Mis on Nest Aware ja kas peaksite tellimuse eest maksma?

Kui soovite, et teie Nest Cam salvestaks videosalvestisi pilve, et saaksite neid hiljem hankida, peate registreeruma ettevõtte Nest Aware'i tellimisteenuse kasutajaks. Kuid kas seda tasub osta pikas perspektiivis?

Uuenda: Selle artikli kirjutasime algselt 2017. aastal. 2020. aasta mais muutis Google Nest Aware odavamaks.

Mis on Nest Aware?

SEOTUD:Pesa kaamera seadistamine

Nest Aware on Nesti tellimisteenus Nest Cami kasutajatele, mis võimaldab muude funktsioonide kõrval salvestada videosalvestisi pilves kuni 30 päeva. Nest Cam'i ostes saate tasuta 30-päevase prooviversiooni, kuid pärast seda peate selle kasutamise eest maksma, kui soovite seda edasi kasutada.

Nest Aware'i suurim funktsioon on 24/7 salvestamine - ilma Nest Awareita saate vaadata ainult pilte, mis tehakse alati, kui liikumine tuvastatakse, ja isegi siis hoitakse neid ainult kuni kolm tundi.

Nest Aware on üsna kohustuslik ka siis, kui teil on uuem Nest Cam IQ ja soovite selle näotuvastustehnoloogiat ära kasutada, kuna see on ainus viis selle funktsiooni saamiseks.

Samuti saate ära kasutada „tegevuspiirkondi”, mis võimaldavad teil esile tõsta teatud osa sellest, mida Nest Cam näeb ja saab liikumishoiatusi, kui selles konkreetses piirkonnas midagi avastatakse. See võib olla suurepärane, kui soovite möödasõitvaid autosid häälestada ja keskenduda ainult sõiduteele või kõnniteele.

Valida on kahe erineva tellimispaketi vahel. Mõlemal on samad funktsioonid, mille ainus erinevus on see, kui kaua salvestisi pilves hoitakse. Pakume odavat plaani, mis salvestab videosalvestisi kuni 10 päevaks. See maksab 10 dollarit kuus (või 100 dollarit aastas) ja mis tahes täiendav Nest Cam maksab 5 dollarit kuus (või 50 dollarit aastas).

Kallim plaan võimaldab teil salvestada videosalvestisi kuni 30 päeva ja see maksab 30 dollarit kuus (või 300 dollarit aastas) koos täiendavate kaameratega, mis maksavad 15 dollarit kuus (või 150 dollarit aastas).

Kas tasub osta?

Ütlen ausalt: Nest Aware on üsna kallis. Ja isegi kui see oleks odavam, on palju teisi ettevõtteid, kes pakuvad omaenda WiFi-kaameratega videosalvestuste jaoks mingit tasuta pilvemälu, näiteks Logi Circle, Netgear Arlo ja Blink.

Kuid 8,33 dollarit kuus ei ole seda halb (kui kasutate võimalust 100 dollarit aastas) - tõenäoliselt kulutate tõenäoliselt niipalju erinevatele voogesitusteenustele nagu Spotify, Netflix ja YouTube Red. Nii et kui 24/7 salvestamine on teie jaoks midagi tõesti soovi või vajadust, seal pole tegelikult vaielda, eriti kui ainult kolm tundi salvestatud liikumise hetktõmmised lihtsalt ei lõika seda üldse.

SEOTUD:Juhtmega turvakaamerad vs WiFi-kaamerad: milliseid peaksite ostma?

Teisest küljest, kui lisate kunagi oma seadistusse rohkem Nest Cams'e, võivad Nest Aware'i kulud kiiresti kokku tõusta. Kui jõuaksite kolme Nest-kaameraga, kus kõik salvestaksid 24/7, kulutaksite Nest Aware jaoks vähemalt umbes 16,50 dollarit kuus, mis on lõpuks 200 dollarit aastas. Juba mõne aasta pärast moodustavad omandikulud kiiresti üle 700 dollari, mis sel hetkel ostaks teile tõeliselt kena eraldiseisva jälgimissüsteemi, kus oleks rohkem kui kolm kaamerat.

Ja jällegi, te ei saa tegelikult vaielda sellega, kui lihtne on Nest Cam seadistada ja kasutada, nii et maksaksite kindlasti mugavuse eest. Kuid kui otsite eelarvesõbralikumat võimalust, võib olla parem hankida tasuta pilvesalvestusega kaasas olev WiFi-kaamera.