Mis on GIF ja kuidas neid kasutada?

Isegi kui te ei suuda määratleda sõna „GIF”, olete seda kindlasti varem näinud. Need aitasid varase Interneti määratleda ja on praegu populaarsemad kui kunagi varem. Aga mis täpselt on GIF ja kuidas neid kasutada?

GIF on lihtsalt animeeritud pilt

Lihtsamas vormis on GIF (hääldatakse "gif" või "jiff") lihtsalt pildifail. Nagu JPEG- või PNG-failivorminguid, saab ka GIF-vormingut kasutada piltide tegemiseks. Kuid GIF-vormingul on eriline omadus - seda saab kasutada ka animeeritud piltide loomiseks nagu allpool.

Me ütleme „animeeritud pildid”, kuna GIF-id pole tegelikult videod. Kui midagi, siis on need pigem nagu vihikud. Esiteks pole neil heli (te ilmselt märkasite seda). Samuti ei loodud animatsioonide jaoks GIF-vormingut; just nii toimisid asjad. Vaadake, GIF-failidesse mahub korraga mitu pilti ja inimesed mõistsid, et neid pilte saab järjestikku laadida (jällegi nagu flipbook), kui need on teatud viisil dekodeeritud.

CompuServe avaldas GIF-vormingu 1987. aastal ja seda värskendati viimati 1989. Teisisõnu, GIF on vanem kui umbes 35% USA elanikkonnast ja see on enne veebi ette jõudnud kaks aastat. See aitas määratleda varajasi GeoCitiesi veebisaite, MySpace'i lehti ja e-posti kette (mäletate tantsivat last?) Ja see on endiselt suur osa internetikultuurist. Tegelikult võib GIF-vorming olla praegu populaarsem kui kunagi varem.

Miks saavad GIF-id populaarsust?

GIF-failid koguvad populaarsust, sest sarnaselt meemidega on need kasulikud ka naljade, emotsioonide ja ideede edastamiseks. Lisaks muudavad sellised saidid nagu GIPHY ja Gyfcat GIF-ide jagamise ja loomise ülilihtsaks. Need teenused on integreeritud sellistesse rakendustesse nagu Twitter, Facebook Messenger ja teie telefoni klaviatuur, nii et neid on sama lihtne kasutada kui emotikone või kleebiseid.

Aga miks GIF-failivorming? Miks pole midagi muud tulnud?

Ausalt öeldes on GIF kohutavalt vananenud formaat. GIF-failid on 8-bitised, mis tähendab, et need piirduvad 256 värviga ja näevad peaaegu alati välja nagu jama. GIF-vorming ei toeta ka poolläbipaistvust ning GIF-failidel on sageli suur failimaht (rohkem kui MP4-videofaile), kuna need pole tihendatud.

Inimesed on proovinud GIF-vormingut asendada. Nad ebaõnnestuvad alati. Mozilla APNG (animeeritud PNG) vorming loodi kümme aastat tagasi GIF-i asendamiseks, kuid see ei õnnestunud üldse. GIF-il on õnnestunud püsida mitmel põhjusel, kuid aja huvides toome teile nüüd kolm suurt põhjust:

  • Kõik brauserid on erinevad: Brauseritel on oma veidrusi ja mõnikord kaüks stink ’brauser võib takistada veebi edasiliikumist. Kas vajate konkreetset näidet? Mozilla APNG-vorming tuli välja 2008. aastal, kuid brauser Microsoft Edge hakkas seda vormingut toetama alles sel aastal. (Teisisõnu, kui see animatsioon ei tööta, siis kasutate brauseri Edge aegunud versiooni.) Kõik brauserid toetavad animeeritud GIF-faile juba pikka aega.
  • HTML ei toetanud videot: Enne HTML5 käivitamist 2014. aastal ei toetanud HTML-standard videot. See tähendas, et GIF-e oli lihtsam jagada kui tegelikke videoid, nii et GIF-id jäid ringi. Paljud veebisaidid kasutasid videote jaoks Adobe Flash-pistikprogrammi, kuid Flash ei töötanud mobiilseadmetes nagu iPhone.
  • GIF-e on lihtne teha: Miks peaks liikuma uude vormingusse, kui GIF-e on nii lihtne teha? GIF-i valmistavad veebisaidid on olnud eooniaid ning enamikku fototöötlustarkvara saab kasutada GIF-ide valmistamiseks.

Ära muretse; asjad lähevad paremaks. GIF-vormingu täiustamiseks toetuvad sellised veebisaidid nagu Gfycat ja Imgur HTML5 videoelemendi laiendusele nimega GIFV. Põhimõtteliselt tähendab see, et Gfycati või Imguri kaudu tehtud (või sinna üles laaditud) GIF-id ei ole tegelikud GIF-id, need on MP4 või WebM videod. Neil võib olla heli, nad võivad kasutada rohkem kui 256 värvi ja nad kulutavad vähem kõvakettaruumi kui mahukad vanad GIF-id.

Nüüd pole niitingimata tähendab, et kõik nende saitide GIF-failid näevad head välja. Kuid see tähendab, et tegelikud GIF-failid võivad aja jooksul kõrvale jääda, tõenäoliselt MP4 ja WebM-i videote kasuks.

Kuidas kasutada GIF-e

GIF-ide kasutamine on natuke nagu emotikonide kasutamine. Valite olukorrale sobiva GIF-i ja saadate selle. Te ei pea midagi alla laadima - enamik sotsiaalse meedia platvorme ühineb pildimajutussaitidega, et muuta GIF-failid võimalikult lihtsaks. Tegelikult on teie telefoni klaviatuuril tõenäoliselt sisse ehitatud GIF-funktsioon.

Praegu on parim viis GIF-ide otsimiseks ja kasutamiseks:

  • GIF-i otsingufunktsioonid: Enamik sotsiaalmeedia veebisaite on üles ehitatud GIF-i otsinguribaga. Twitter ja Facebook Messenger tulevad üles leidma. Need otsinguribad töötavad otse selliste saitidega nagu GIPHY või Imgur ning need muudavad GIF-id sama hõlpsaks kasutamiseks kui emotikonid.
  • Kopeeri link: Piltide hostimise veebisaitidel, nagu GIPHY, Imgur ja Gifycat, on tööriistad GIF-ide kopeerimiseks lõikelauale. Lihtsalt leidke soovitud GIF ja vajutage nuppu "Kopeeri link". Seejärel kleepige link sinna, kuhu soovite oma GIF-i kasutada. Enamikul saitidest töötab GIF automaatselt.
  • Kasutage Gboardi: Androidi, iPhone'i ja iPadi jaoks mõeldud Google'i klaviatuuril on sisseehitatud GIF-funktsioon, mis võimaldab teil kasutada GIF-faile kõikjal, isegi tekstsõnumites.

Aga mis siis, kui soovite GIF-faile oma telefoni või arvutisse salvestada? Noh, te ei pea seda tegelikult tegema. Pidage meeles, et pildimajutussaidid kasutavad GIF-ide laadimiseks HTML5 ja kogu see lisakvaliteet kaob, kui laadite GIF-i oma arvutisse. Kui peate jälgima üksikuid GIF-e, saate lihtsalt teha pildimajutussaidil konto ja lemmikud GIF-id, mis teile meeldivad.

Kuidas teha oma GIF-i

Sõltumata sellest, kuidas te GIF-i loote, peate alustama videost (kui te ei loo GIF-i nullist - ärge muretsege selle pärast). Võite kasutada videot, mis on teie telefoni salvestatud, või videot, mille leidsite YouTube'is; see pole tegelikult oluline.

See video võib olla ülipikk või ülilühike; see pole tegelikult oluline. Ükskõik, millise GIF-i tegemise platvormiga te töötate, aitab teil video kärpida korraliku GIF-vormingus. See võib isegi lubada teil teksti ja efekte lisada, kui tunnete end nii kaldu.

Siin on parimad GIF-ide loomise platvormid:

  • GIF-i loomise veebisaidid: Seal on palju GIF-i tootvaid veebisaite. Soovitame kasutada Imguri, Gifycati või GIPHY video-GIF-i tööriistu, kuna neid on lihtne kasutada ja nad toodavad HTML5-videoid, mis on tehniliselt paremad kui tegelikud GIF-failid. Laadige video üles GIF-i loojale või andke talle YouTube'i või Vimeo link. Seejärel annab see teile mõned võimalused GIF-i kärpimiseks ja kohandamiseks.
  • Rakendusest: Jah, GIF-e saate teha ka liikvel olles. GIPHY CAM (iOS / Android) ja GIF Maker (iOS / Android) on kõige populaarsemad GIF-ide loomise rakendused. Viskate video GIF-i tegijasse ja kärpite selle vastavalt oma vajadustele. (GIF-e saate teha ka Google Gboardist Androidis ja iOS-is.)
  • Digitaalse kunsti tarkvaras: GIF-e saate luua Photoshopis, GIMP-is, Sketchbookis ja muudes populaarsetes digitaalse kunsti rakendustes, kuid see on valu kaelas. See on hea võimalus, kui soovite oma GIF-i üle tohutut kontrolli. (pidage meeles, et sellised veebisaidid nagu Gifycat teevad HTML5-videoid, mis näevad paremad välja kui tavalised GIF-id.)

Peavalude ja pettumuste vältimiseks soovitame kasutada GIF-i tootvat veebisaiti. GIF-i tegemise veebisaidilt saate kopeerida lingi oma GIF-ile ja postitada selle veebis. Ärge unustage lihtsalt oma sisselogimisteavet. Võite kaotada oma GIF-i jäädavalt!

Kas saate Interneti-kultuuri kiirendada? Võib-olla on aeg õppida sellist Interneti-slängi nagu TFW, YEET või TLDR.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found