Kuidas Chromebookis fotot teha

Teie Chromebook on varustatud sisseehitatud kaameraga, mida saate kasutada piltide tegemiseks oma sotsiaalmeedia kontodele postitamiseks või sõprade ja perega jagamiseks. Chromebookis pildistamiseks toimige järgmiselt.

Kuidas fotot teha

Google tõi hiljuti välja Chrome OS 76-i stabiilsuse, mis sisaldas hulgaliselt uusi funktsioone, nagu Virtuaallauad ja rakenduse Kaamera ümberkujundamine. Google nihutas päästiku ja kaamera režiimi asukohta, lisas horisontaalrežiimi ja viis katiku kiirusesse hädavajalikke parandusi.

Selle õpetuse jaoks kasutame Chromebooki varude põhirakendust, ehkki saate Play Play poest kasutada mis tahes kaamerarakendust, mida soovite.

Esmalt avage oma Chromebookis rakendus Kaamera. Leiate selle käivitusmenüüst. Puudutage klaviatuuril nuppu „Otsi” ja otsige valikut „Kaamera”. Teise võimalusena klõpsake nuppu „Kõik rakendused” ja otsige üles kaameraikoon.

Kui rakendus avaneb, klõpsake pildi klõpsamiseks paremal pool asuvat päästikut.

Vaikimisi on foto tehtud horisontaalasendis. Kui aga klõpsate päästiku ees nuppu „Ruut“, on teie fotod ruudukujulised, võrdsete portree- ja maastiku mõõtmetega.

Niipea kui päästikule vajutate, kuvatakse paremas alanurgas viimase pildi pisipilt. Veelgi suuremate fotode jäädvustamiseks võite vajutada päästikule.

Kolm täiendavat ikooni akna vasakus servas pakuvad teile veelgi rohkem abi Chromebookis fotode tegemisel. Järgmise toimingu tegemiseks klõpsake mõnel neist.

  • Peegeldage fotot: Pöörake kaamera perspektiivi vasakult paremale.
  • Kasutage ruudustikujooni: Enne pildi klõpsamist lisage ruudustik, mis aitab teil pilti sirgendada.
  • Taimer: Tehke viivitatud taimeri abil fotosid.

Märge:Kui teie Chromebookis on rohkem kui üks kaamera või kui ühendasite täiendava kaamera USB kaudu, näete aktiivsete kaamerate vahel vahetamiseks neljandat ikooni.

Kaamera ruudustiku suurust või taimeri pikkust saate kohandada, klõpsates hammasrattaikoonil. See viib teid menüüsse Seaded.

Eelistuste muutmiseks klõpsake kas „Võrgu tüüp” või „Taimeri kestus”. Saate valida vastavalt 3 × 3, 4 × 4 ja kuldse suhte ning 3- või 10-sekundilise viivituse vahel.

Kuidas oma fotosid leida

Kui olete pildistamise lõpetanud, peate fotod oma Chromebookist üles leidma, et neid oma sõprade ja perega vaadata, muuta ja jagada. Seda saab teha otse kaamera rakendusest või rakenduse Failid seest. Nii toimige järgmiselt.

Märge:Teie fotod salvestatakse automaatselt rakendusse Failid, kui teie Chromebook töötab Chrome OS-i versiooniga 69 või uuem.

SEOTUD:Chromebooki värskendamine

Kaamera rakenduse kasutamine

Nagu eespool mainitud, ilmub kohe pärast foto tegemist katikuikooni alla paremas alanurgas viimase pildi pisipilt. Foto vaatamiseks rakenduses Galerii klõpsake pisipildil.

Pärast rakenduse Galerii avanemist näete akna allosas kõiki oma fotosid. Klõpsake ühel, et seda kuvada vaatamisalas.

Kui te ei soovi enam fotot, valige see ja klõpsake siis akna ülaosas prügikastiikooni.

Faili eemaldamiseks klõpsake nuppu „Kustuta“.

Rakenduse Failid kasutamine

Esmalt avage oma Chromebookis rakendus Failid. Leiate selle käivitusprogrammist, puudutades klaviatuuril nuppu „Otsi” ja otsides valikut „Failid”. Teise võimalusena klõpsake nuppu „Kõik rakendused” ja otsige ikooni.

Salvestatud fotode vaikekataloogi leiate rakenduse Failid vasakul küljel jaotisest Minu failid> Allalaadimised.

Klõpsake siin fotol ja valige siis akna ülaosast, mida edasi teha. Klõpsake nuppu „Ava“, et otsustada, millise rakenduse abil pilt avada, ikooni Jaga, et see sõbrale saata, või prügikastiikooni, et pilt Chromebookist kustutada.

Kui olete klõpsanud nupul „Ava“, saate valida ka „Muuda vaikeseadet“, kui soovite, et teie pildid avaneksid muus rakenduses kui Galerii.