4 varjatud akende haldamise nippi Windowsi töölaual

Windowsil on üsna palju funktsioone akende automaatseks korraldamiseks, nende kõrvuti asetamiseks või ekraanil paanimiseks. Need funktsioonid on natuke peidetud, nii et te ei pruugi neid märganud.

Kasutasime siin Windows 7-d, kuid kõik need trikid töötavad ka Windows 8 või 10 puhul, välja arvatud need, mis vajavad tegumihaldurit. Paljud trikid töötavad ka Windowsi varasemate versioonidega.

Aero Snap kõrvuti asetsevatele akendele

SEOTUD:Aero pole Windows 8-s kadunud: Aero funktsioonid, mida saate endiselt kasutada

Aero Snap on äärmiselt kasulik. Seda tutvustati koos Windows 7-ga, kuid see on saadaval ka Windows 8 ja Windows 10. Microsoft ütleb, et nad said Aerost lahti Windows 8-s, kuid Snap on üks Aero funktsioonidest, mis on Windows 8-s ja 10-s endiselt saadaval.

Funktsioon Snap muudab akna pooleks ekraanist, mis muudab kahe akna külg külje korraldamise hõlpsaks ilma käsitsi suurust muutmata ja neid ümber paigutamata. Aero Snapi kasutamiseks hoidke Windowsi klahvi all ja vajutage vasak- või paremnooleklahvi. Praeguse akna suurust muudetakse ja see asetatakse ekraani vasakule või paremale küljele.

Võite klõpsata ka akna tiitliribal, hoida hiire nuppu all ja lohistada akna tiitliriba ekraani vasakule või paremale servale. Näete kuju, milleks aken saab, eelvaadet. Lükake aken ekraani servale ja selle suurust muudetakse automaatselt, et see asuks ekraani vastaval küljel.

Windowsi maksimeerimine, taastamine ja minimeerimine

Akna maksimeerimiseks võite lohistada ka selle tiitliriba. Lohistage see lihtsalt ekraani ülemisse serva. . Näete kuju, milleks aken saab, eelvaadet. Vabastage hiirenupp ja aken võtab kogu ekraani. Kui haarate hiirega tiitliriba ja lohistate selle ekraani ülaosast eemale, taastatakse aken oma eelmise suurusega.

Klaviatuuri otseteede abil saate akna maksimeerimiseks vajutada Windowsi klahvi + ülesnoolt või maksimeeritud akna taastamiseks klahvi Windows Key + allanoolt. Akna minimeerimiseks vajutage uuesti Windowsi klahvi + allanoolt.

Akade kaskaad, virnastamine või paanide kuvamine tegumiribalt

Paremklõpsake tegumiribal ja näete kolme aknahalduse valikut - kaskaadiaknad, akende kuvamine virnastatud ja akende kuvamine kõrvuti. Samuti näete suvandit „Võta tagasi”, kui paremklõpsate tegumiribal pärast mõnel neist suvanditest klõpsamist.

Valik Kaskaadi aknad korraldab teie avatud aknad kaskaadina, võimaldades teil näha kõiki nende tiitliribasid korraga. See valik pole kõige otstarbekam.

Valik Kuva akende virnastamine on natuke huvitavam, kuna see võimaldab teil aknaid vertikaalselt üksteise otsa laduda. Tõenäoliselt pole see ideaalne tavaliste laiekraaniga ekraanide jaoks, kuid mõnes olukorras võib see olla kasulik.

Valik Kuva aknad külg külje kõrval on veelgi huvitavam, kuna see võimaldab teil lasta Windowsil oma avatud aknad automaatselt üksteise kõrval korraldada. See on nagu Aero Snap, kuid see võimaldab teil korraldada kolm või enam akent automaatselt nii, et need asetseksid üksteise kõrval - see on kasulik suurte laiekraaniga kuvarite mitme ülesande täitmiseks.

Korraldage Windows tegumihalduris

SEOTUD:8 asja, mida te ei teadnud, et saate teha Windows 7 tegumihalduris

Samuti saate avada tegumihalduri tegumiriba paremklõpsuga menüüst või vajutada klahvikombinatsiooniga avamiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Escape. Tegumihalduril on paljude muude varjatud funktsioonide hulgas mõned integreeritud akende haldamise võimalused.

Märge: Microsoft tutvustas Windows 8-s uut tegumihaldurit ja sellel pole enam akende loendipaani ega ühtegi aknahalduse funktsiooni. Windows 8-s ei saa kasutada järgmisi trikke - tõenäoliselt eemaldas Microsoft need, kuna neid kasutati nii harva.

Klõpsake tegumihalduris Windowsi menüüd ja saate valida horisontaalselt või vertikaalselt. Huvitav on see, et need valikud näivad korraldavat aknaid teisiti kui tegumiriba valikud, paanides neid nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt viisil, mis võimaldab ekraanil korraga kuvada võimalikult palju aknaid.

Vahekaardil Rakendused kuvatakse kõigi teie avatud rakenduste akende loend ja see võimaldab teil teha mõningaid täpsemaid trikke. Siin mitme akna valimine võimaldab teil automaatselt korraldada ainult kindlaid aknaid.

Oletame näiteks, et tahtsime kolm konkreetset akent kõrvuti kuvada. Kõigepealt valisime kolm akent, hoides all klahvi Ctrl ja klõpsates iga akna nimel. Järgmisena paremklõpsake valitud akent ja valige suvand Vertikaalselt paan. Windows korraldab kolm akent automaatselt üksteise kõrval.

Mõni neist funktsioonidest on kasulikum kui teised. Funktsioon Snap on ülioluline mitme töölaua rakendusega korraga mitme töö tegemiseks. Plaatide funktsioone ei kasutata nii sageli, kuid need võivad olla väga kasulikud, kui teil on suur monitor ja peate ekraanil korraldama palju aknaid, nii et need oleksid kõik korraga nähtavad.