Kuidas laadida oma halloween nagu professionaal digiprojektoriga

Halloween on üks neist pühadest, mis toob paljudes nohikutes näpustaja tõesti esile. Seal on tõeline pesupesemisnimekiri asjadest, mida juurutada, muuta ja täiustada, et saada kvartali kõige õudsemaks majaks ja korraldada parim pidu. Loe edasi, kui me rõhutame, kui hõlpsalt saate digiprojektorist teha lahedaid Halloweeni trikke Šveitsi armee nuga.

Miks sa seda teha tahaksid? Sest ilmselgelt on see lõbus! Võite elada veel ühe aasta, ilma et kaasaksite oma Halloweeni ettevalmistustesse digiprojektorit, kuid kindlasti, kuid kui teil on seda käepärast, saate seda töölt laenata või otsite lihtsalt ettekäänet selle ostmiseks, siis pole aega nagu kohal, et tagada teile kõige lahedam Halloweeni ekraan.

Projektorid sobivad Halloweeni ekraanidele, kuna nad on nii mitmekülgsed, mida saab kuvada ja kuidas seda kuvada. Erinevalt televiisoritest saate projitseeritud pilti hõlpsalt väiksema teleri suurusest ülespoole või alla 300+ tolli laiendada. Saate projitseerida asjadele, läbi asjade, udule, keradesse ja kummalistesse kujunditesse, alla maa, üles oma maja ja kõikvõimalikel viisidel, mida teleekraaniga on ebapraktiline või võimatu saavutada.

Mida vajate

Ehkki materjalide täielik loetelu sõltub sellest, kuidas soovite oma projektoriseadistust juurutada, on mõned põhimaterjalid, mida te absoluutselt vajate, ja seejärel materjalide loend iga seadistustüübi jaoks. Räägime põhimaterjalidest siin ja seejärel toome igas asjakohases jaotises välja selle konfiguratsiooni jaoks vajalikud ja valikulised lisad.

Halloweeni projektorite seadistamise kolm põhikomponenti on korralik projektor, hea algmaterjal ja midagi, millest lähtematerjali mängida. Vaatame kõiki kategooriaid, enne kui läheme tutvustama, mida saate oma projektoriga teha.

Projektori valimine

Halloweeni projekti jaoks projektori valimisel peaksite esmalt arvestama heleduse ja reguleeritavusega. Mõned kodukino jaoks olulised tegurid (näiteks vaiksed fännid) ei ole Halloweeni jaoks eriti olulised, kui te ei kavatse projektorit kasutada väga vaikses ruumis kummitava maja efekti või muu osana. Realistlikult kõrvaldab ürituse müra (peokülastajad, trikid või kostitajad jne) aga tavaliselt igasuguse fännimüra.

SEOTUD:Kuidas visata ülimat koduaia filmiõhtut

Tegelikult saame suviste filmide jaoks kasutatava tagahooviprojektori valimise põhiideid rakendada Halloweeni dekoratsioonide jaoks projektorite valimisel. Tahate 2000+ luumenit valgustust (2500+ on veelgi parem), soovite oma pilti üsna olulise suurusega (vähemalt 300-tolline, kui soovite luua kaugelt nähtavat õudset ekraani) ja soovite, et saaksite hõlpsalt reguleerida pildi võtmekivi / nurka, sest enamikus Halloweeni seadistamise stsenaariumides ei kavatse te kindlasti projitseerida ideaalsetes lakke paigaldatud kuni lamedale seinale tingimustes.

Keystone'i reguleerimine võimaldab teil projitseeritud pilti mehaaniliselt (ideaalselt) või digitaalselt (kasutatav, kuid vähem ideaalne) reguleerida, et kompenseerida seda, et projektor ei istu projektsioonimaterjali ees 90 ° nurga all. Kui soovite peita projektor oma põõsastesse ja projitseerida õudne silmus, kus tantsivad kummitused, näiteks esiküljele riputatud puhtale lehele, peate projektoriläätse vahelise nurga kompenseerimiseks kasutama klahvistiku reguleerimist. ja leht.

Need tegurid, heledus ja reguleerimise lihtsus, võtavad pretsedendi eraldusvõime suhtes - kõik, mis SVGA (800 × 600) või kõrgem peaks toimima, sobib suurepäraselt - kuna me projitseerime efekte seintele, akendele, lehtedele, udupilvedele ja muule pinnale, mitte täpselt peenelt taasesitatud kõrglahutusega filmi näitamine kriitikute diskrimineerivale publikule.

Lõpptulemuse saavutamiseks valisime Epson PowerLite Cinema 500. Sellel on 2600 luumenit, SVGA eraldusvõime, viskekaugus, mis võimaldab hõlpsasti reguleerida kuni 300 tolli, ja tõeliselt hõlpsasti ligipääsetav võtmekivimenüü. Lisaks võimaldab Cinema 500 ka tagumist projektsiooni. Kuigi on võimatu öelda, kas enamik halloweeni kaunistustes kasutatavaid projektsioone on tahapoole (kuna neis pole palju vasakult paremale viidata), on tore teada, et saame pildi projektoris ümber pöörata, kui see välja näeb tagant väljaulatuvalt.

Tarnitud 359 dollari eest oli see üks säästlikumaid viise projekti juurutamiseks, kui kasutatud projektorite jaoks Craigslistit trollida. Kui proovite projektoriga odavamalt minna, veenduge, et te ei hoia luumenitega kokku - pidage meeles, et soovite valgustuseks vähemalt 2000 luumenit, mis suudaks läbi lõigata nii tänavavalgustid, hoovivalgustid ja muu ümbritseva valguse kui ka töö siseruumide väljapanekute jaoks.

Värskendus: alates selle juhendi algsest väljaandest pole PowerLite Cinema 500 enam toodetud. Sarnase hinna eest saate kätte palju eredama (3200 luumeniga) Epson VS250 ja nautida sarnaseid näitajaid, kuid oluliselt heledamat väljundit.

Allikmaterjali valimine

Me räägime kõigest isetegemisprojektidest siin How-To Geeki lehel, kuid on mõningaid kordi, kui tasub aja ja pettumuse mõttes jätta vahele iga projekti DIY-i samm ja teha eelnevalt valmistatud materjali. Ehkki saate oma videot projektoriga kasutamiseks lõigata, on nende projektide jaoks videomaterjali loomine ja selle atribuudi muutmine üsna kohustuslik (ja veelgi suurem ettevõtmine oma animatsioonide loomiseks, kui te pole päeval CGI-animaator).

Ehkki otsisime YouTube'is üsna usinalt mõnda Halloweeni-teemalist silmust, olime üsna pettunud, kui leidsime, et enamiku kvaliteet oli äärmiselt madal (me hindaksime kvaliteeti kaameratelefoni eraldusvõime ja Light Brite'i kvaliteedi vahel).

Õnneks on see kahekümne esimene sajand ja iga ettevõtmise jaoks päikese all on olemas ettevõte, sealhulgas Halloweeni jaoks HD-kvaliteediga projektsioonide loomine. Selle asemel, et veeta nädalaid enne Halloweeni üritamist oma silmuseid redigeerida, pöördusime AtmosFX-i ettevõtte poole, mis toodab oma AtmosfearFX-reas laia valikut videoid, mis sobivad meie eesmärkidele ideaalselt.

Saate osta AtmostfearFX-i silmuseid DVD-vormingus ja digitaalsete allalaaditavatena. Silmuseid on ette nähtud kasutada (sõltuvalt nende kujundusest) kas suures televiisoris, projitseerituna läbipaistmatule pinnale (näiteks seina- või projektoriekraanile) või projitseerituna läbi poolläbipaistmatu pinna nagu puhas riie, mis on riputatud ukseava.

Kui te pole veel kindel, kuidas halloweeni hirmu täpselt seadistada soovite, on DVD (olenevalt teemast 25–40 dollarit) kindlasti parim väärtus, kuna igal DVD-l on kõik selle konkreetse teema variatsioonid (sh klipid) mõeldud igat tüüpi teleri seadistuste ja projektsioonide jaoks). Negatiivne külg on see, et kvaliteet on piiratud 480i eraldusvõimega. Me teame, et rõhutasime, et heledus ja kohandused on olulisemad kui kvaliteet (ja seda nad ka on!), Kuid kui te ei kannata mõtet jätta projektsioonivõimsus kasutamata, saate kõik antud komplektis olevad klipid osta 1080p-ni 50 dollarit või võite osta üksikuid klippe 1080p-s hinnaga 9,99 dollarit - see on ilmselt parim panus, kui teil on silmas mõni konkreetne projekt, mis vajas konkreetset tsüklit.

AtmostfearFX-i silmuste kvaliteet on tipptasemel ja need on loodud spetsiaalselt meie eesmärkidele - pole vaja kohandada, redigeerida ega rahmeldada. Ainus "halb" asi, mida võime silmuste kohta öelda, pärast kümnete proovide valimist erinevate teemade kohta, on see, et nad on tegelikult neetult jube. Kui elate naabruses, kus on palju väikseid lapsi, ja kavatsete kasutada silmuseid tänavalt vaadatava väliekraani osana, soovitame tungivalt kinni pidada „peresõbralikena“ tähistatud klambritest tahate traumeerida oma naabrite lapsi. Teie naabrid tänavad teid, kui valite tondide peale armsad laulvad kõrvitsad, kes tantsivad nende tükeldatud peaga.

Mängija valimine

Kogu projektsiooni võimsus ja suurepärane lähtematerjal maailmas pole hea, kui teil pole õiget tööriista projektorisse signaali pumpamiseks. Ainsad nõuded on siin ühilduvus projektoris olevate sisenditega (otse või adapteri abil) ja ühilduvus algmaterjaliga (mis AtmosfearFX puhul on kas standardne DVD-vorming või võrdselt standardvarustuses olevad digitaalsed allalaaditavad failid) MP4-vorming).

Taasesitamiseks seadme valimisel on kõige olulisem omadus võimalus korrata antud lugu DVD-l või loopida faili. Nii kummaliselt kui see ka ei tundu, pole mõnel DVD-mängijal pala kordamise funktsiooni, nii et veenduge, et teie oma seda enne projektiga sidumist teeb. Tavaline meediumitarkvara, näiteks VLC, toetab tavaliselt failide loopimist (või harvadel juhtudel seda ei leia, otsige esitusloendi funktsiooni ja looge lihtsalt sama faili mitme tunni esitusloend).

Oma eesmärkidel haakisime lihtsalt vana sülearvuti projektoriga. Ehkki vanal sülearvutil pole võib-olla tõusta ja minna kaasaegset opsüsteemi väga hästi juhtima või videomänge mängima, on see enam kui piisavalt võimas, et lihtsat videot loopida.

Sõltumata sellest, kas kasutate DVD-mängijat, vana sülearvutit, projektori HDMI-porti kinni jäänud Chromecasti või töötavat meediumikeskuse tarkvara Raspberry Pi, on kõige tähtsam see, et prooviksite oma seadistust enne näituse algust. Kui vajate, et Halloweeni öösel töötaks silmus mõneks tunniks sujuvalt, ühendage see eelnevalt oma elutoas ja veenduge, et teie valitud seadistus suudaks materjali kasutada pikka aega, ilma et see oleks ajastatud, lahti ühendamata või muidu rikub etendust - sest keegi ei pea DVD-ekraanisäästja ikooni õõvastavaks.

Projekteerimine erinevatele pindadele erinevate efektide jaoks

Projektori kasutamise ilu on mitmekülgsus, millega saate seda kasutada. Väljaspool halloweeni on digiprojektor vaid viis kodus suure ekraanikuva vaatamise kogemuse loomiseks. Agapeal Halloween, see on ideaalne võimalus projitseerida peaaegu kõigele (ja see, et vaevalt peab kõik olema tasane, valge ja paigaldatud projektoriga 90-kraadise nurga alla).

Allpool toome esile erinevad pinnad, mida saate oma projektoriga mitmel viisil kasutada. Ärge muretsege, kui mainime konkreetset teile meeldivat teemapaketti, et see pole kõigil projektsioonipindadel mingis mahus saadaval. Kui pole märgitud teisiti, on kõigil teemapakettidel telerite jaoks aasad, eesmine projektsioon (seinte ja muude läbipaistmatute pindade jaoks) ja tagumine projektsioon (õhukeste ja poolläbipaistmatute pindade jaoks).

Projekteerimine kõrvitsatele

Alustame oma lemmiktrikiga. Nagu me varem mainisime, on kõige parem jääda peresõbralikule sisule, kui teil on palju lapsi täis linnaosa. Kõigi AtmosfearFX-silmuste seas on seni kõige peresõbralikum Jack-O-Lantern Jamboree (DVD / digitaalne allalaadimine). Meie oma väikeste lastega ja sooviga mitte ollaseda poiss, kellel on ekraan, mis tagab, et naabruskonna lapsed ei maga enne jõule oma voodites, oleme kõik selle konkreetse teemapaketi jaoks.

Kuigi teemapaketil on mitmesuguste projektsioonisilmuste jaoks mitu pinda, on meie lemmik silmused kaugeltki need, mis on ette nähtud otse tegelikele kõrvitsatele. Kõrvitsaprojektsioonide aasad hõlmavad jutustamist, õudseid laule ja, meie lemmik, naljakaid nägusid tegevaid kõrvitsaid.

See, kuidas kõrvitsa projektsiooniaasad töötavad, on üsna lihtne. Seadistate ühe või kolm nikerdamata kõrvitsat (olenevalt valitud silmusest) ja projitseerite aasa neile. Kõrvitsaaugud on üleni mustad, välja arvatud kõrvitsa näo oranž. Ekraanilt vaadates näeb välja silmuseta kaader järgmiselt:

Siin on ülevaade sellest, kuidas silmus välja näeb, projitseerituna ekraanil olevatele tegelikele kõrvitsatele. Kõrvitsad istuvad väikesel puidust pingil, mis on kaetud odava musta fliistekiga; musta teki pehme tekstuur teeb suurepärase töö, leotades projektorist tumedama valguse. Pidage meeles, et kuigi projektor projitseerib mustana seal, kus kõrvitsa nägu pole, jääb siiski tumehalli valatud tegelikku valgust, kuna projektor ei kasuta mingit tõelist pimendavat maski.

Efekti on kaameraga raske jäädvustada (kõigi nende silmuste puhul), kuid isiklik efekt on fantastiline. Apelsinid on rikkad ja soojad, animatsioon on sile ja valgus on piisavalt ere, et tundub, et kõrvitsad on tegelikult nikerdatud ja liikumises.

Ehkki meile avaldas muljet kõigi selle õpetuse jaoks proovitud silmuste kvaliteet, on see kindlasti see, mille me Halloweeni öösel kasutusele võtame, kuna see pakub kõige rohkem vau-faktorit ja kõige vähem tõenäolisi õudusunenägusid sadadele pisikesed trikid, mis kummitavad meie naabruskonda igal Halloweenil.

Projekteerimine akendele ja ukseavadele

Meie teine ​​lemmiktehnika on pärast animeeritud kõrvitsate uudsust kindlasti akende ja ukseavade tagumise projektsiooni kasutamine. Selle ülesande jaoks sobivad hästi mitmesugused silmused ja olenevalt sellest, millist materjali ja valgustusskeemi kasutate, saate luua igasuguseid efekte.

Mitmed AtmosfearFX-i silmustest toetuvad akendes poolläbipaistva valge pinna kasutamisele, et tekitada tagumise projektsiooniga varjunukulaadne illusioon. Efekti loomiseks vajate valget materjali, millest valgus läbi pääseks, näiteks kergeid valgeid dušikardinakate, odavaid valgeid plastist laudlappe (õhuke PVC-plastik, mitte raskem läbipaistmatu vinüül) või valget lehte, mis on hästi triigitud ja venitatav üle akna.

Ülaltoodud pilt pärineb Zombie Invasioni teemapaketi silmusest Zombie Swarm (DVD / digitaalne allalaadimine) ja teeb varjuefekti esiletoomisel head tööd. Kui see on projitseeritud valgele poolläbipaistmatule aknakattele või muule tagumisele projektsioonipinnale, teeb see fantastilist tööd, luues illusiooni, et ruum on pakitud väljapääsemiseks küünistavate zombidega (seal on seotud silmus, mis muudab selle välja nagu zombide hord segab mööda).

Tagumine projektsioon sobib hästi ka kummituste ja muude surmatute silmuste jaoks. Kaks allolevat fotot näitavad kahte eraldi silmust (kummitus ja luustikud ei ilmu koos).

Vasakpoolne kummitus pärineb Ghostly Apparitions teemapaketist (DVD / Digital Downloads) ja luustikud on pärit Bone Chillers teemapaketist (DVD / Digital Download). Jällegi olime üsna rahul sellega, kuidas lihtne seadistus, seekord üle aknaraami tihedalt tõmmatud valge leht, osutus.

Kuigi meil oli hea meel kummituste projitseerimise üle pooleldi läbipaistmatule pinnale, paistab kogu protsess tõeliselt silma, kui kasutate tumedast võrkkangast valmistatud läbipaistvat ekraani. Siin on näidisvideo, mis näitab, kuidas isegi ümbritseva valguse korral tekitab must / hall võrk koos ereda projektsiooniga kummituse ukses-efekt:

Mis vähegi, muudab ümbritseva valguse olemasolu illusiooni veelgi veenvamaks, kuna ümbritsev valgus kustutab kummituse ümber projitseeritud "musta" väga nõrga kuma. Siit on kriitilise tähtsusega ka projektor, millel on hea klahviväärtuste reguleerimine, kuna te ei saa projektorit otse võrgusilma taha panna või on ere pirn nähtav ja illusioon on rikutud. Peate paigutama projektori projitseerimispinna küljele, kohale või alla ja kasutama klahvikivi reguleerimisi, et pilti muuta proportsionaalseks ja tasapinnaliseks, hoolimata sellest, et see on valatud üsna tugeva nurga all.

Seintele projitseerimine

"Aga How-To Geek", ütlete: "Mul ei ole eeshoovi ja elan akendeta punkris!" Piisavalt õiglane. Ehkki projitseerimine kõrvitsatele ning läbi akende ja võrgusilma on kindlasti kõige wow-faktor, mis tekitab teatriefekti, on seina projitseerimiseks palju animatsioone. Kõigil teemapakettidel on seina- ja telerisõbralikud aasad, kuid mõned neist sobivad paremini kui teised.

Mitmed teemapaketid sisaldavad valge seina aasasid, mis sisaldavad stroboefekti, mis muudab loomade ja olendite olemasolu aasas realistlikumaks (vilkumine häirib teid ja hoiab teid keskendumast pildi kahemõõtmelisusele).

Creepy Crawlie teemapakett (DVD / digitaalne allalaadimine) on täis madusid, särge ja ämblikke, et saata üle teie seinte sibama. DVD-l on mitu silmusevarianti, sealhulgas täis valge sein koos indekseerivate olenditega, samuti ülaltoodud prožektorivaade, strobovaade ja otsingu-taskulambi vaade.

Seinakunsti kategoorias on tegelikult täielik portreekogu, mis on igas mõttes Halloween.

Kogumata portreede kogu (DVD / digitaalne allalaadimine) paneb teie seinale animeeritud maalid, mis üksteist jälitavad, urisevad, jälgivad teid silmadega ja hiilivad isegi kaadrist kaadrisse, et mõrvata oma lähedasi.

Edu seina projitseerimisega on täpselt nagu edu kodukino seadistamisel: soovite, et projektsioonipinna lähedal oleks vähe valgust ning projitseerimiseks valget või värv neutraalset ja mustriteta pinda. Kuid te ei pea seda tegeliku projektori lähedal hämarana hoidma, nii et võite peita projektor oma Halloweeni peo suhteliselt hästi valgustatud alale ja projitseerida varjulisse nurka.

Kohandatud rekvisiitide ehitamine

Kui soovite viia asjad uude projektsiooni ja õuduse tasemele, peate tegema väikese loomingulise rekvisiidi ehitamise. Enne kui täna Halloweeni projektoritest loobume, tahtsime esile tõsta ühte meie lemmiknäidet projektsiooniaasade loomingulisest juurutamisest, mille leidsime selle õpetuse tehnikaid uurides ja katsetades.

Aadressil HalloweenForum.com jagas kasutaja CaptPete enda loodud tõeliselt vinget kummitava maja seadistust, mis sisaldas rohkem kui mõnda AtmosfearFX projektsiooniaasast. Meie lemmik silmuste kasutamine oli kohandatud sein, mille ta ehitas, et eelnimetatud Unliving Portraits teemapaketi aasad tagasi projitseerida tõelisteks pildiraamideks.

Me ei hakka valetama: kui meil oleks aega enne peaaegu käes olevat Halloweeni õhtut, läheksime oma töökojas täiesti pähklitesse, ehitades sellist võltsseina. Reaalsete pindade ja animeeritud portreede kombinatsioon lisab efekti, mis on üsna fantastiline, teatud määral realismi. Juba selliste seadistuste nägemine soovib, et meil oleks selle Halloweeniga mängimiseks rohkem kui üks projektor, et saaksime korraga kasutada rohkem kui ühte projektorilinki.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found