Kuidas puhastada duplikaatkontakte oma iPhone'is

Kui kasutate oma iPhone'i korraga mitme aadressiraamatu haldamiseks töölt, koolist või isiklikust elust, olete tõenäoliselt juba varem kokku puutunud kontaktide duplikaatide probleemiga.

Sageli, kui kolmandate osapoolte rakendused, nagu Facebook, Gmail või Outlook, üritavad teie telefoni kontaktandmeid importida, kui ühe teenuse teave ja teie seadmesse juba kohapeal salvestatud teave on isegi veidi erinev, läheb kogu süsteem segamini ja võite saada käputäie kontaktlehti, mis kõik kuuluvad samale sõbrale või kolleegile kontorist.

Sõltuvalt sellest, kui palju inimesi teate ja kui palju teenuseid nad kattuvad, võib selle probleemi lahendamine olla nii lihtne kui paar pühkimist, kui ka piisavalt monotoonne, et kedagi hulluks ajada. Siin on meie lahendus mõlemale.

Duplikaatkontaktide käsitsi eemaldamine

Kui teil on siin-seal ainult mõni duplikaatkontakt, on kõige parem, kui eemaldate need käsitsi ise. See meetod on nii lihtne kui võimalik ja algab kontaktide loendi sisestamisest.

Selles näites näete, et olen "kogemata" lisanud sama sõbra kaks korda, mõlemal on sama number ja identifitseerimisteave. Selle parandamiseks klõpsake lihtsalt ühel kontaktil (kui andmed on identsed, ärge muretsege, kumba teelt kõrvale visatakse) ja klõpsake paremas ülanurgas nuppu „Muuda“.

Kui redigeerimisfunktsioon on aktiivne, kerige lehe allserva, kust leiate valiku „Kustuta kontakt”.

Puudutage seda kindlasti kaks korda, kuna esimene kuvab ainult kinnitusviiba ja teine ​​on see, mis kontakti tegelikult prügikasti viskab. Ja just nii tehakse duplikaat.

iTunes, iCloud ja iYou

Ja kuigi see meetod on kõik hästi ja hea, kui sortimiseks on ainult mõned telefoninumbrid, siis kui leiate kunagi, et vaatate alla hulgi kontaktide dubleerimise olukorda, on selle probleemi jaoks mitmeid erinevaid abinõusid esiteks probleem.

Praegu on kõige tavalisem süüdlane telefoni kogemata sünkroonimine iTunes'i kaudu (versioon 10 või vanem, probleem lappiti välja 11-s), samal ajal kui teie seadmega on samal ajal seotud ka kas iCloudi või Outlooki konto.

Sama probleem võib tekkida ka teiste e-posti rakenduste ja aadressiraamatute impordi puhul, sealhulgas nii Gmail kui ka Yahoo. Kui teie seadme kohalikus aadressiraamatus jagatakse paljusid samu numbreid sõprade, pereliikmete või töökaaslaste e-posti kontodega, impordib iPhone mõlemad mõlemad samasse loendisse, ilma et see kattuvat teavet ise ühendaks.

Mõnikord võib see digitaalsete mustade raamatute mashup põhjustada kümneid, isegi sadu kontakte, mis jäävad otse ühte nimekirja üksteise külge kinni. Muidugi, kui iga valesti suhtletud kontakti käsitsi läbimine ei tundu teie idee heast ajast - õnneks on selleks ka rakendus.

Duplikaatkontakti probleemi lahendamiseks kasutage rakendust Cleaner

Uuenda: Allolev rakendus pole enam saadaval. App Store'is on palju muid rakendusi, mis saavad seda teha - lihtsalt avage oma iPhone'is App Store ja otsige "duplikaatkontakte".

Meile meeldib Cleaner, kuna enamus selle kõige kasulikumatest funktsioonidest ei sisaldu põhiversioonis tasuta, vaid see töötab ka kõigi teie kontaktide jaoks, et otsida puuduvat teavet, mille olete võib-olla unustanud täita, ilma et oleksite pidanud seda tegema küsima.

Kõik kontaktid, millel puuduvad nimed, numbrid, e-posti aadressid või grupitunnused, märgistatakse üles, et saaksite iga kontakti eraldi läbi käia ja need puhastada või jätta need alles, kui need on juba teie maitse järgi seadistatud.

Vähe sellest, kuid rakendus ulatub isegi oma kategooriate loomiseni, mis aitavad teil eelnevalt kindlaksmääratud alarühmadesse sõeluda. Näidete hulka kuuluvad jaotis „Hiljuti lisatud” (loetletud kuupäeva järgi), „Eelseisvad sünnipäevad” ja isegi kontaktid, mis on sortitud üksikute ettevõtete poolt, kus nad töötavad.

Kuid nendest boonuslisanditest poleks palju kasu, kui Cleaneril poleks midagi head, mida selle nimi osutab: kõigi kontaktide puhastamine ühe nupuvajutusega.

Ühenda või Puhasta

Cleaneri kasutamiseks peate kõigepealt sisse logima oma lingitud Facebooki või Google'i kontoga või looma rakendusega otse oma.

Pärast seda palutakse teil kuvada allolev ekraan, kus palutakse teil praegune kontaktide loend varundada, igaks juhuks, kui midagi korrastamise käigus kustutatakse.

     

Teil on võimalus varukoopia fail kas oma Cleaneri kontole salvestada või iOS-i rakenduse Mail kaudu endale e-postiga saata.

Soovitan kasutada mõlemat, sest sadade kontaktide korraga käsitsemisel ei saa kunagi olla liiga ettevaatlik.

Järgmisena skannib rakendus teie kontaktiloendi automaatselt ja annab teile loetelu kõigist duplikaatidest, mida tuleb käsitleda. Nagu käsitsi eemaldamise sammude puhul, olen ka mina seadistanud kaks samanimelist telefoninumbrit, mille Cleaner suutis kohe kätte saada.

Igal võimalikul konfliktil on oma viip, kus saate vaadata iga kontakti üksikasju ja kontrollida, kas tegemist on vale või kinnitatud kirjega.

Minu puhul suutis Cleaner välja tõmmata ainult ühe paari, mille saab ilma lisakuludeta iseseisvalt liita või kustutada. Puudutades ülal esiletõstetud eelvaate valikut, näete isegi, kuidas viimane kontakt pärast liitmist välja näeb.

  

Siin on üks hoiatus: kui rakendus leiab korraga rohkem kui 10 dubleeritud aadressi, näete viipa, mis küsib, kas soovite kõik kontaktid üheaegselt ühendada, mitte igaüks käsitsi. Kahjuks see ei toimi, kui te ei veritse Pro versiooni eest rohkem kui 1,99 dollarit, kuid see on väike hind, mida peate maksma Cleaneri pakkumiste eest, kas te ei arva?

 

Nii et järgmine kord, kui üritate onu Dani kätte saada (no mitte see onu Dan, muud Onu Dan, teie ema poolel), kuid pole kindel, kas tema number on õige või lihtsalt teine ​​duplikaat, saate staatilise kiireks sorteerimiseks kasutada selliseid rakendusi nagu Cleaner.