Kuidas (ja millal) lähtestada oma Macis SMC

Teie Mac käitub naljakalt ja olete proovinud kõike: taaskäivitage arvuti, lähtestage NVRAM ja kõik trikid, mis kiirendavad aeglast Maci. Sa jooksid isegi üle 50 diagnostika korraga, et näha, mis toimub, kuid ometi ei leia midagi. Mis on järgmine samm?

Viimase abinõuna võite proovida lähtestada SMC või süsteemihalduse kontroller. SMC haldab madala taseme seadeid, näiteks termo- ja akuhaldust. See on haruldane, kuid probleemid SMC-ga võivad mõjutada jõudlust ja põhjustada ka selliseid vigu nagu fännid, mis töötavad pidevalt ka siis, kui protsessori kasutamine pole kõrge. Kui teil on probleeme ja olete proovinud kõike muud, on SMC lähtestamine järgmine loogiline samm.

Täpne meetod selle tegemiseks varieerub sõltuvalt teie Mac-ist. Ühelgi Maci sülearvutil, mis on valmistatud alates 2009. aastast, pole eemaldatavat akut, see tähendab, et töö tegemiseks vajate klaviatuuri otseteed. Vahepeal tuleb Maci töölauad põhimõtteliselt lihtsalt vooluvõrgust lahti ühendada. Arutame kõiki teie võimalusi.

Mida SMC tegelikult teeb?

Mõned teie Maci funktsioonid töötavad olenemata sellest, kas see on sisse lülitatud. Näiteks: kui ühendate Maci sülearvuti toiteallika, töötavad laadija tuled ka siis, kui teie Mac on täielikult välja lülitatud. SMC teeb selle võimalikuks.

Siin on täielik loetelu sellest, mida SMC teeb, otse Apple'i veebisaidilt:

 • Vastamine toitenupu vajutustele
 • Reageerimine ekraani kaane avamisele ja sulgemisele Maci sülearvutites
 • Aku haldamine
 • Soojusjuhtimine
 • SMS (äkilise liikumise andur)
 • Ümbritsev valgustundlikkus
 • Klaviatuuri taustvalgustus
 • Olekunäidiku (SIL) juhtimine
 • Aku oleku märgutuli põleb
 • Mõne iMaci kuvari jaoks välise (sisemise) videoallika valimine

Kui mõni neist funktsioonidest käitub veidralt, võib SMC lähtestamine selle lahendada. Kuid probleemid SMC-ga võivad aeg-ajalt mõjutada ka süsteemi jõudlust. Kui teie Mac töötab aeglaselt isegi siis, kui Activity Monitor ei näita palju protsessori kasutamist, ja olete proovinud mitmeid muid toiminguid, võib SMC lähtestamine aidata.

Kas teie aku on eemaldatav?

SMC lähtestamine töötab vanematel MacBookidel, mis pakkusid eemaldatavaid akusid, pisut teisiti. Kas teie MacBookil on eemaldatav aku, on lihtne kindlaks teha: vaadake lihtsalt selle põhja. Kui näete ühte metallitükki, millel pole aku eemaldamiseks liugurit, ei peeta teie akut selle õpetuse huvides eemaldatavaks.

Kui näete siiski ristkülikukujulist lõiku kirjeldavat pragu ja läheduses on mingi mehhanism millegi avamiseks, on teil eemaldatav aku.

Järgmised mudelid ei paku Apple'i sõnul eemaldatavat akut.

 • Iga MacBook Pro, mis on tehtud pärast 2009. aasta lõppu.
 • Iga võrkkestaga MacBook Pro
 • Iga MacBook Air
 • Iga MacBook, mis on tehtud alates 2009. aastast

Nagu me ütlesime: Apple'i sülearvutitel oli pikka aega eemaldatavad patareid. Koefitsiendid on teie. Kuid SMC lähtestamine töötab erinevalt, sõltuvalt sellest, kas teil on, nii et enne jätkamist tehke see kindlaks.

SMC lähtestamine Maci sülearvutis ilma eemaldatavate patareideta

Uuenda: Kui teil on uuem Apple T2 turvakiibiga Mac (leidub paljudes 2018. aastal või hiljem välja antud Macides), peate oma Maci SMC lähtestamiseks kasutama veidi teistsugust protsessi.

Kui teil on eemaldatava akuta MacBook, saate SMC lähtestada, lülitades arvuti sisse, hoides samal ajal konkreetset kiirklahvi. Tehke järgmist.

 1. Eemaldage toide vooluvõrgust ja lülitage seejärel Mac välja.
 2. Hoidke vasakule Tõstuklahv + Juhtimine + Valik klahve alla, seejärel hoidke toitenuppu all. Hoidke kõiki nelja nuppu kümme sekundit allavajutatuna ja laske siis lahti.
 3. Ühendage toitekaabel uuesti sisse ja lülitage seejärel Mac sisse.

SMC on nüüd lähtestatud.

SMC lähtestamine vanemas Maci sülearvutis, millel on eemaldatavad patareid

Kui teil on vanem eemaldatava akuga MacBook, ei toimi ülalkirjeldatud klaviatuuri otsetee. Selle asemel peate tegema järgmist.

 1. Pange oma Mac välja.
 2. Eemaldage aku.
 3. Hoidke toitenuppu viis sekundit all ja seejärel ühendage uuesti nii aku kui ka toide. Lülitage oma Mac sisse.

Teie SMC on nüüd lähtestatud.

SMC lähtestamine Maci töölaual

Kui teil on iMac, Mac Mini või Mac Pro, on SMC lähtestamine surnud lihtne:

 1. Lülitage Mac välja, seejärel eemaldage toitekaabel.
 2. Oodake 15 sekundit.
 3. Ühendage toitejuhe uuesti sisse ja lülitage seejärel Mac sisse.

SMC on nüüd lähtestatud.

Foto autorid: cdelmoral, Rob DiCaterino


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found