Miks on mälu optimeerijad ja RAM-i võimendajad halvemad kui kasutud?

Paljud ettevõtted soovivad teile müüa „mälu optimeerijaid“, sageli arvutite optimeerimise programmide osana. Need programmid on hullemad kui kasutud - mitte ainult ei kiirenda teie arvutit, vaid aeglustavad ka seda.

Sellised programmid kasutavad ära kogenematuid kasutajaid, andes valesid lubadusi jõudluse suurendamise kohta. Tegelikult teab teie arvuti, kuidas RAM-i iseseisvalt hallata. Ta kasutab arvuti jõudluse suurendamiseks RAM-i - pole mõtet lasta RAM-ist tühjaks istuda.

Kas teie arvuti RAM on täitumas? See on hea!

Mälu optimeerijate aluseks on arusaamatus. Võite vaadata oma arvuti RAM-i ja näha, et see täitub - näiteks võib teil olla 4 GB RAM-i ja näete, et 3 GB on täis ja ainult 1 GB on varuks. See võib olla mõnele inimesele üllatav - vaadake, kui paisunud on Windowsi tänapäevased versioonid! Kuidas kavatsete kunagi käivitada nii väikese mälumahuga täiendavaid programme?

Tegelikkuses saavad tänapäevased operatsioonisüsteemid mälu iseseisvalt ise hallata. See 3 GB kasutatud RAM-i ei tähenda tingimata raiskamist. Selle asemel kasutab arvuti kiirema juurdepääsu saamiseks andmete vahemällu teie RAM-i. Ükskõik, kas need on teie brauseris avatud veebilehtede koopiad, varem avatud rakendused või muud tüüpi andmed, mida peate varsti uuesti vajama, ripub teie arvuti selle RAM-is. Kui vajate uuesti andmeid, ei pea arvuti kõvakettale lööma - see võib faile lihtsalt RAM-ist laadida.

SEOTUD:Miks on hea, et teie arvuti RAM on täis

Oluline on, et RAM-i pole mõtet tühjaks teha. Isegi kui teie RAM on täiesti täis ja teie arvuti vajab rakenduse käitamiseks seda rohkem, võib teie arvuti vahemällu salvestatud andmed koheselt teie RAM-ist visata ja kasutada seda ruumi rakenduse jaoks. Pole mõtet lasta RAM-ist tühjaks istuda - kui see on tühi, raisatakse seda raisku. Kui see on täis, on hea võimalus, et see aitab kiirendada programmi laadimisaega ja kõike muud, mis teie arvuti kõvaketast kasutaks.

Pange tähele, et allpool oleval ekraanipildil on tegelikult väga vähe vaba RAM-i. RAM-i kasutatakse vahemäluna, kuid see on siiski märgitud saadaval olevateks programmideks, mis seda peavad kasutama.

Varem viitas täielik RAM-i probleemile. Kui kasutasite Windows Vistat arvutis, mille RAM oli poole giga, oli tunda, et arvuti pidurdub pidevalt - see pidi pidevalt kõvakettale lugema ja kirjutama, kasutades kõvaketta lehefaili RAM-i ebaefektiivse asendajana. Kuid kaasaegsetes arvutites on enamasti enamiku kasutajate jaoks piisavalt RAM-i. Isegi madala hinnaga arvutitel on tavaliselt 4 GB RAM-i, mis peaks olema enam kui piisav, kui te ei tegele intensiivsete mängude mängimisega, mitme virtuaalse masina käitamisega ega videote redigeerimisega.

Isegi kui RAM oli teie jaoks probleem, pole mingit põhjust kasutada mälu optimeerijat. Mälu optimeerijad on maduõli, mis on parimal juhul kasutu ja halvimal juhul kahjulik.

Kuidas töötavad mälu optimeerijad

Kui kasutate mälu optimeerijat, näete oma arvuti RAM-i vähenemist. See võib tunduda lihtne võit - olete ju vähendanud RAM-i kasutamist, kui vajutate lihtsalt nuppu. Kuid see pole nii lihtne.

Mälu optimeerijad töötavad tegelikult kahel viisil:

  • Nad kutsuvad EmptyWorkingSet Windows API funktsiooni, sundides töötavaid rakendusi kirjutama oma töömälu Windowsi lehefaili.
  • Nad eraldavad kiiresti endale suure hulga mälu, sundides Windowsi vahemällu salvestatud andmed ära viskama ja rakenduse andmed lehefaili kirjutama. Seejärel jagavad nad mälu, jättes selle tühjaks.

Mõlemad need trikid vabastavad tõepoolest RAM-i, muutes selle tühjaks. See kõik on aga aeglane tegevus - nüüd peavad teie kasutatavad rakendused hankima vajalikud andmed lehefailist, lugema kõvakettalt ja võtma kauem aega. Kõik vahemälu jaoks kasutatavad mälud võidakse kõrvale jätta, nii et Windows peab vajalikud andmed hankima kõvakettalt.

Teisisõnu vabastavad need programmid kiire mälu, sundides vajalikud andmed aeglasemasse mällu, kus see tuleb uuesti kiirmällu tagasi viia. Sellel pole mõtet! Kõik, mida ta saavutab, on müüa teile veel üks vajaminev süsteemi optimeerimisprogramm.

SEOTUD:Arvutipuhastusrakendused on pettus: siin on põhjus (ja kuidas arvutit kiirendada)

Kui Windows vajab RAM-i, lükkab ta andmed lehefaili või viskab vahemällu salvestatud andmed igatahes ära. See kõik juhtub automaatselt, kui vaja - pole mõtet asju aeglustada, sundides seda toimuma enne, kui see on vajalik.

Nagu arvutipuhastusrakendused, on ka mälu optimeerijad pettus. Tundub, et nad teevad midagi positiivset inimestele, kes ei saa aru, kuidas mäluhaldus töötab, kuid tegelikult teevad nad midagi kahjulikku.

Kuidas oma mälu tegelikult "optimeerida"

Kui soovite rohkem RAM-i saada, jätke mälu optimeerija vahele. Selle asemel proovige vabaneda töötavatest rakendustest, mida te ei vaja - puhastage mittevajalikud programmid süsteemselt salvelt, keelake kasutud käivitamisprogrammid ja nii edasi.

Kui vajate oma tegevuseks rohkem RAM-i, proovige RAM-i juurde osta. RAM on üsna odav ja seda pole liiga raske ise installida, kasutades ühte veebis saadaval olevatest RAM-i installimisjuhenditest. Lihtsalt veenduge, et ostate oma arvutile õiget tüüpi RAM-i.

SEOTUD:Parimad näpunäited Windowsi arvuti kiirendamiseks

Jah, mälu optimeerijad võivad vabastada osa teie arvuti RAM-ist. See on aga halb asi - soovite, et arvuti kasutaks asja kiirendamiseks oma RAM-i. Pole mõtet vaba mälu omada.