Kuidas kohandada ja kohandada oma süsteemsete salve ikoone Windowsis

Kõiki rakendusi ei töötata esiplaanil. Mõni istub vaikselt taustal, tehes teie jaoks ikooniga märguandealal tööd - ka tavaliselt (kuid ilmselt valesti) süsteemisalve nime all. Windows aitab teil seda segadust hallata, juhtides, millised ikoonid kuvatakse teie tegumiribal ja kas teatud süsteemiikoonid üldse ilmuvad.

Windows 10-s

Windows peidab tegumiriba ruumi vabastamiseks automaatselt mitmed ikoonid teavitusalal. Kõigi oma teavitusala ikoonide nägemiseks klõpsake teavitusala ikoonidest vasakul ülespoole suunatud noolt.

Saate kiiresti kohandada, kas ikoon ilmub teie tegumiribale või sellele salvele, lohistades selle kahe ala vahel.

Windows 10-s pääsete üksikasjalikumale seadele juurde, paremklõpsates tegumiribal ja valides „Seaded”.

See viib teid otse ekraanile Seaded> Isikupärastamine> Tegumiriba.

Kerige alla jaotiseni „Teatamisala” ja klõpsake linki „Valige tegumiribal kuvatavad ikoonid”.

Siin oleva loendi abil saate kohandada, millised ikoonid tegumiribal kuvatakse. Ikoonid, mille olekuks on valitud Sees, ilmuvad tegumiribale, ikoonid, mille olekuks on seatud Väljas, peidetakse ülesnoole taha.

Kui soovite, et Windows näitaks neid alati tegumiribal, lubage ekraani ülaosas liugur „Kuva alati kõik teavitusalas olevad ikoonid”. Ülesnool kaob ja kõik teie avatud teavitusala ikoonid kuvatakse alati tegumiribal.

Süsteemi ikoonide - näiteks kella, helitugevuse, võrgu ja toite ikoonide - kohandamiseks minge tagasi eelmisele paanile ja klõpsake teavitusala all lingil „Süsteemi ikoonide sisse- või väljalülitamine”.

Kuvatavate ikoonide konfigureerimiseks kasutage siin olevaid valikuid. Siinsed valikud toimivad teisiti - kui keelate siin ikooni, ei kuvata seda üldse märguandealal - isegi üles noole taga. Kui lubate siin süsteemiikooni, kuid keelate selle ekraanil „Valige, millised ikoonid kuvatakse tegumiribal”, kuvatakse see üles noole taga.

Windows 7 ja 8

Samuti peidavad Windows 7 ja 8 ikoonid ülesnoole taha, et säästa tegumiriba ruumi. Kõigi teavitusala ikoonide kuvamiseks klõpsake noolt üles.

Kontrollige, kas ikoon ilmub teie tegumiribale või sellele salvele, lohistades selle kahe ala vahel.

Teavitusala ikoonide täiendavaks kohandamiseks klõpsake ülanoole taga lingil „Kohanda”. Võite ka paremklõpsata tegumiribal, valida „Properties“ ja klõpsata ilmuvas aknas Taskbar ja Start Menu Properties nupul „Customize“.

Näete loendit ikoonidest, mis on ilmunud teie teavitusalal. Kui soovite, et ikoon ilmuks alati tegumiribal, valige selle ikooni jaoks käsk „Kuva ikoon ja märguanded”. Ikooni peitmiseks üles noole taha, välja arvatud juhul, kui see peab teile märguannet näitama, valige käsk „Kuva ainult märguandeid”. Ikooni peitmiseks üles noole taha ja selle kuvamise peatamiseks isegi siis, kui see soovib märguannet näidata, valige „Peida ikoon ja märguanded”.

Kui soovite, et Windows kuvaks tegumiribal alati kõik jooksvad märguandeikoonid ja ei peitaks ühtegi ülespoole suunatud noole taha, aktiveerige suvand "Kuva alati kõik tegumiribal olevad ikoonid ja märguanded". Kui soovite muudatused hiljem tagasi võtta, klõpsake siin linki „Taasta ikooni vaikekäitumine”.

Windowsi sisseehitatud süsteemiikoonid - näiteks kella, helitugevuse, võrgu, toite ja tegevuskeskuse ikoonid - konfigureeritakse eraldi. Nende konfigureerimiseks klõpsake akna allosas linki „Süsteemi ikoonide sisse- või väljalülitamine”.

Ikooni peitmiseks valige siin selle ikooni jaoks valik „Väljas”. See ekraan töötab erinevalt esimesest. Kui keelate siin ikooni, kaob see teie tegumiribalt täielikult ja seda ei kuvata isegi üles noole taga.

Näiteks kui määrate siin helitugevuse ikooni olekuks „Väljas”, ei kuvata seda teie tegumiribal üldse. Kui määrate siin helitugevuse ikooni olekuks „Sees” ja helitugevuse ikooniks „Kuva ikoon ja märguanded”, kuvatakse see teie tegumiribal. Kui määrate helitugevuse ikooni olekuks „Sees” ja selle väärtuseks „Peida ikoon ja märguanded”, peidetakse see ülesnoole taha.

Eemaldage töötavad programmid teavitusalalt täielikult

SEOTUD:Kuidas muuta Windows 10 arvuti alglaadimine kiiremaks

Kui soovite tõesti oma teavitusala puhastada, saate rakendused täielikult sulgeda ja takistada nende automaatset alustamist arvutist - see vabastab ka mõned süsteemiressursid.

Te ei soovi kõiki oma teavitusalas töötavaid rakendusi sulgeda. Paljud neist rakendustest on ühel või teisel põhjusel kasulikud. Näiteks sisaldavad paljud riistvaradraiverid riistvarautiliite, mis töötavad taustal ja jäävad teie teavitusalale. Või võivad mõned rakendused lubada teil faile reaalajas sünkroonida, näiteks Dropbox. Need on asjad, mida soovite hoida avatud.

Teatisealal töötavate rakenduste sulgemiseks võite sageli lihtsalt paremklõpsata neid ja valida „Exit” või „Quit”. Kui lähete selle programmi suvanditesse, võite leida eelistuse, mis kontrollib, kas see kuvatakse teie teavitusalal või mitte.

Windows 8 ja 10 on ka tegumihalduri sisseehitatud integreeritud käivitushaldur. Selle abil saate kiiresti kontrollida, milliseid rakendusi arvutisse sisselogimisel käivitatakse. Windows 7-s on see haldur osa msconfig tööriistast, mitte tegumihaldurist.