Seiskamine ei lülita Windows 10 täielikult välja (kuid taaskäivitamine siiski)

Kui klõpsate oma Windows 10 arvutis nuppu „Shut Down”, ei lülitu Windows täielikult välja. See magab talveunne, salvestades selle oleku, et saaks kiiremini käivitada. Kui teil on probleeme arvutiga ja peate selle oleku lähtestama, peate selle asemel taaskäivitama arvuti.

Oleme seda probleemi ise kogenud. Imelike süsteemiprobleemide korral, mida võivad põhjustada lollakas draiver või muud madala taseme tarkvaraprobleemid, püsis probleem pärast arvuti sulgemist ja selle varundamist.

Miks ei lülitu valik „Shut Down” täielikult välja?

See imelikkus on kõik tänu Windows 10 funktsioonile „Kiire käivitamine”, mis on vaikimisi lubatud. See funktsioon võeti kasutusele Windows 8-s ja seda on nimetatud ka kiireks käivitamiseks ja hübriidseks käivitamiseks või hübriidseiskamiseks.

SEOTUD:Windows 10 režiimi "Kiire käivitamine" plussid ja miinused

Traditsioonilises väljalülitusprotsessis lülitab Windows kõik täielikult välja, viskab töötava süsteemi oleku kõrvale ja käivitab arvuti järgmisel käivitamisel nullist. Talveunerežiimis salvestab Windows kogu süsteemi oleku, sealhulgas kõik teie avatud programmid ja failid, kettale, et saaksite kiiresti jätkata sealt, kus pooleli jäi.

Kiire käivitamine segab tavapärast väljalülitusprotsessi talveunega. Kui kiire käivitamine on lubatud, viskab Windows 10 kõik teie avatud programmid ja failid kõrvale (nagu tavapärase väljalülitamise korral), kuid salvestab Windowsi tuuma oleku kettale (nagu talveunerežiimis). Järgmisel arvuti taaskäivitamisel taastab Windows kerneli ja käivitab ülejäänud süsteemi.

Kernel on madala taseme põhiprogramm operatsioonisüsteemi keskmes. Sellel on täielik kontroll teie arvuti üle ja see on üks esimesi asju, mis laaditakse alglaadimise käigus. Riistvaradraiverid, mida teie arvuti riistvaraseadmetega suhtlemiseks kasutab, on osa tuumast. Tuuma hetktõmmise laadimine kiirendab käivitusprotsessi, kuna Windows ei pea kõigi seadmete draiverite laadimiseks ja riistvaraseadmete uuesti vormistamiseks aega võtma.

See kerneli talveunerežiim toimub kõik automaatselt, kui klõpsate nupul „Shut Down” ja inimesed märkavad erinevust harva. Kuid see tähendab, et kui teie tuuma riistvaradraiver on imelikus olekus kinni, ei lahenda probleemi arvuti sulgemine ja uuesti varundamine. Windows salvestab praeguse oleku ja taastab selle selle asemel, et kõik uuesti vormistada.

Kuidas täielikult välja lülitada ja taaskäivitada

Süsteemiprobleemide tõrkeotsingu korral peate kerneli täielikult välja lülitama, et tagada Windowsi initsialiseerimise uuesti nullist. Selleks klõpsake menüüs valiku „Shut Down” asemel lihtsalt käsku „Restart”. Windows taaskäivitab teie arvuti, kuid see lülitatakse kõigepealt täielikult välja ja visatakse kerneli olek samal ajal välja.

SEOTUD:Miks lahendab arvuti taaskäivitamine nii palju probleeme?

Microsoft tegi selle otsuse seetõttu, et probleemidega inimesed taaskäivitavad arvuti sageli nende parandamiseks, nii et see on mõtet. Teisest küljest on vastuoluline, et valik „Taaskäivita” lülitab välja täieliku väljalülitamise kui valik „Lülita välja”. Aga nii see käib!

Täieliku väljalülitamise saate teha ka siis, kui vajutate ja hoiate klaviatuuril Shift klahvi, kui klõpsate Windowsi suvandil „Shut Down”. See toimib olenemata sellest, kas klõpsate menüüs Start, sisselogimiskuval või ekraanil, mis kuvatakse pärast klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + Delete vajutamist.

Soovi korral saate selle asemel täieliku väljalülitamise teha Lülita välja käsk käsuviiba või PowerShelli aknast. Selleks avage käsuviiba või PowerShelli aken - näiteks otsige menüüs Start käsku „Käsuviip” ja klõpsake selle otseteel või paremklõpsake nuppu Start ja valige „Windows PowerShell”. Tippige järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi:

väljalülitus / s / f / t 0

See käsk annab Windowsile käsu kohe sulgeda ja kõik avatud rakendused sunniviisiliselt sulgeda. The Lülita välja käsk täidab alati täieliku väljalülituse, kui te ei lisa / hübriid valik. Ja kui see on midagi, mida soovite käepärast hoida, saate teha ka selle käsu täitva otsetee. Seejärel peate täieliku väljalülitamise saamiseks topeltklõpsama otseteel.

Kui te ei soovi kunagi funktsiooni Kiire käivitamine kasutada, saate selle juhtpaneelil keelata. Näiteks ei pruugi mõned vanemad riistvaraseadmed kiirkäivitusega ühilduda ega pruugi uuesti käivitamisel end uuesti korralikult initsialiseerida. Või võite olla Linuxi kahekordse käivitamisega ja te ei pääse oma Windows NTFS-i failisüsteemile Linuxi kaudu juurde, kui Windows teostab täieliku väljalülituse asemel hübriidseiskamise.

Kiire käivitamise keelamiseks minge juhtpaneelile> Süsteem ja turvalisus> Toitesuvandid> Valige, mida toitenupp teeb. Klõpsake akna ülaosas linki „Muuda seadeid, mis pole praegu saadaval”, tühjendage suvandi Lülita sätted sisse valik „Lülita kiire käivitamine sisse (soovitatav)” ja seejärel klõpsake nuppu “Salvesta muudatused”.

Me ei soovita teil kiire käivitamise keelata, kui teil pole selleks mõjuvat põhjust. See aitab teie arvutil suurema osa ajast kiiremini käivituda ja saate alati täieliku väljalülitamise eelnevalt käsitletud trikkidega. Kuid kui teil on kunagi vaja süsteemiprobleemide lahendamiseks arvuti välja lülitada ja taaskäivitada, pidage täieliku väljalülitamise klõpsamiseks nuppu „Taaskäivita” või hoidke all nuppu „Shut Down” klõpsates.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found