Millal tasub 8K teleri ostmine?

Olete oma 4K telerist vaevu kaitsekile maha koorinud ja juba on vestlus üle läinud järgmisele suurele asjale: 8K. Mis täpselt on 8K ja kui kaua läheb aega, enne kui see on väärt täiendamist?

Kui hind langeb

Keskmise tarbija jaoks on suurim takistus hind. Lõpuks jõudsime punkti, kus 4K ekraanid on suhteliselt taskukohased. See hind langeb veelgi, kuna 4K kuvareid toodetakse ja müüakse suures ulatuses.

Paneeli tehnoloogia areneb pidevalt. Aastal 2019 debüteerisid 8K telerid CES 2020 turul ja domineerisid põrandal. Nüüd toodavad neid kõik suuremad paneelitootjad, sealhulgas audiovisuaalsed hiiglased, nagu Samsung, LG ja Sony.

Uus tehnoloogia on kallis, kuna mastaabisäästu lihtsalt pole. Kulusid on raske minimeerida, kui teie peamised kliendid on vara kasutuselevõtjad. Nüüd, kui need paneelid sisenevad suurtootmisse, hakkab valmistamise hind langema.

Sony lasi 2012. aastal müüa ühe esimese 4K teleri hinnaga 25 000 dollarit. See oli veidi rohkem kui kõrge eraldusvõimega LCD-paneel ja sellel puudusid sellised funktsioonid nagu kõrge dünaamilise vahemiku (HDR) või FreeSynci tugi. Viimase kaheksa aasta jooksul on paneeli tehnoloogia täielikult muutunud. Sellised tehnoloogiad nagu HDR on osutunud saate tõelisteks tähtedeks.

Soovi korral saate kohe osta 8K teleri. Sony seeria MASTER algab 9999 dollarist ja ulatub täpselt 59 999 dollarini. Need pole mitte ainult kallid, vaid pole ka täiesti tulevikukindlad. Pole teada, millised lisatehnoloogiad ilmuvad standardi küpsemiseks kuluva aja jooksul.

Nagu Sony debüüt, pole ka varased 4K telerid ajaproovile liiga hästi vastu pidanud. Neil puudub tänapäevaste OLED-, QLED- ja Mini-LED-mudelite dünaamiline ulatus ja kontrastsussuhe. Need olid ka tol ajal kallid, täpselt nagu praegused 8K mudelid. Parem on oodata lähitulevikku.

SEOTUD:8K teler on saabunud. Siin on see, mida peate teadma

Kui seal on palju 8K sisu

Üks peamisi asju, mis 4K kasutuselevõttu pidurdas, oli sisu puudumine. Kui see esimest korda 2012. aastal sündmuskohale puhkes, oli 4K-sisu tootmine kallis äri. 4K kaamerad olid kallid ja reserveeritud peamiselt professionaalsetele filmitegijatele. Kaadri töötlemine ja redigeerimine nõudis ka kalleid, võimsaid arvuteid.

Aja jooksul on 4K-ga seotud kulud langenud, kuna kaamerad on muutunud tavalisemaks ja arvutid on muutunud võimsamaks. Kui 4K-sisu oli odavam toota, toodeti 4K-s rohkem sisu. Sama kehtib ka 8K puhul.

Praegu pakuvad 8K sisu väga vähesed voogesitusplatvormid. Euroopas ja Jaapanis on käputäis teenuseid, kuid Netflix, Hulu, HBO ja teised rasked lööjad ületavad praegu 4K. YouTube'is on 8K sisu, kuid seda pole võimalik filtreerida - see on praegu alla 4K.

Kuni 8K sisu pole hõlpsasti võimalik hankida kas tellimuse kaudu või veebi suurima videomajutusteenuse kaudu, pole 8K lihtsalt seda väärt.

Uuendamine võib aidata tühimiku täita, kuni kohalik 8K sisu muutub tavapäraseks. Parimad 4K telerid sisaldavad juba keerukaid suurendamise algoritme, mis interpoleerivad piksleid pildikvaliteedi parandamiseks, selle asemel, et lihtsalt pilti venitada.

Kuigi suuremahuline sisu ei saa kokku leppida kohalike 8K videomaterjalide tajutava (või tegeliku) eraldusvõimega, näeks 4K sisu siiski 8K ekraanil parem välja.

SEOTUD:Mis on teleris "suurendamine" ja kuidas see töötab?

Kui teie Internet on kiirem

Netflixi andmetel kulutab tund 4K HDR-sisu voogesitust 7 GB ribalaiust ja nõuab vähemalt 25 Mb suurust ühendust. Need on hinnangud ja tegelikud arvud varieeruvad, kuid võtame need praegu nimiväärtusega.

Kuna 8K materjalil on topelt vertikaalne ja horisontaalne eraldusvõime 4K, on ​​ekraanil korraga neli korda suurem pikslite arv. See on neli korda suurem 4K-pildi saamiseks vajalikest andmetest. Nendel numbritel kulutaks 8K HDR-sisuline tund 28 GB ribalaiust ja vajaks vähemalt 100 Mb ühendust.

Speedtesti andmetel on ülemaailmne keskmine fikseeritud lairibaühenduse kiirus umbes 75 Mb ja alla 40 Mb. See tähendab, et vähemalt pool maailma elanikkonnast kogeb kiirust alla selle keskmise. Isegi USA-s, mis on praegu maailmas kaheksandal kohal ja keskmise allalaadimiskiirusega 134 Mb, on saadaolevas kiiruses suuri erinevusi sõltuvalt teie elukohast.

See arv peab märkimisväärselt paranema, enne kui voogedastusteenused saavad täielikult 8K-le pühenduda. Kuna mängude ja filmide füüsiline müük väheneb jätkuvalt, on selge, et Internet on tuleviku sisu edastamise infrastruktuur. Ja see infrastruktuur peab arenema, et täita homsed andmemahukad nõudmised.

Võimalik, et 5G mängib rolli 8K voogesituse lahenduses. Aastal 2019 tegi Samsung SK SKTECOMiga koostööd 8K kuvakontseptsiooni tootmiseks, mis kasutab 5G kiirust sisu voogesitamiseks kiiremini kui püsi lairibaühendus. See on veel kaugel elujõulisest lahendusest, sest enamik riike pole veel 5G-d laialdaselt kasutusele võtnud. Ja Apple pole veel 5G-ga ühilduvat iPhone'i välja andnud.

Kui enamik nutitelefonidest suudab 8K videot salvestada

4K andurite kasutuselevõtt tarbijatel mängis suurt rolli 4K andmisel üldsuse kätte. Nutitelefonid said 4K-viisi pildistada enne, kui 4K-telerid olid laialt levinud ja taskukohased.

2014. aastal tutvustas Sony FDR-AX100, esimest “prosumer” 4K kaamerat, mille jaehind oli 2000 dollarit. Samal aastal tutvustas Samsung Galaxy S5, üht oma esimestest telefonidest, millel on 4K sensor. Apple järgis seda aasta hiljem, vabastades iPhone 6s ja 6s Plus.

Need edusammud aitasid 4K-d tarbijate meelest normaliseerida. See muutis tehnoloogia futuristlikust moesõnast lihtsalt üheks muuks, mida teie nutitelefon teha saaks.

Pole tähtis, kas need varased 4K nutitelefoni andurid andsid korralikke 4K videomaterjale (nad ei teinud seda); see oli märk tulevastest asjadest.

Oleme 8K videot salvestavate nutitelefonide äärel. Qualcomm avaldas selle aasta alguses 8K filmimaterjali jaoks tehtud haagise oma Snapdragon 865 5G kiibiga.

Kui arvestada, et paljud inimesed lepivad endiselt oma seadmete 4K võimalustega, võib kuluda neli või viis aastat, enne kui 8K on sama laialt levinud kui täna 4K.

Kui PlayStation 6 (või 7) on välja antud

PlayStation 5 ja Xbox Series X käivitatakse 2020. aasta lõpus, tuues sisse esimese tõelise 4K põlvkonna konsoolid. Nii Sony kui ka Microsoft andsid välja ajutised konsoolid, mis suudaksid mingisuguse 4K-ga hakkama saada, kuid mängude kujundamisel lähtuti ikkagi 1080p baasist.

Xbox 360 ja PlayStation 3 krediteeritakse sageli nende rolli eest HD-üleminekul. Lõpuks loobusid inimesed oma suurtest ja mahukatest standardlahutusega kineskoopteleritest õhemate LCD-paneelide kasuks, millel on HD-valmis kleebised. Konsool, mis suudaks väljastada 1080p signaali, õigustas enamiku mängijate jaoks uue teleri ostmist.

Sama kehtib tõenäoliselt 4K ja Xbox Series X või PlayStation 5 kohta. Kui ostate uusimate mängude mängimiseks konsooli, tahate tõenäoliselt, et need näeksid välja parimad. Kui varakult kasutuselevõtjatel on juba 4K ekraanid, saabub neid veelgi, kui konsoolid on küps ja suure eelarvega eksklusiivsed mängud.

Me isegi ei tea, kas seal on PlayStation 6 konsool, kuid enamik mängijaid ei näe neid niipea minema. Kuna turg eeldab iga uue põlvkonna konsoolide puhul mingisugust põlvkondlikku hüpet, tundub üleminek 8K-le loogilise järgmise sammuna.

Ainus küsimus on, kas riistvara on selleks hetkeks piisavalt hea. Lõppude lõpuks kulus 4K-le ülemineku lõpuleviimiseks kaks põlvkonda konsoole.

Kui inimesed räägivad 16K-st (või mis iganes edasi saab)

Kuigi praegu spekuleerime 8K tuleviku üle, on 4K alles sisse elamas. Enamikul voogedastusteenustel on korralik 4K sisu kogu. Paljusid vanemaid filme ja telesaateid muudetakse uuesti ja muudetakse nõudlusele vastavaks 4K-ni. Näeme ka kahe järgmise põlvkonna mängukonsoolide turule toomist, mis mõlemad toetavad 4K loomulikult.

Muidugi, selleks ajaks, kui maailm on 8K jaoks valmis, lülitub vestlus 10K-le või 16K-le või muule, millest me pole veel kuulnud. Tehnikamaailmas on see alati järgmine suur asi, isegi kui praegune suur asi on endiselt põnev.

Ära osta veel ühte

Alates 2020. aasta algusest on 8K teleri ostmine halb mõte. Sisu pole olemas, see on väga kallis ja paneeli tehnoloogia areneb kiiresti. Selleks ajaks, kui 8K on parimaks ajaks valmis, on mikro-LED-ekraanide tootmiskulud dramaatiliselt langenud.

Paremini kulutate selle raha võimekale 4K-ekraanile, PlayStation 5 või Xbox Series X-le ja Premium Netflixi tellimusele.