Fondide installimine ja haldamine Windows 10 rakenduses Seaded

Windows 10 sisaldab uut viisi fontide installimiseks ja haldamiseks otse rakendusest Seaded. Fonte saate isegi poest alla laadida. Juhtpaneeli vana fondide tööriist on endiselt saadaval, kuid see pole enam teie ainus võimalus.

Nende valikute leidmiseks minge jaotisse Seaded> Isikupärastamine> Fondid. Näete kõigi arvutisse installitud fontide loendit koos otsingukastiga.

See funktsioon lisati Windows 10 aprill 2018 värskendusse. Kui te ei näe rakenduses Seaded valikut Fondid, pole te värskendust veel installinud.

SEOTUD:Kõik uus Windows 10 aprill 2018 värskenduses, saadaval nüüd

Klõpsake lingil „Hangi rohkem fonte Microsoft Store'is”, et minna Microsofti poe rakenduse uude jaotisse Fondid. See loetleb nii tasuta kui ka tasulised fondid, mida saate installida, ja poodi peaks aja jooksul ilmuma rohkem fonte. Saate need installida nii, nagu installiksite poest midagi muud - klõpsake fondi ja seejärel klõpsake selle allalaadimiseks nuppu "Hangi".

Windows installib fonte tavaliselt ainult teie kasutatavates keeltes. Näiteks kui installite Windowsi ingliskeelse versiooni, installib Windows ladina tähestiku jaoks vajalikud fondid, mitte teiste märgistikega keelte jaoks kasutatavad fondid. Fondide installimiseks teistesse keeltesse klõpsake ekraani Fondid paremas ülanurgas valikut „Laadi alla kõigi keelte fondid”.

Need fondid võtavad kõvakettal rohkem ruumi, nii et te ei tohiks neid fonte installida, kui te neid mingil põhjusel tegelikult vajate.

Fondi eemaldamiseks süsteemist klõpsake seda loendis Fondid ja seejärel nuppu „Desinstalli”. See ekraan näitab ka valitud fondi eelvaadet erinevas suuruses ja kuvab teie süsteemi fondifaili tee.

Me ei soovita fonte desinstallida, kui te pole neid installinud ja te ei soovi neid enam. Paljud fondid on kaasas Windowsi ja teie installitud rakendustega ning need on vajalikud teie installitud rakenduste õigeks kuvamiseks.

Võite alati taastada oma vaikefondid, kui soovite naasta Windowsi vanilje fondikogemuse juurde, desinstallida installitud fondid ja taastada kustutatud fondid.

SEOTUD:Fondide desinstallimine tõenäoliselt ei kiirenda teie arvutit ega Maci

Windows võimaldab teil installida ka fondifaile TrueType (.ttf), OpenType (.otf), TrueType Collection (.ttc) või PostScript Type 1 (.pfb + .pfm) vormingus. Kuid te ei saa seda teha rakenduse Seaded paanil Fondid. Peate need installima File Exploreri aknast.

Fondifaili installimiseks paremklõpsake seda ja valige käsk „Install” või topeltklõpsake fondi eelvaate kuvamiseks ja seejärel klõpsake nuppu „Install”. Font ilmub aknas Fondid ja teistes teie süsteemi rakendustes pärast selle installimist.

SEOTUD:Fondide installimine, eemaldamine ja haldamine Windowsis, Macis ja Linuxis


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found