IP-aadressi peitmine (ja miks võiksite seda soovida)

Teie IP-aadress on nagu teie avalik ID Internetis. Iga kord, kui teete midagi internetis, annab teie IP-aadress serveritele teada, kuhu teie soovitud teave tagasi saata. Paljud saidid registreerivad need aadressid, luues teid tegelikult, et pakkuda teile rohkem isikupärastatud reklaame, et saaksite rohkem raha kulutada. Mõne inimese jaoks on see märkimisväärne probleem ja on võimalusi oma IP-aadressi varjamiseks.

Miks peaksite oma IP-aadressi varjama?

Üks suur põhjus, miks inimesed peidavad oma IP-aadressi, on see, et nad saaksid ebaseaduslikku materjali alla laadida ilma jälgi saamata. Kuid on palju muid põhjuseid, miks võiksite selle varjata.

Üks põhjus on geograafilised piirangud ja tsensuur. Teatud piirkondades, näiteks Hiinas ja Lähis-Idas, on valitsus osa sisust blokeerinud. Kui saate peita oma tegeliku IP-aadressi ja jätta mulje, nagu sirviksite teisest piirkonnast, saate neist piirangutest mööda minna ja vaadata blokeeritud veebisaite. Eraettevõtted lukustavad oma sisu sageli ka geograafiliselt, muutes selle teatud riikides kättesaamatuks. Näiteks juhtub seda palju YouTube'is, kus mõned riigid, näiteks Saksamaa, blokeerivad otse autoriõigustega kaitstud sisu, selle asemel, et kasutada YouTube'i monetiseerimismudelit.

Teine põhjus oma IP-aadressi varjamiseks on lihtsalt suurema privaatsuse tagamiseks ja isikliku teabe väärkasutuse vältimiseks. Alati, kui külastate mõnda veebisaiti, logib server, millega ühenduse loote, teie IP-aadressi ja manustab selle kõigi muude andmetega, mida sait teie kohta saab teada: teie sirvimisharjumused, millele klõpsate, kui kaua konkreetse lehe vaatamisega veedate. Seejärel müüvad nad need andmed reklaamifirmadele, kes kasutavad neid reklaamide otse teile kohandamiseks. Seetõttu tunduvad Interneti-reklaamid mõnikord veidralt isikupärased: sellepärast, et need on. Teie IP-aadressi saab kasutada ka teie asukoha jälgimiseks, isegi kui teie asukohateenused on välja lülitatud.

Siin olen teinud põhilise IP-otsingu, mis viis minu asukoha tagasi linna piirkonda, kus elan. Kõik, kellel on teie IP-aadress, saavad seda teha ja kuigi see ei anna teie tegelikku koduaadressi ega nime kõigile välja, leiab igaüks, kellel on juurdepääs teie Interneti-teenuse pakkujate kliendiandmetele, teid üsna lihtsalt.

Kasutajaandmete nuhkimine ja müümine ei piirdu ka veebisaitidega. USA seaduste kohaselt on teie Interneti-teenuse pakkujal (Comcast, Verizon jne) õigus koguda teie kohta teavet ilma teie loata, nagu seda teeb iga veebisaidi omanik. Kuigi nad kõik väidavad, et nad ei müü kliendiandmeid, on see reklaamifirmadele kindlasti palju raha väärt ja miski ei takista neid juriidiliselt. See on suur probleem, kuna USA-s on pooltel Interneti-kasutajatest ainult üks Interneti-teenuse pakkuja valik, nii et paljude jaoks on see kas luuratud või ilma internetita.

Kuidas siis oma IP-aadressi varjata?

Kaks peamist viisi oma IP-aadressi peitmiseks on puhverserveri kasutamine või virtuaalse privaatvõrgu (VPN) kasutamine. (Seal on ka Tor, mis sobib suurepäraselt äärmise anonüümsuse jaoks, kuid see on väga aeglane ja enamiku inimeste jaoks pole see vajalik.)

Puhverserver on vahendusserver, mille kaudu teie liiklus suunatakse. Teie külastatavad Interneti-serverid näevad ainult selle puhverserveri IP-aadressi, mitte teie IP-aadressi. Kui need serverid saadavad teile teavet tagasi, läheb see puhverserverile, kes seejärel teid suunab. Puhverserverite probleem on see, et paljud seal olevad teenused on üsna varjulised, nuhkivad teid või sisestavad reklaame teie brauserisse.

VPN on palju parem lahendus. Kui ühendate arvuti (või mõne muu seadme, näiteks nutitelefoni või tahvelarvuti) VPN-iga, toimib arvuti justkui VPN-iga samas kohalikus võrgus. Kogu teie võrguliiklus saadetakse VPN-iga turvalise ühenduse kaudu. Kuna teie arvuti käitub nagu võrgus, võimaldab see teil turvaliselt juurde pääseda kohaliku võrgu ressurssidele ka siis, kui olete teisel pool maailma. Samuti saate Internetti kasutada nii, nagu viibiksite VPN-i asukohas. Sellel on mõned eelised, kui kasutate avalikku WiFi-d või soovite pääseda juurde geoblokeeritud veebisaitidele.

Kui sirvite veebi VPN-ühenduse ajal, võtab teie arvuti veebisaidiga ühendust krüptitud VPN-ühenduse kaudu. VPN edastab teie eest päringu ja edastab veebisaidilt saadud vastuse turvalise ühenduse kaudu. Kui kasutate Netflixile juurdepääsemiseks USA-põhist VPN-i, näeb Netflix teie ühendust USA-st pärinevana.

SEOTUD:Mis on VPN ja miks seda vaja oleks?

Olgu, kuidas ma saan VPN-i saada?

Nüüd, kui olete otsustanud, et vajate VPN-i, on aeg välja mõelda, kuidas seda saada. Seal on palju võimalusi, sealhulgas oma VPN-i seadistamine, mis on väga keeruline, või saate isegi oma kodu VPN-i seadistada - kuigi see ei toimi, kui olete tegelikult kodus.

Teie parim ja lihtsaim võimalus on lihtsalt hankida endale VPN-teenus kindlalt VPN-i pakkujalt. Leiate teenuseid, mille hind on vahemikus täiesti tasuta, piiratud kasutamiseks, näiteks Tunnelbear, kuni kiire leekimiseni ja töötavad kõigis teie seadmetes väikese kuutasu eest, nagu ExpressVPN. Oleme juba varem rääkinud, kuidas valida oma vajadustele parim VPN-teenus ja see artikkel annab teile selle teema kohta palju rohkem teavet.

VPN-i installimine on sama lihtne kui registreerumislehele suundumine, kliendirakenduse seadmesse allalaadimine - enamik Windowsi, Maci, Linuxi, iPhone'i ja Androidi toetab enamik parimaid VPN-i pakkujaid - rakenduse installimine ja seejärel sisse logimine Vajutage ühendamisnuppu ja olete võluväel ühendatud ühenduse kusagil mujal maailmas asuva serveri VPN-iga.

SEOTUD:Kuidas valida oma vajadustele parim VPN-teenus

Piltide autorid: Elaine333 / Shutterstock


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found