Miks on minu allalaadimiskiirus aeglasem kui Internet, mille eest maksan?

Teie Interneti-teenuse pakkuja reklaamib ühendust 40 megabitti sekundis, kuid see ei sarnane suure faili haaramisel kuvatava allalaadimiskiirusega. Mis asi on? Kas te ei saa kogu ribalaiust, mille eest maksate?

Kallis näpunäide,

Kohaliku Interneti-teenuse pakkuja kaudu sõlmitud pakettleping on seotud 40 MB ühendusega (seda sõnastust nad kasutavad). Failide allalaadimisel saan umbes 4,5–5 (ja kindlasti mitte 40!) Nüüd ... see ei tundu olevat suurem asi, sest saan kõik, mida tahan, üsna kiiresti alla laadida, YouTube ei kogise ega midagi, ma ei iialgi pean ootama oma e-posti või veebilehe jne laadimist. Aga kui ma maksan 40Mb ühenduse eest, siis miks ma ei saa 40Mb ühendust?

Lugupidamisega

Ribalaius segane

See on lõbus küsimus, sest see võimaldab meil arutada ja selgitada levinud väärarusaama ning õppida natuke arvutiajaloost.

Alustame tagasi arvutivõrkude ajaloost. Andmeedastust võrkude kaudu on alati mõõdetud bitti. Natuke on väikseim ja elementaarsem mõõtühik arvuti- ja digitaalsides. Bitte on binaarsüsteemis kõige sagedamini kujutatud 0 ja 1 kaudu. Tegelikult on bitt pikema fraasi "Binaarne number" kokkutõmbumine.

SEOTUD:Kuidas leida oma piirkonnas kiireim Interneti-teenuse pakkuja

Võrgu kiirust tähistatakse bitimõõt sekundis. Algselt olid võrgud nii aeglased, et nende kiirust mõõdeti vaid bittides, kuid kui võrgu kiirus suurenes, hakkasime mõõtma Interneti-kiirust kilobitides sekundis (mäletate 56 k modemit? See tähendas 56 kilobitti sekundis) ja nüüd megabitti sekundis.

Siin lähevad asjad keskmise geeky-Joe jaoks segaseks. Arvutimälu ei mõõdeta bittides, vaid mõõdetaksebaiti. Natuke, nagu oleme kindlaks teinud, on digiriigi väikseim mõõtühik, see ürgne 1 või 0. Bait on siiski digitaalse teabe ühik, mis (paljudes operatsioonisüsteemides, sealhulgas Windowsis) on kaheksa bitti pikk. Teine termin, mida arvutiteadlased kasutavad, et vältida segadust maailmas esineva erineva suurusega baidistruktuuride üle, onoktett. Teisisõnu, teie opsüsteemi kasutatav baidisüsteem on hunnik bitte, mis on kokku ühendatud kaheksakesi.

SEOTUD:Miks te tõenäoliselt ei saa Interneti-kiirust, mille eest maksate (ja kuidas seda öelda)

See erinevus on see, kus pealtnäha see kõik näib lagunevat. Näete, teil on lairibaühendus, mis on võimeline 40-lemegabitti sekundis (ideaalsetes tingimustes jõuab liinile 40 000 000 bitti). Kuid teie operatsioonisüsteem ja kõik selles olevad rakendused (veebibrauserid, allalaadimisabilised, torrentikliendid jne) mõõdavad andmeid megabaiti, mitte megabitte. Nii et kui näete, et allalaadimine toimub kiirusega 5 MB / s, tähendab see megabaiti sekundis - erinevalt teie Interneti-paketist 40 MB / s või megabitti sekundis. (Pange tähele MB vs Mb märget.)

Kui jagame teie ühenduse kiiruse (mõõdetuna megabaitides) kaheksaga, jõuame millegi sarnanemiseni allalaadimiskiirusega, mida näete teie kiirustestides: 40 megabitti jagatuna 8-ga saab 5 megabaiti. Nii et jah - kui näete 40-megabitiseses plaanis lähemal kui 5 megabaiti sekundis, saate tõepoolest selle, mille eest maksate (ja võite isegi endale patsutada, sest allalaadimiskiirus on pidevalt selle piiril teie Interneti-pakett toetab).

Pidage meeles, et kõik allalaadimised ei suurenda teie ühendust. Mõni võib olla palju aeglasem, mitte sellepärast sinu Internet on aeglane, kuid seetõttu, et server, mida faili alla laadite alates on hõivatud või aeglane.

Selle saate varundada, liikudes saidile nagu speedtest.net, mis mõõdab teie Interneti-kiirust megabittides, täpselt nagu teie Interneti-teenuse pakkuja. Kui Speedtesti tulemused vastavad teie arvel olevale Interneti-paketile, olete kuldne. Kui ei, siis on tõenäoliselt aeg pöörduda oma Interneti-teenuse pakkuja poole ja uurida, miks te ei saa kiirust, mille eest maksate.

Kas teil on pakiline tehniline küsimus? Tulistage meile e-kiri aadressil [email protected] ja me anname endast parima, et sellele vastata.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found