht, mida soovite vaadata, klõpsake vana koopia vaatamiseks selle aadressist paremal asuvat noolt ja klõpsake nuppu „Vahemällu salvestatud”. Veebisaidi nõuetekohaseks laadimiseks peate võib-olla klõpsama vahemälu lehel linki Ainult tekstiversioon.

Lehe vanemate versioonide nägemiseks võite selle laadida ka sellisesse tööriista nagu Wayback Machine.

Kui olete veebisaidi omanik ja teie serveris esineb seda viga, pole ühte lihtsat lahendust. Millega on probleem ja see võib olla palju asju. Levinumad probleemid hõlmavad viga teie veebisaidi .htaccess-failis, serveri failide ja kaustade valesid õigusi, tarkvarapaketti, mille installimist teie veebisait sõltub, või välise ressursiga ühenduse loomisel ajalõpp.

Probleemi konkreetse põhjuse ja lahenduse kindlakstegemiseks peate uurima veebiserveri logifaile ja tegema rohkem tõrkeotsinguid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found