Kuidas kaustasuvandeid konfigureerida Windows 10-s

Siin on palju, mis on Windowsi OS-i variantide põhjal tuntud kuni 95. aastani, kuid nagu paljude teiste Windowsi standardsete funktsioonide puhul, on ka 10 võtnud vana hobuse ja kodeerinud hulga uusi tööriistakomplekti peidetud trikke.

Kaustavalikud ei pruugi olla saanud kõige seksikamat näoilmet kõigest, mida oleme kümne aasta jooksul näinud, kuid siiski on piisavalt palju uusi näpunäiteid, et rääkida sellest, et uus OS-i kasutaja ei pruugi kohe ära tunda.

Kindral

SEOTUD:Peidetud failide ja kaustade kuvamine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Kaustasuvandite konfigureerimiseks Windows 10-s peate kõigepealt avama akna File Exploreris. Seda saab teha klõpsates arvutis või tõmmates menüü Start lihtsalt vahekaardi Dokumendid. Siin olles klõpsake vasakus ülanurgas menüüs "Fail" ja valige "Muuda kausta ja otsinguvõimalusi".

Samale aknale pääseb ka juhtpaneeli kaudu jaotise Välimus ja isikupärastamine kaudu.

Pärast avamist näete vahekaarti „Üldine” esimese jaotisena, mida saate muuta. Siin saate määrata funktsioone, näiteks kas iga kaust avaneb uues aknas või jääb samasse või kui palju faili käivitamiseks on vaja klikke (see võib olla eriti kasulik artriidi või karpaalkanali põdevatele inimestele ja peab võtma see on nende kätes lihtne).

Kasutajad saavad kontrollida ka seda, kui palju privaatsust neil kontol on, valides kas kuvada oma hiljutised kaustad küljeribal või hoida need peidetud pärast seda, kui iga kord File Explorer on suletud.

Vaade

See on jaotis, kust leiate tõelise liha ja kartuli võimalustest, mida saate oma kaustades vahetada.

Kõik vanad standardid on siin nagu võimalus kas näidata või peita elutähtsaid süsteemifaile, muuta ikoonide kuvamise viisi või seda, kas kaustaknad ise käivituvad eraldi iseseisva süsteemiprotsessina.

Kui te ei tea, et otsite spetsiaalselt süsteemifaili, mis on viga saanud või mida peab viirusetõrjeprogramm kontrollima, pole soovitatav seda märkimata jätta, kuna paljud viirused üritavad neid proovida pinna tasemel kasutada kaitsmata masinat.

Mõned uued funktsioonid, mis on värsked pärast Windows 10 kasutuselevõttu, hõlmavad võimalust kasutada kaasatud viisardit ja konfigureerida, millised kaustad või teegid kuvatakse File Exploreri külgribal.

SEOTUD:Kuidas kohandada kaustavaate seadeid Windowsis

Pange tähele, et ükskõik milline kaust, mille avasite paneeli Valikud, on ainus kaust, millele neid reegleid rakendatakse. välja arvatud juhul, kui klõpsate vaate paneelil nuppu „Rakenda kaustadele”. Vaadake meie juhendit Windowsi kaustavaate seadete kohandamiseks palju muud.

Otsing

SEOTUD:Kuidas teha Cortana otsingut Google'i ja Chrome'i abil Bingi ja Edge'i asemel

Kõik vahekaardi „Otsing” juhtelemendis olevad sätted (nagu nimest juba arvata oskasite), kuidas failihaldur otsingu päringuid haldab, nii failis Exploreris endas kui ka kõik allservas leitud otsinguribale sisestatud päringud aktsia nurk

Siit saate muuta näiteks seda, kuidas otsingufunktsioon reageerib päringutele, kui kasutaja otsib indekseerimata süsteemifaile, seda, kas pakitud või tihendatud kaustade sisu on kaasatud indekseerimata otsingute osana või mitte.

Teine ruut, mida võiksite kontrollida, kas teil on väsinud sellest, kuidas Windows kaevab ja tuleb tühjade kätega, on iga otsingu juures käsk „Otsi failide nimesid ja sisu alati”. See võib lisada märkimisväärse aja, mis kulub antud faili leidmiseks iga kord, kui te selle jätkamiseks uues koristajahokis lööte, kuid kui matate asju tundmatutesse kohtadesse või eelistate neid lihtsalt võimalikult korrastatuna hoida, tuleks alati hoida.

Windows 10 teeb mõlemat head muudatuste tegemisel seal, kus need vajavad, samas ei lase ka uuel kaubamärgil ajendada neid parandama kõike, mis esmalt katki ei olnud. Kaustavalikud on kindel ja usaldusväärne tööriist, mille abil saate kohandada, kuidas teie faile kuvatakse, mida teie süsteem näeb ja kuidas sisemisi otsinguid töödeldakse.