Rakenduste ja mängude taastamine iPhone'is või iPadis

Kas saite just uue iPhone'i või iPadi, mida te varundamisest ei taastata? Kas soovite oma vanas seadmes uut algust? Pärast telefoni või tahvelarvuti seadistamist on aeg oma lemmikrakendused ja mängud taastada.

Kuidas leida varem installitud rakendusi

Kui soovite uue iPhone'i või iPadiga uut algust, on parem mitte varundamisest taastada. Värskelt lähtestatud iPhone või iPad on vigadeta, jookseb kokku harvemini ja annab teile parema aku tööea.

Siiski soovite pääseda juurde kõigile oma lemmikrakendustele. Muidugi saate neid kõiki otsida ja alla laadida, kuid on parem viis kõigi varem allalaaditud rakenduste ja mängude loendi saamiseks.

Avage App Store ja minge vahekaardile „Täna”. Konto teabe nägemiseks puudutage paremas ülanurgas oma profiiliikooni.

Puudutage siin valikut „Ostetud”.

Puudutage järgmisel ekraanil valikut „Minu ostud”.

Siin näete kõiki rakendusi ja mänge, mille olete oma iCloudi konto abil alla laadinud või ostnud. Nimekiri on järjestatud kronoloogilises järjekorras, nii et kõige uuemad allalaadimised ilmuvad kõigepealt.

Puudutage ekraani ülaosas valikut „Mitte selles iPhone'is / iPadis”, et näha loendit rakendustest ja mängudest, mida te pole veel alla laadinud.

Leidke rakendused, mille soovite taastada, ja seejärel puudutage installiprotsessi alustamiseks allalaadimisikooni.

Kui olete aastate jooksul koostanud pika loendi, puudutage ostuajaloost konkreetse rakenduse leidmiseks ülaosas olevat kasti „Otsing”.

Rakenduste taastamine iCloudi varundamisest või vanast seadmest

Ainus kord, kui saate rakendusi iCloud Backupist taastada, on iPhone'i või iPadi seadistamine. Alates iOS 12.4-st ja uuematest muutis Apple seda protsessi. Seadistusprotsessi ajal näete ekraani nimega „Andmete edastamine“. Siit saate rakendusi ja andmeid edastada juhtmeta vanast iOS-seadmest või iCloudist.

Puudutage vanast seadmest juhtmeta andmete edastamiseks valikut „Teisalda iPhone'ist / iPadist” või puudutage nuppu „Laadi alla iCloudist”, et taastada iCloudi varundusest.

Kui teie seadmel töötab iOS 12.3 või vanem versioon, näete seadistusprotsessi ajal ekraani „Rakendused ja andmed”. Puudutage siin valikut „Taasta iCloudi varundamisest” ja logige sisse oma iCloudi kontoga.

Puudutage valikut „Valige varundamine” ja valige seejärel saadaolevate iCloudi varukoopiate loendist. Järgmisena peate lihtsalt ootama, kuni teie iCloudi varukoopia taastatakse. Kõik teie rakendused laaditakse App Store'ist automaatselt alla ja varundamine taastab kõik teie rakenduse ja mängu andmed. Teil pole vaja uuesti sisse logida ega seadistada rakendusi ja mänge.

Rakenduste taastamine iTunes'i varukoopiast

Kui kasutate 5 GB tasuta iCloudi taset, on iTunes parem viis täieliku iPhone'i või iPadi varundamiseks. Lisaks, kui valite suvandi Krüptitud varundamine, saate varundada ka isiklikke andmeid, nagu Face ID, HomeKiti andmed ja rakenduse Health andmed. Nii on iPhone'i või iPadi taastamisel kõik teie rakendused ja mängud, rakenduste andmed, iCloudi andmed ja isiklik teave saadaval samas olekus, milles nad olid viimase varundamise ajal.

Enne uue seadme andmete taastamist peate oma varasest varundama. Kui teil on see endiselt olemas, avage oma Macis või arvutis iTunes ja ühendage seejärel oma iOS-seade. Seadmehalduse ekraanile minemiseks klõpsake ülemisel tööriistaribal nuppu „Seadmed”. Siit leiate jaotise „Varukoopiad” ja lülitage varundamisrežiimiks üle „See arvuti”. Vana iOS-i seadme varundamiseks klõpsake nuppu „Varunda kohe”.

ITunesist varundamise taastamiseks ühendage uus seade arvutiga. Valige tööriistaribalt seade ja klõpsake käsul „Taasta varundamine”.

Järgmises hüpikus valige loendist soovitud varukoopia, tippige parool, kui see on krüptitud, ja oodake, kuni teie rakendused ja mängud taastatakse nende varasemasse olekusse. Kui näete oma iPhone'is või iPadis ekraani "Tere", saate oma seadet kasutada.

iCloudi ja iTunes'i varukoopiad on pakettreis; nad varundavad ja taastavad kõik teie seadmes olevad rakendused ja mängud.

Kasutage kolmanda osapoole varundamise ja taastamise rakendust

Mõnel juhul võiksite varundamisprotsessi üle rohkem kontrolli saada. Näiteks soovite võib-olla varundada ja taastada ainult üksikuid rakendusi, mänge või rakenduse andmeid. Sellistes olukordades saate kasutada kolmanda osapoole iOS-i seadmehalduse rakendust, näiteks iMazing.

Avage iMazingi rakendus, ühendage oma iOS-seade ja klõpsake protsessi alustamiseks nuppu „Taasta varukoopia”.

IMazingu täisversioon maksab 44,99 dollarit, kuid see on seda väärt, kui te ei soovi oma iOS-i seadme haldamiseks kasutada iTunes'i.