Kuidas luua PDF-faili Windowsis

PDF-failid sobivad suurepäraselt oma töö jagamiseks. Windowsile, macOS-ile, Linuxile, iOS-ile ja Androidile on saadaval tasuta PDF-lugejad ja PDF-fail säilitab vormingu ükskõik kus neid kuvatakse. Kõige parem on see, et saate juba olemasolevate tööriistade abil kiiresti Windowsi muudest dokumentidest PDF-faile luua.

PDF-i loomine Windowsis on äärmiselt lihtne, olenemata sellest, kas teete seda Wordi dokumentidest, veebilehtedelt, piltidelt või mujalt.

Looge PDF-fail kõigest, kasutades Windows 10 sisseehitatud PDF-printerit

Windows 10 sisaldab sisseehitatud prindidraiverit, mis teisendab dokumendid PDF-iks. Ka seda on ülilihtne kasutada. Peate vaid printima dokumendi tavapärasel viisil ja seejärel valima printeriks suvandi PDF. Me ütleme, et dokument, kuid tegelikult saate PDF-failiks teisendada kõik, mida tavaliselt printite - tekstifailid, pildid, veebilehed, Office'i dokumendid ja mis iganes.

Siinse näite jaoks loome ühest tekstifailist PDF-faili. See pole midagi, mida te tõenäoliselt teete, kuid see on lihtne viis protsessi näitamiseks Windowsi printimise vaikeakna abil. See näeb välja veidi erinev, sõltuvalt rakendusest, kust prindite, kuid protsess on peaaegu sama, olenemata allikast.

Alustamiseks valige käsk „Prindi” mis tahes rakenduses, mida kasutate.

Järgmisena vahetate printerit. Jällegi näeb see välja Windowsi printimise vaikeaknas. See näeb erinevates rakendustes välja erinev, kuid valik jääb siiski alles. Kui olete valinud PDF-printeri, printige dokument edasi.

Printimisel avab Windows tavapärase akna Salvesta nimega, et saaksite oma uue PDF-i nimetada ja salvestada. Nii et jätkake ja pange sellele suurepärane nimi, valige salvestuskoht ja vajutage seejärel nuppu „Salvesta“.

Nüüd on teil hämmastav PDF-fail, mida jagada.

Ühendage mitu pilti üheks PDF-iks

Siin on teile veel üks kiire näpunäide. Kui teil on hunnik pilte (või muid dokumente), mille soovite ühendada üheks PDF-dokumendiks, saate seda teha otse File Exploreris.

Valige kõik failid, mida soovite kombineerida, paremklõpsake mõnda neist ja seejärel valige kontekstimenüüst käsk “Print”.

Märge: Piltide kuvamise järjestus File Exploreris on nende PDF-is kuvamise järjekord. Kui soovite neid erinevas järjekorras, nimetage enne kombineerimist pildid ümber.

Järgmisena veenduge, et saadaolevate printerite loendist oleks valitud „Microsoft Print To PDF” ja klõpsake seejärel PDF-i kõvakettale salvestamiseks nuppu „Print”.

PDF-i loomine olemasolevast Wordi dokumendist

Kui teil on Microsoft Word ja soovite selle teisendada PDF-iks, on parem seda teha Wordist kui Windowsi sisseehitatud PDF-printeri kasutamisega, sest Word teeb teisendamise ajal paremini tööd dokumendi paigutuse ja vormingu säilitamisel .

Kui teie Wordi dokument on avatud, klõpsake lindil menüüd „Fail”.

Klõpsake avaneval külgribal käsul „Salvesta nimega”.

Nüüd peate vaid oma failile nime andma, valima rippmenüüst „PDF“ ja klõpsama nuppu „Salvesta“.

SEOTUD:Kuidas teisendada Microsoft Wordi dokument PDF-iks

Funktsiooni foto: Esa Riutta / Pixabay


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found