Miks Netflix küsib "Kas te ikka vaatate?" (ja kuidas seda peatada)

Netflixis pikendatud telerivaatamisseansile minnes katkestab teid mõnikord viip, mis küsib, kas vaatate ikka saadet. Siit saate teada, miks Netflix teid pidevalt lollitab.

"Kas sa ikka vaatad?"

Netflix, nagu ka teised voogedastusteenused, näib olevat mõeldud telesaadete tõmbamiseks. Enamiku platvormi pealkirjade jaoks on kõik konkreetse hooaja kõik osad korraga saadaval. Netflix mängib saate järgmise osa automaatselt pärast praeguse saate lõppu. Samuti võimaldavad need kasutajatel vahele jätta iga saate alguskrediidi stseeni, et saaksite kiiremini sisuni jõuda.

Teenuses on siiski üks funktsioon, mis näib pärssivat bingimist. Kui olete mõnda saadet vaadanud, peatub video järsku mõne episoodi esimeste minutite jooksul. Seejärel küsitakse teilt: "Kas te ikka vaatate?" Jao jätkamiseks peate valima „Jätka vaatamist”. Vastasel juhul peatab Netflix teie vaatamisseansi.

See hüpik ilmub siis, kui olete kaks järjestikust episoodi mänginud juhtnuppudega suhtlemata. Küsimust kuvatakse järgmises osas kaks minutit. Kuid kui olete videoga üldse suhelnud, näiteks pausi teinud, vahele jätnud või hõljutanud akna kohal, siis seda viiba ei kuvata.

Miks Netflix küsib

Netflixi sõnul esitab Netflixi rakendus selle küsimuse, et vältida kasutajate ribalaiuse raiskamist, hoides etendust, mida nad ei vaata. See kehtib eriti siis, kui vaatate oma telefonis Netflixi mobiilse andmeside kaudu. Iga megabait on väärtuslik, arvestades, et võrguteenuse pakkujad kehtestavad ranged andmesidepiirangud ja võivad teie telefonipaketi peal kasutatavate andmete eest nõuda ülisuuri tariife.

Muidugi säästab see ka Netflixi ribalaiust - kui jääte Netflixi vaadates magama või lihtsalt lahkute ruumist, lõpetab see automaatselt voogesituse, kuni selle peatate.

Netflix ütleb ka, et see aitab teil jätkates oma seerias oma positsiooni kaotada. Kui jääte keset bingimisseanssi magama, võite ärgates avastada, et pärast vaatamise lõpetamist on mitu tundi episoode mängitud. Kui teil pooleli jäi, on teil raske seda meenutada.

Mõne Netflixi kasutaja jaoks on see funktsioon aga tüütum kui kasulik. Kui vaatate telesaateid enamasti keset päevast päeva, on palju vähem tõenäoline, et teid häiritakse keset oma seanssi. Pole üllatav, et paljud inimesed otsivad võimalust selle välja lülitada.

Automaatse esituse väljalülitamine

Kõige otsesem lahendus on automaatse esituse täielik väljalülitamine, nii et järgmine osa ei alga enam ilma teie suhtlemiseta. See mitte ainult ei takista viivitamatut ilmumist, vaid hoiab ka ärkvel ja keskendub vaadatavale etendusele.

Automaatse esituse keelamiseks avage veebibrauser oma kontole. Valige paremas ülanurgas oma ikoon „Profiil“ ja minge jaotisse „Profiilide haldamine“. Klõpsake siin kasutataval profiilil ja teid suunatakse teie profiili seadete lehele.

Tühjendage märkeruut allosas, mis ütleb „Esita seeria järgmine jagu kõigi seadmete jaoks automaatselt.” See muudatus jõustub automaatselt kõigis seadmetes, kuhu teie Netflixi konto on sisse logitud.

Pange tähele, et see seade on profiiliti erinev. Kui soovite muuta kõigi oma konto profiilide automaatse taasesituse seadeid, peate need ükshaaval konfigureerima.

SEOTUD:Kuidas inimesi Netflixi kontolt lahti lüüa

Viiba keelamine

Kui vaatate Netflixi töölauaveebisaidi kaudu, on üks viisa keelamise võimalus Google Chrome'i jaoks brauserilaiendi nimega "Never Ending Netflix".

Kui laiendus on installitud, avage selle valikumenüü ja lülitage sisse seade „Ära küsi„ Kas te ikka vaatate? ””.

Lisaks ekraani ilmumise peatamisele on Never Ending Netflixil teie vaatamiskogemuse parandamiseks mitu kasulikku funktsiooni. Kõigi pealkirjade järjestuste vahele jätmiseks, lõppkrediitide vaatamiseks ja reklaamvideote esitamise peatamiseks menüüekraanil saate valida lüliti. Kõigile neile suvanditele pääseb juurde laiendimenüüst.

Kahjuks pole teistes seadmetes, näiteks nutiteleris, Rokus või mängukonsoolis, Netflixi jaoks midagi sellist teha. Nende seadmete puhul peate automaatse esitamise keelama või pidevalt ekraaniga suhtlema.

SEOTUD:Lõdvestuge, teie Netflixi binged ei kahjusta keskkonda